Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Szukam wykonawcy do budowy domu pasywnego koło Zgierza, stan deweloperski


Recommended Posts

Witam,

szukam sprawdzonego i znającego się na rzeczy wykonawcy do domu pasywnego koło Zgierza, woj. łódzkie.

Interesuje mnie stan deweloperski.

 

Założenia: jest działka, jestem na etapie uzgadniania projektu, będzie to projekt indywidualny, ale zbliżony koncepcyjnie do Domu w rawanach

http://archon.pl/projekty-domow/projekt-dom-w-rawanach-m33d213c3ae00a

Modyfikacja będzie polegała przede wszystkim na wykonaniu garażu dwustanowiskowego, a więc trzeba powiększyć powierzchnię garażu jak i dachu.

Garaż będzie nieogrzewany, na fundamentach, w technologii tradycyjnej. Będzie przylegał do domu, tak aby sprawiało to wrażenie że jest jedna bryła. Całość zamknięta jednym dachem.

Powierzchnia użytkowa domu: 120 mkw, powierzchnia użytkowa garażu: 40 mkw. Poddasze będzie nieużytkowe, będzie służyło jako strych = graciarnia na rzeczy sezonowe, rzadko wyjmowane. Lokalizacja jest bardzo dogodna, tzn. wejście i garaż od północy jako strefa buforowa. Salon od strony południowo-zachodniej.

 

Założenia:

- płyta fundamentowa (pod powierzchnią użytkową)

- beton komórkowy 25 cm + styropian grafit 25 cm

- rekuperacja

- ciepłe okna trzyszybowe (z gazem)

- ciepły montaż okien

- ciepła brama garażowa

- rolety zewnętrzne (od strony południowej i zachodniej).

- instalacje elektryczna, c.w.u.

 

ogrzewanie 2 warianty:

- wodna podłogówka z powietrzną pompą ciepła typu split

- kable grzejne lub promienniki ciepła (sufitowe, podłogowe lub ścienne)

 

dodatek:

- kominek, oczywiście pasywny czyli z doprowadzeniem powietrza z zewnątrz.

 

Nie wierzę w konieczność budowy domu pasywnego: klocka, bunkra etc. Chcę mieć wysunięty dach, który latem będzie chronił przed wpadaniem promieni słonecznych do budynku. Bryła: Literka L (niewielkie, ale jednak złamanie). Pasywność chcę osiągnąć poprzez dobrą izolację, duży otwarty salon połączony z kuchnią, minimalizacja komunikacji, usytuowanie względem słońca.

 

Musimy być ECUO<15, spełnić test szczelności, aby uzyskać dofinansowanie NF15 z NFOŚiGW

 

Orientacyjny start budowy: jesień 2016 r.

 

W razie zainteresowania proszę o oferty tu lub na priv. Interesują mnie rzetelne oferty. Ofert typu zbuduję Ci dom pasywny za 4000 zł netto/mkw. + pompa ciepła 40 000 - od razu dziękuję. Dziękuję także za oferty typu zbuduję za 3000 zł netto, drewniany szkielet. Interesują mnie rozsądne ceny. Nie wierzę że może być to droższe o kilka procent w stosunku do realizacji tradycyjnej.

Oszczędzamy na instalacjach na górze, solidnym ociepleniu poddasza, facjatkach, lukarnach, balkonach, oknach dachowych, kominach wentylacyjnych, a w przypadku ogrzewania elektrycznego także na instalacji c.o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę polecić mojego wykonawcę WodmetalDom. Wszystkie te wymagania spełnia i są one zawarte w umowie (łącznie z testem szczelności i badaniem kamerą termowizyjną). Dodatkowo mają juz duże doświadczenie i kilka pasywnych domów na koncie, więc wiele rozwiązań mogą doradzić i zrobić lepiej niż w projekcie. Niestety, z tego co wiem firma działa na Śląsku, ale zadzwoń, może znają kogoś w Twojej okolicy. Opinię tę zamieszczam także dla innych zainteresowanych, bo trudno jest o rzetelnego wykonawcę, który potrafi utrzymać wysoki standard. Powodzenia!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedz mi jak zrobić rzetelną ofertę nie mając projektu szczegółowego??

 

Chodzi o to że każdy wykonawca w oparciu o swój "standard" po realizacji iluś tam projektów, powinien być w stanie ocenić widełki dla swoich prac. Nie chodzi o wiążącą wycenę, ale pole wyjściowe do dalszych rozmów i doprecyzowania wymagań i wówczas także dookreślenia ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że każdy wykonawca w oparciu o swój "standard" po realizacji iluś tam projektów, powinien być w stanie ocenić widełki dla swoich prac. Nie chodzi o wiążącą wycenę, ale pole wyjściowe do dalszych rozmów i doprecyzowania wymagań i wówczas także dookreślenia ceny.

 

Jeśli tak postawisz sprawę, to otrzymasz przybliżoną cenę za m2. Tyle, że ma to się bardzo luźno do faktycznej realizacji. Jest mnóstwo szczegółów, które wpłyną na ostateczną cenę - raczej ją podwyższą niż obniżą. Ważdy wykonawca wie, że jeśli ma Cię zachęcić, to musi Ci podać niższą cenę, ale będą tam tańsze materiały (np. rynny PCV, tynk akrylowy, najtańsza dachówka, itp.). Żeby wykonawca zrobił Ci szczegółową wycenę, to musi mu się chcieć. Przekonałem się, że rynek wykonawców jest dosyć "wybredny" - niedrodzy, dobrzy wykonawcy mają sporo pracy, drodzy - muszą wiedzieć, że będą mieli korzyść ze współpracy z Tobą (czyli, że robiąc szczegółową wycenę jest jakaś szansa, że coś z tego wyjdzie). Ja byłem (i nadal jestem) bardzo zaskoczony, że to inwestor musi się tak natrudzić, aby dostać wycenę. Powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year później...
Firm zajmujących się budową domów pasywnych trochę jest, jeżeli sama miałabym coś poradzić od siebie i tak na przyszłość, to mogę podrzucić artykuł o liście wykonawców w Polsce, którzy zajmują się budową domów pasywnych [spam], może się to przyda prędzej czy później i dla kogoś, kto będzie tym zainteresowany. Edytowane przez Elfir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...