Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    201
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    760

Entries in this blog

jabko

Dziennik JABKA

Wanna:

http://images26.fotosik.pl/20/29a65da15a0e4af2.jpg

 

Prawie skończyłem podłaczać wszystkie rury wentylacyjne

http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=68011276470d732d" rel="external nofollow">http://images25.fotosik.pl/20/68011276470d732dm.jpg

 

I jeszcze spojrzenie na włosci z małej wysokości:

http://images24.fotosik.pl/20/6350af80c71af5d8.jpg

 

href="www.fotosik.pl" rel="">http://images23.fotosik.pl/20/2f0a1ea0c8451da8.jpg

jabko

Dziennik JABKA

1200zł zaliczki na płytki podłogowe do salonu i kuchni oraz projekt łazienki.

 

Do tego zamówiłem lodówkę i zmwarkę do zabudowy bo nie ma pożądnych rysunków producentów żeby robić meble.

 

Komletny brak czasu

Może w niedziele siakieś foty zamieszcze

 

Razem 186.195zł

jabko

Dziennik JABKA

Przyszła moja wanienka.

 


Riho

 


Nawet nie wiedziałem że akryl jest taki lekki

 

 


Do drzwi wewnętrznych kupiłem stolarzowi zamki wpuszczane oraz zawiasy mosięzne. Uszczelke miałem wcześniej.

 


Do tego zamówiłem gościowi 90 zawiasów

 


Na razie zapłaciłem za niego a rozliczymy się przy zapłacie za drzwi.

 

 


Za wszystko (z wanną oczywiście) 2000zł

 

 

 


Razem 184.955zł

jabko

Dziennik JABKA

Lenistwo znowu mnie dopadło

 

 


Ale troszke na poddaszu robimy.

 


Mniej więcej tak wygląda już połowa poddasza:

 


Prawie skończone

 


http://images23.fotosik.pl/1/f899e62267a97e16.jpg

 


W połowie drogi

 


http://images24.fotosik.pl/1/dbeca157a8ebd332.jpg

 

 


Kupiłem po kilka worków tynku gipsowego na parter, uniflotta do szpachlowania sufitów i poddasza, taśmy papierowe, kątowniki itp.

 


Generalnie śmieci potrzebne do szpachlowania

 


http://images23.fotosik.pl/1/dafa392f5363a71e.jpg


Poszło 700zł

 

 


Znajomy stolarz dostał zlecenie na wykonanie 8-szt drzwi wewnętrznych

 


Po niedzieli zlecam wykonanie mebli kuchennych

 

 


Po niedzieli bo ... bo jade na urlopik

 


Od jutra leniuchuje aż do niedzieli nad jeziorkiem

 


5 dni laby

 

 

 

 


Razem 182.955zł

jabko

Dziennik JABKA

Coś tam powoli dłubiemy :)

 

 


Na parterze mamy przykręcone płyty na sufitach.

 


Jutro będą siakieś fotki.

 

 


Do kosztorysu musę dopisać 800zł na folie paroszczelną, klej gipsowy, gips, wkręty, grunt itp.

 


Mamy też szafkę z umywalką do kibelka na parterze.

 

 


Daliśmy też do wyceny szafki kuchenne do znajomego meblarz .

 


Tak jak się spodziewałem koszt około 6.tyś zł.

 


Będzie tanio bo po pierwsze: znamy go od lat

 


A po drugie: on nie ma firmy i robi meble na zlecenia dla pewnej firmy.

 


Nam zrobi poza firmą ... bo nas lubi

 

 


Razem 182.255zł

jabko

Dziennik JABKA

A więc fota tynku:

 


http://images21.fotosik.pl/313/c1e83e7ec177637c.jpg

 


Tak to wygląda z bliska.

 


http://images20.fotosik.pl/368/2ed6d68fb07aeacb.jpg


Oczywiscie gdzieniegdzie wygląda znacznie gorzej bo nie zacieram tynku.

