Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    21
  • komentarzy
    9
  • odsłon
    61

Entries in this blog

Kaefce

salon

 

Na podłodze płytki Paradyż noce my way natural. Są piękne! Jak są czyste wyglądają o wiele lepiej:) Fuga Sopro brąz bali. Kominek pozostawiony do wykończenia..czeka na lepszy okres w budżecie domowym. A obok kominka, za TV będzie ściana z cegły ręcznie formowanej, też kiedyś.....:) Półki przy kominku zrobione specjalnie na drewno, a ta ostatnia przeznaczona jest na akcesoria kominkowe:) Jak już wcześniej pisałam mamy ciepłą obudowę, która się nagrzewa i fajnie suszy drewno.

 

 

W wiatrołapie płytka Nowa Gala Signum 45x45.

Kaefce

łazienka

 

Jeszcze nie ma szafki podumywalkowej i innych drobnostek, ale już co nieco widać :) Żyrandol i kinkiety chcę mieć czarne z kryształkami. Szafka będzie miała szerokość 110 cm i planuję zrobić ją czarną lakierowaną z białym blatem granitowym, takim trochę mazanym na czarno. Płytki to Paradyż Piumetta. Czarny dekor przy wc, biały dekor na jednej ścianie w kabinie prysznicowej, dookoła czarny dekor - listwa, reszta płytek jest gładka. Podłoga z innej kolekcji chyba Purio bianco. Miska i bidet Koło Ego. W kabinie biały brodzik (120x90) wpuszczany w podłogę. Nie wiem co na okno....naklejkę na szybę czy coś innego...zdecyduję jak już będzie wszystko. Jestem ciekawa efektu końcowego...

 

Przepraszam, że nie posprzątane, ale chciałam zdążyć przed zmierzchem:)

Kaefce

stan obecny

 

Z zewnątrz domek prezentuje się tak jak na zdjęciu i taki pozostanie przez bliżej nieokreślony czas Mamy nawet piękne drewniane schody wykonane z palet jakie zostały po budowie :) W ogóle po budowie zostało nam baaaardzo dużo drewna, którym teraz palimy w kominku.

 

W środku trwają prace wykończeniowe parteru. Aktualnie Pan Kafelkarz robi łazienkę i pewnie w przyszłym tygodniu rozpocznie układanie gresu na podłodze. Ogólnie polecam zakup płytek przez internet. Na jednym m2 można zaoszczędzić 30-40 zł, a przy większym zamówieniu nie płaci się za transport . Zamówiliśmy ok 115 m2 płytek podzielonych na dwa transporty i tylko płytki z jednego opakowania (5 szt.) były pęknięte, reszta jest ok. Zamawialiśmy przez stronę http://www.płytki24.pl.

 

Pomiędzy kuchnią i salonem wstawiliśmy ściankę g-k , w której schowana jest kaseta do podwójnych drzwi przesuwanych. Z k-g wykonana jest także ścianka pomiędzy kuchnią i spiżarnią.

 

 

Jestem ciekawa efektu końcowego...

 

 

Na poddaszu mamy zrobione ocieplenie i na razie tak zostanie. Jeszcze tylko Panowie wstawią narożniki i zaszpachlują łączenia. Nie wiem jak inni mają rozwiązaną kwestię ocieplenia okien dachowych, ale u nas okna zostały dookoła wyłożone styrodurem, po zimie zobaczymy jak to funkcjonuje... No i bardzo polecam duże, wygodne schody strychowe Fakro Thermo 70x140.

Kaefce

kotłownia

Mamy już podłączoną kotłownię. Piec KOTSTAL ECO 25 kW (http://www.kotly-dzialdowo.pl" rel="external nofollow">http://www.kotly-dzialdowo.pl" rel="external nofollow">http://www.kotly-dzialdowo.pl" rel="external nofollow">http://www.kotly-dzialdowo.pl) z możliwością podglądu pracy kotła i regulacją sterownika przez internet. Co najważniejsze...piec zmieścił się w kotłowni i w razie potrzeby jest miejsce żeby wyciągnąć podajnik ślimakowy.
Kaefce

ocieplenie

 

Już od kilku dni Panowie ocieplają budynek z zewnątrz. Z uwagi na szybko kończące się finanse, na razie tylko zagruntujemy klej, a strukturę położymy kiedyś tam, kiedyś...