 


I tak idzie jeszcze trzeia warstwa to się zbytnio nie przykładam.

 


Byleby tylko było równo na listwach

 

 


A to grzejniczki czekające na montaż:

 


http://images20.fotosik.pl/368/79e3011caeaaae43.jpg

jabko

Dziennik JABKA

Prawie cały parter otynkowany (drugą warstwą czyli narzutem )

 

 


No i zakupiłem grzejniki w ilosci 7szt. Do tego zawory i głowice termostatyczne oraz zawory powrotne i zawieszenia.

 


Ogólnie cały komplet.

 


Poszło 2400zł

 

 


Siakieś fotki w niedziele

 

 


Razem 182.455zł

jabko

Dziennik JABKA

Dziszaczniemy od nieprzyjemnych wydatków aby później przejść do samych fajoskich wiadomosci

 

 


A więc poniosłem niepowetowanąstratę 760zł .

 


Była to zapłata za paletę cementu, troche wapna, rolkę folii paroszczelnej, puszki, wkręty i tym podobnych małych śmieci

 

 


To wylewka w sypialni Marysi (Marysia jeszcze nie istnieje ale pokój już ma )

 


http://images21.fotosik.pl/277/c54e38b2677fb9d9.jpg

 


A to przygotowania do tynków na parterze. Listwy i puszeczki wyrównane.

 


http://images21.fotosik.pl/277/1d33acf8065cf07e.jpg


http://images21.fotosik.pl/277/6164f0d55721374b.jpg

 


A to szafka nocna naszej sypialni.

 


Nie mogliśmy się oprzeć i wytargaliśmy ją z kartonu w celu obejrzenia.

 


Łóżko jest porozkładane a komoda za ciężka więc wyjęliśmy tylko jedną z szafek nocnych.

 


Na sypialnię w celach sprawozdawczych zapisuję 3200zł z dowozem ale do wydatków budowlanych tego nie dodajemy

 


http://images21.fotosik.pl/277/4b7e617530847921.jpg

 


W końcu zdobyłem się na pokonanie odcinka 500m i wspiąłem się na górkę za domem coby zobaczyć co ciekawego się tam kryje.

 


Siakieś pole uprawne a dalej to tylko .. nic

 


http://images21.fotosik.pl/277/443b9e27c97fd2c1.jpg

 

 


A na koniec dobra wiadomość niebudowlana:

 


Przyszły moje buciory i wiązania snowboardowe.

 


Niniejszym skompletowałem jużwszystko (oprócz rękawic )

 

 

 


Razem 180.055zł

jabko

Dziennik JABKA

Melduję posłusznie ze na całości poddasza mamy wylewki.

 


No może oprócz przedpokoju.

 

 


Dzis mam jechać po sypialnie (dobre nie )

 


Moja się uparła i kupujemy meble do sypialni - pół roku za wcześnie

 


Ale co tam.

 

 


Na parterze kleje listwy i narożniki do tynkowania na gotowo.

 


Mam juz gotowe salon i kuchnie.

 


W sobote coś otynkujemy.

 


Zapadła też decyzja że jednak jako trzecia warstwa pójdzie tynk gipsowy (taka grubsza warstwa z 5mm zamiast gładzi czy mleczka)

jabko

Dziennik JABKA

Dzis super wiadomość.

 


W końcu dostaliśmy zwrot podatku VAT

 


Czyli zapisujemy +5400zł

 

 


Geodeta przejazdem wytyczył nam pozostałe 2 "rogi" działki.

 


Mamy już komplet.

 


Niestety kosztowało mnie to 150zł

 

 


Do wylewek na poddaszu zakupiłem linę, karabińczyk i tym podobne "dingsy" potrzebne do wciągania zaprawki.