 

 

Dla zainteresowanych jak zakończyć szczelinę wentylacyjną pod okapem, wklejam zdjęcie jak to zrobiła nasza firma. Nie jestem do końca przekonana co do tego rozwiązania, ale faktycznie wygląda to estetycznie. Ta krateczka to wróblówka z obciętymi wąsami. Od środka między styropian i wełnę damy jeszcze aluminiową siatkę pszczelarską o oczku 3,5 x 5 mm grubość 05 mm, żeby jakieś myszki lub owady nie przedarły się do wełny.Siatka jest drobna i giętka, w sumie to można pewnie było dać siatkę o grubości 1 mm, ale zamawialiśmy ją przez internet i nie mieliśmy już czasu sprawdzać czy się nada czy nie. Może przesadzamy, ale niech już tak będzie.

 

 

A domek pięknieje w oczach :) Mo i mamy ładne drzwi wejściowe drewniane, ale pochwale się nimi innym razem bo na razie coś tam jeszcze trzeba w nich poprawić

Kaefce

piecokominek

 

Co prawda obudowa jeszcze nie jest skończona, ale prawdę mówiąc nie wiem czy w tym roku jeszcze to zrobimy, tak więc żeby nie tracić czasu od razu przedstawię nasz kominek:)

 

Wkład mamy austriackiej firmy Austroflamm 45/68 K obłożony w środku wermikulitem z regulacją dopływu świeżego powierza z zewnątrz.Dodatkowo obok wkładu ustawiliśmy moduł akumulujący ciepło CMA firmy Cebud. Dzięki regulowanemu szybrowi zamontowanemu nad wkładem możemy decydować czy spaliny mają iść bezpośrednio do komina, czy też mają przechodzić przez moduł i go nagrzewać i dopiero wtedy uchodzić do komina. Z boku obudowy widać kratki wyczystek umożliwiające czyszczenie modułu. Dodatkowo kominek obudowaliśmy płytami CPA z akubetu, które się nagrzewają i także akumulują ciepło. Po rozpaleniu w kominku, obudowa stopniowo się nagrzewa, najpierw od strony wkładu, a później na całej powierzchni. W środku ściana tylna i sufit obłożone są płytami krzemianowymi. Z prawej strony wkładu planujemy zrobić ściankę z k-g z półkami na drewno. Przez to że ta ściana jest bardzo ciepła, drewienko też będzie nam szybko wysychało. Obudowę przy wkładzie obudujemy płytkami ręcznie formowanymi, a resztę ładnie otynkujemy, chyba że nam się zmieni koncepcja :)

Kaefce

już są wylewki

 

a oto parę fotek tynków i wylewek. W wylewkach wszędzie są włókna, a w pomieszczeniach z ogrzewaniem podłogowym, w garażu, kotłowni i nad przewodami DGP daliśmy jeszcze siatkę zbrojeniową.

 

 

W ogóle to mieliśmy niefajne zdarzenie z posadzkarzem i w końcu wylewki robił ktoś inny. Tamtemu nie podobało się że zażyczyliśmy sobie ułożenie styropianu na parterze na zakład!!! Panu nie podobało się, że pilnowaliśmy żeby wykonali to jak należy i w miarę starannie, powiedział że nie życzy sobie żeby ktoś patrzył mu na ręce, biegał z poziomicą laserową i że on nie ma czasu przyjeżdżać na poprawki! Jakby od razu zakładał że coś mu nie pójdzie. Nie wiem co mu odbiło, bo z całą pewnością nie należymy do ludzi czepliwych i rozumiemy że budowa to nie apteka! Tak czy inaczej styropian w większości domku układaliśmy sami z mężem, no i jeszcze musieliśmy poprawić te pomieszczenia w których układała tamta firma! Oczywiście, najlepiej żeby inwestor nie interesował się budową, nie widział co tam jest wyprawiane, nie wzywał do poprawek jak coś się źle zrobi i oczywiście od razu wypłacał pieniądze! No niestety, ale ode mnie w pracy wszyscy wymagają dokładności, uprzejmości, no i niestety ale ponoszę konsekwencję swoich błędów. No ale widać, że dla niektórych liczy się tylko kasa, a nie zadowolenie klienta.

 

 

Tak czy inaczej mamy już wylewki zrobione przez inną firmę. Wydają się być ok, nie mają pęknięć, ładnie wysychają. Nie mierzyłam poziomów poziomicą laserową, bo jej nawet nie posiadam, zresztą to pewnie i tak wyjdzie przy układaniu podłogi :) Firma dostała od razu umówioną zapłatę i wszyscy są zadowoleni!

Kaefce

podłogówka

 

od 3 dni mamy zrobioną wylewkę, ale nie mam jeszcze zdjęć, więc wkleję zdjęcia podłogówki. Ogrzewanie podłogowe mamy w kuchni, salonie (3 pętle), wiatrołapie i korytarzu (wspólna pętla), łazience oraz na poddaszu w łazience i pralni (oddzielne pętle).