 


W sumie 50zł

 


Jedno pomieszczenie na górze jest już wylane

 

 

 


Razem 177.395zł

jabko

Dziennik JABKA

I jeszcze 400zł za listy i narożniki do tynku oraz 100m kabla 3x1,5.

No i 600zł za kolejna paletę cementu, następne wkręty i puszki elektryczne go gipskartonu

 

Razem

182.595zł

jabko

Dziennik JABKA

Żeby nie zapomnieć wpisuję koszty

 


600zł za 20 ton piachu na wylewki, początki tynków itp

 


800zł głównie za wełnę do ścianek, wkręty, wiertła, wapno, farbę i tym podobne śmieci

 

 


Ścianki działowe na poddaszu w zasadzie skończone. Wypchane wełną i obustronnie pokryte płytą.

 


Przez długi weekend zrobimy wylewki na poddaszu. Może zacznę też tynkowanie parteru na gotowo.

 

 


Razem 181.595 zł

 

 

 


A byłbym zapomniał.


Przypadkowo na zaznajomionym składzie upatrzyłem profil półzamknięty (ten co w bramach przesuwnych jeździ po wózkach)


Gośc co prawda sprowadził go dla siebie ale sprowadzi mi 6-metrowy w atrakcyjnej cenie


Wózki i wszelkiego rodzaju rolki zrobi tatuś a bramę wyspawamy.

jabko

Dziennik JABKA

Po wyznaczeniu dokupionej działki troszke się grodzimy.

 


Tył i bok działki (północ i wschód) które będą grodzone siatką już "otrzymały" troszkę słupków.

 


Nawet są pomalowane. Tylko nie wszystkie jeszcze majączapeczki przeciwdeszczowe

 


http://images20.fotosik.pl/253/697dc45a6ed62633.jpg

 


A o "kupa" piaskowca czyli materiał na słupki i murek.

 


Takiego ogrodzenia będzie trzebaa zbudować około 50m

 


http://images21.fotosik.pl/198/acd15bcc56cd61b6.jpg

 


Kupiłem też wełnę w płytach na ścianki działowe więc po niedzieli sfializuję ścianki na poddaszu.

 


W długi weekend zrobię posadzki na poddaszu.

 


Mam nadzieję

jabko

Dziennik JABKA

Zacząłem tynkować.

 


Ot tak znienacka

 


Obrzuciłem już pół parteru. Fotki w niedziele.

 

 


W tak zwanym międzyczasie przykręciłem też z 10 płyt na scianki na poddaszu.

 


W końcu widać jak duże są pokoje

 

 


Zapłaciłem za palete cementu i folie budowlane które brałem pod wylewki.

 


Do tego jeszcze parę pierdółek i zebrało się 700zl

 

 

 


Razem 180.195zł

jabko

Dziennik JABKA

Zapisuje coby nie zapomnieć

 


Zapłaciłem za palete cementu

 


580zł

 

 


Jeszcze pozostało zapłacić za kolejnapaletę i 20t piachu

 

 


W sobote znowu coś poleje i powinien być koniec wylewek na parterze.

 

 

 


Razem 179.495 zł

jabko

Dziennik JABKA

Powoli kończymy przygotowania do wylewek.

 


Papa przyklejona prawie wszędzie, folia i styropian rozłozone w połowie domu.

 


A kuchnia i salon otrzymały już nawet rurki podłogowe.

 


W środę prawdopodobnie zaczynamy wylewki

 


http://images20.fotosik.pl/163/90aac778fc60a028.jpg

 


http://images20.fotosik.pl/163/fe144fb9e5fb5b99.jpg

 


W tak zwanym miedzyczasie dowieźli mi jeszcze moje płyty G-K więc mam już niby wszystkie 90szt.

 

 


Cieżkie czasy dla budujących stan zerowy. Codziennie widzę dwa tiry PSB z przyczepami jak jadą do Czech po porothermy. Robią po dwa kursy dziennie. Pobliska hurtownia wozi więc 4 tiry dziennie pustaków z Czech.

 

 


Na razie obywa się bez kosztów

jabko

Dziennik JABKA

Pomimo 3-dniowego wyjazdu na górny Śłunsk coś tam w tym tygodniu zrobiliśmy.

Przywieźli mi już 60 płyt G-K z mojego depozytu w hurtowni. Kupiłem też 1o zielonych G-K. Na szczęście białe były już zapłacone po 21zł bo faktycznie teraz podrożały.

Za zielone, papę termo, dalej rurki miedziane, otuliny, klej gipsowy i dziesiątki innych rzeczy zabuliłem 1200zł

Nawet dwie z nich zostały już przykręcone w łazience na poddaszu.

Przykręciłem w tych miejscach gdzie będą bateria w kabinie i podejście do umywalki. W końcu muszę zrobić konkretne podłączenie do baterii bo na razie rurki wisiały w próżni.

http://images21.fotosik.pl/90/6d3b9bf4efce2929.jpg

 

href="www.fotosik.pl" rel="">http://images21.fotosik.pl/90/32fc9a96d0fb69d9.jpg

 

 

Tak po troszku kleimy papę termozgrzewalną na chudziaka:

http://images22.fotosik.pl/55/d0b26e7df28706ad.jpg

 

Kocioł podjechał na swoje właściwe miejsce do przymiarki na podmurówkę:

http://images21.fotosik.pl/90/45bd480f2641096e.jpg

Po przymierce widać że kotłownia będzie OK.

Może nie jest wielka jak salon ale klitka to też nie będzie

 

 

Razem 178.125zł

jabko

Dziennik JABKA

No to mamy kociołek:

 


http://images22.fotosik.pl/42/19bd5b82b1b2cdcf.jpg


Ferrumowski FEX 20kW.

 

 


Do tego ruszyły prace nad rozprowadzeniem wody.

 


To węzeł gordyjski ciepłej i zimnej wody w łazience na poddaszu.

 


http://images20.fotosik.pl/118/0a70388271c76940.jpg

 

 


W tym tygodniu dalej kicha z robotą bo mam szkolonko prawie cały tydzień w Tarnowskich Górach

 


Na otulink i kształtki do rurek oraz na cudny kocioł poszło 4000zł

 

 


Razem 176.925zł

jabko

Dziennik JABKA

Tydzień pękł a postępów nima

 


Troszke jeździliśmy na deseczkach i nawet juzmamy swoje własne .

 


Troszke byłem chory a troszke leniuchowałem.

 

 


Teraz znowu będę pracował do późna ale obiecuję że w tym tygodniu prace choctroche posuną się do przodu

jabko

Dziennik JABKA

Powolutku pojawiają się jakieś rureczki.

 


Od razu sięprzyznam że "powolutku" ponieważ pod koniec zimy ogarnęła mnie gorączka snowboardu

 


Jestem załadnięty przez snowboardowego iabła.

 


Piątek, sobota i niedziela została zaprzepaszczona na stoku.

 


A budowa zaniedbana

 

 


W sumie zrobiłem tylko dwa podejścia pod baterie.

 


Z tym że po drodze zapadła decyzja ze cała wodę i zimna i ciepłą łączymy rurkami miedzianymi fi 15 z roździelaczy.

 


Plastikowy wavin pójdzie tylko w podłogówkę.

 


Siakos mi sie to wydaje bezpieczniejsze a do tego zostało mi jeszcze 50mb rury miekkiej Cu. Kupiłem kiedyś okazyjnie po 9zł/m dwa krążki po 50m.

 


http://images21.fotosik.pl/25/3ff4a8cab4f79db9.jpg

 


Po niedziali nie wiem co będzie bo .... yyy ... od wtorku znowu jadę na deskę

 

 

 

 


Wydałem około 100zł na nypelki i tym podobne rzeczy.

 

 


Razem 172.925zł



×
×
  • Dodaj nową pozycję...