 

Podłogówka jest oddalona od komina chyba o 50 cm. Pod samym kominkiem nie ma styropianu, ale dookoła ułożyliśmy wełnę do ocieplania posadzek, niestety nie posiadam zdjęć. Zresztą 10-15 cm paskiem wełny obłożyliśmy na poddaszu także przewody DGP, pomimo że już wcześniej zostały one otulone wełną i folią aluminiową.

 

 

W kuchni pod szafkami też puściliśmy jedną rurkę, tylko pod lodówką nie będzie ogrzewania. No i pod prysznicem też nie robimy, pomimo kuszącej wizji ciepłego brodzika:) Ale wolę nie ryzykować, że syfon z odpływu będzie mi za szybko wysychał i wydzielał brzydkie zapachy, bo słyszałam że tak niektórzy mają.

Kaefce

tynki

 

z dużym opóźnieniem, ale przedstawiam kolejne etapy :)

 

już prawie miesiąc temu skończyli nam kłaść tynki cementowo-wapienne. Wyszło 663 m2 przy czym mamy podniesione ścianki kolankowe. W ogóle, to znajomy tynkarz mówił że średnio wychodzi ok 23-25 kg cementów na m2, a u nas wyszło 30 kg!!! Nie wiem o co chodzi! czy ściany były takie krzywe, czy co... Ściany nośne murowała nam inna firma, a działówki inna tańsza... no i taka była tańsza, ze na poddaszu jedna ściana uciekła im ok 5 cm! Masakra! Tynkarze trochę to zgubili, ale i tak rzekomo jest 3 cm różnicy w szerokości korytarza :/

 

 

Ogólnie z tynków jestem raczej zadowolona, chociaż nie biegałam z poziomicami, sznurkami, itp. Wychodzę z założenia że to nie apteka, a czego oczy nie widzą tego sercu nie żal :)

Kaefce

kuchnia

 

najwyższy czas pomyśleć o kuchni! Niestety ale nie korzystam z porad projektantów i kuchnia w całości będzie moim dziełem. Układ będzie taki jak na planie. Fronty od dolnych szafek chciałabym matowe w takie czarno brązowe, a górne fronty mogą być lakierowane waniliowe w jednolitym kolorze. Blat czarny lakierowany lub granitowy. Obecnie czekam na wycenę.....jestem bardzo ciekawa ceny, szczególnie blatu :/Jeszcze nie wiem czy parapet będzie oddzielny czy z jednego kawałka razem z blatem, ale wszyscy boją się go robić :) Zlewozmywak nablatowy czarny z mielonego granitu lub innego kamienia. Znalazłam na necie fajną rzecz czyli dozownik do płynu do mycia naczyń:) Już mi Ludwik nie będzie szpecił kuchni :) Planuję też wpuścić w blat przedłużacz.

 

 

Nie mam miejsca na mikrofalówkę, ale możliwe że wbudujemy ją kosztem miejsca w spiżarni bo ta ściana będzie z kartongipsu. A drzwi do spiżarni planuje zrobić w kolorze frontów górnych szafek. Nie mają to być zwykłe drzwi tylko takie jak do szafy otwierane na klik-klak, czyli bez klamki i uchwytów.

Kaefce

okna

 

No i od wtorku mamy już okna: Producent Avante, okucia Roto, profile Deceunick Zendow.

 

okna są bardzo ładne, od zewnątrz kolor orzech, w środku białe i pomiędzy ramka Swisspacer w kolorze ciemny brąz. Okazało się że ta ramka międzyszybowa zmienia kolor w zależności od kąta patrzenia, tak że niekiedy widać wyraźnie że jest ciemna, a innym razem zlewa się z białą ramą wewn. Reasumując, jest dobrze i jestem zadowolona :)

Kaefce

dachówka

Już od miesiąca mamy dach. Przez ten śnieg to nie mieliśmy jeszcze możliwości sprawdzić czy wszystko jest w porządku, ale wydaje się że chłopaki ładnie położyli dachóweczki. Martwi mnie tylko sama dachówka Okazało się że bardzo dużo dachówek ma jakieś takie dziwne rysy pionowe albo poziome. Przedstawiciel Koramica powiedział nam że to nie jest wada więc nam tego nie wymienią. No a wiadomo jak to jest.... zima za pasem, umówieni dekarze,brak pieniążków na inne dachówki i brak czasu na procesy...no i położyliśmy takie jakie były Porobiliśmy zdjęcia, zgłosiliśmy wadę i zobaczymy co dalej....Nawet nie chcę o tym myśleć bo tylko się denerwuję...:/
Kaefce

schody

 

jeszcze nie mam zdjęcia naszych schodów :) Stppnie są dosyć wysokie bo mają 19 cm, ale dla nas nie jest to żaden problem, a chcieliśmy żeby nigdzie nie wystawały i żeby koniecznie były spocznikowe. Spocznik ma 85 cm głębokości.

 

 

a ten pierwszy stopień schodów do piwniczki został po mojej uwadze skuty! po pierwsze był za wysoki a po drugie posadzka powinna być jednolita, bo inaczej bankowo pęknie w tym miejscu.

Kaefce

kominy

 

mamy już także częściowo wymurowane kominy Schreyer przekrój 20 cm. W kotłowni oś czopucha jest na wysokości 119 cm od posadzki. Jeszcze nie mamy wybranego pieca więc wolałam zrobić czopuch wyżej niż niżej, a jakby co to podniesie się posadzkę pod kotłem.

 

W salonie czopuch oczywiście jest wysoko.

 

Wczoraj zauważyliśmy że murarz zalał otwór między kominem a ścianą nośna betonem!!! Może się nie znamy, ale tam chyba powinna być dylatacja, więc chłopaki będą to w poniedziałek wyłupywać! Z drugiej strony konia, tj. od strony łazienki na parterze i gabinetu damy ściankę działową, żeby osłaniała komin przed ewentualnymi wierceniami, wpijaniem gwoździ, itp.

 

 

A wyczystka komina od kominka jest z drugiej strony w pokoju....może to był błąd....zobaczymy.

 

wentylacja w kuchni jest wmurowana w ścianę i zaczyna się dopiero pod sufitem.

Kaefce

więżba

 

a oto początek konstrukcji dachu o nachyleniu 45 stopni. Niestety, ale MPZP wymaga, aby dachy posiadały taki i tylko taki kąt nachylenia! Oczywiście domki w sąsiedztwie nie zawsze mają ten kąt zachowany, ale my wolimy zrobić zgodnie z planem niż żyć w strachu czy jakiś życzliwy sąsiad przypadkiem nas nie podkabluje.

 

Dodatkowo podnosiliśmy ściankę kolankową, więc dom jest naprawdę wysoki! Ale za to będziemy mieli strych :) Jak patrzę z przodu, to mimo wszystko wydaje mi się, że urok Diunki zostanie zachowany, tylko ściana szczytowa od strony salonu wydaje sie być ogromna, ale i na to znajdziemy sposób :) Na szczęście lukarny będą miały 38 stopni.

 

 

Już zamówiliśmy dachówkę :) Koramic Madura angoba ceglasta szlachetna! Piękna! Kolor dachówki na prezentacji w hurtowni i rzekomo kolor tej samej dachówki na dachu wyglądają inaczej i aż nie chce się wierzyć że to ta sama dachówka! mimo wszystko jest piękna i jest superancko gładka!

Kaefce

Diuna mix

 

od czego by tu zacząć.....

 

Działeczka już jest i póki co rosną na niej pyszne truskawki :) Ale już niedługo! Akurat w sam środek sezonu truskawkowego na działeczkę wejdzie ekipa budowlana.

 

Budujemy Diunę Mix, oczywiście nie obeszło się bez zmian.

 

Likwidujemy całkowicie różnicę poziomów na parterze i na poddaszu. Podnosimy ściankę kolankową nad garażem o 2 pustaki, a nad salonem o 3 pustaki.no i niestety ale musimy zmienić kąt nachylenia dachu do 45 stopni.

 

Na parterze: likwidujemy wc (1/9) żeby był większy wiatrołap, łazienka będzie w miejscu pomieszczeń 1/7 +i 1/8 (ok. 9m2), poszerzamy okno w salonie, likwidujemy okno w spiżarni, a pod schodami będzie druga spiżarnia (schowek) obniżona o 3 stopnie w stosunku do posadzki parteru. Trochę przesuwamy okno w kotłowni, zmniejszamy okno w garażu.

 

Na piętrze: w 2/7 będzie garderoba, w 2/4 pokój (dodajemy drugie okno i przesuwamy trochę ściankę działową), w 2/3 łazienka dostępna z korytarza, a 2/2 (pokój nad garażem) podzielimy na dwa pomieszczenia, jedno będzie pokojem (siłownią), a drugie pralnią, do której będzie się wchodziło przez łazienkę.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...