Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    13
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    44

Entries in this blog

IlonaS.

Dawno tu nie zaglądałam i przez te parę miesięcy za dużo się u mnie nie zmieniło, prócz znalezienia http://www.e-projektydomow.pl/projekt/dom_wolnostojacy/budynek_parterowy/DG-05/PDJ-1121.html" rel="external nofollow"> nowego projektu . A raczej mój Piotr znalazł nowy projekt i strasznie się przy nim upiera. Nie zbyt jestem z tego powodu szczęśliwa bo nie jest on zupełnie w moim stylu.

 


Jednak za jego namową staram się znaleźć parę fajnych realizacji z tego typu projektów ale za dobrze mi to nie wychodzi, zwłaszcza że ostatnio nie mam zbyt dużo czasu na bzdury. A tak poważnie to jak znajdę coś ciekawego to się pochwalę

IlonaS.

Na naszej działeczce mamy piękny żywopłot, tylko troszeczkę zaniedbany dlatego jak tylko przyjdzie odwilż musimy go przyciąć i pewnie dosadzić parę krzaczków aby go zagęścić.

 

 

 


Ku pamięci parę potrzebnych informacji w sprawie mojego cudnego żywopłotu.

 

 


Kiedy sadzić. Rośliny przeznaczone na żywopłoty oraz drzewka owocowe bywają sprzedawane z odkrytymi korzeniami. Można je sadzić w stanie bezlistnym (czyli jesienią albo wczesną wiosną). Należy je posadzić zaraz po przywiezieniu do ogrodu (nie wolno dopuścić do tego, by przeschły ich korzenie). Jeśli nie jest to możliwe, rośliny trzeba zadołować.

 

 


W jakiej glebie. Powinna być odchwaszczona i przekopana na szerokość dwukrotnie większą od bryły korzeniowej, najlepiej na głębokość dwóch szpadli (glebę należy tak przekopać, by jej dolna jałowa warstwa pozostała na spodzie). Do ziemi warto dodać kompostu (jeżeli nie była ona dawno uprawiana i jest nieurodzajna, trzeba wymieszać kompost z ziemią w proporcji 1:1) oraz nawozów mineralnych (na przykład Azofoski w ilości 10 g/m˛). W tak przygotowanym podłożu dobrze rośnie większość roślin. Jedynie rośliny wrzosowate (azalie, kalmie, pierisy, różaneczniki, wrzosy i wrzośce) muszą rosnąć w kwaśnym podłożu. Można je kupić w sklepach ogrodniczych lub zrobić samemu, mieszając równe ilości kwaśnego torfu, przekompostowanej kory i ziemi liściowej (zamiast niej można użyć kompostu lub żyznej ziemi).

 

 


Roślinom sadzonym z odkrytymi korzeniami należy przyciąć zbyt długie i uszkodzone korzenie, a następnie rozprostować je i rozłożyć na żyznej glebie w dołku. Następnie roślinę obsypuje się żyzną ziemią i ubija ją, a wokół jej pnia formuje się zagłębienie i wypełnia je wodą. Solidne podlanie tuż po posadzeniu jest bardzo ważne; mokra gleba dokładnie oblepia korzenie i roślina lepiej się przyjmuje.

IlonaS.

http://img3.imageshack.us/my.php?image=z77elewacjafront0.jpg" rel="external nofollow">http://img3.imageshack.us/img3/9954/z77elewacjafront0.jpg

 

href="http://img17.imageshack.us/my.php?image=z77elewacjatyl0.jpg" rel="external nofollow">http://img17.imageshack.us/img17/9948/z77elewacjatyl0.jpg

 

href="http://img3.imageshack.us/my.php?image=z77elewacjabok10.jpg" rel="external nofollow">http://img3.imageshack.us/img3/5812/z77elewacjabok10.jpg

IlonaS.

Oczywiście mieliśmy jakąś wizję domku, musi być parterowy, z dużym salonem tak aby znajomi się wszyscy pomieścili no i moja rodzinka która też nie jest mała. Obowiązkowo duża kuchnia z jadalnią, garaż dwustanowiskowy i duże pomieszczenie techniczne aby mój Piotr miał miejsce do majsterkowania. Przydały by się jeszcze ze trzy sypialnie no i ze dwie łazienki .

 

 


Tak więc znalazłam projekt, był to TK 30 i zdecydowaliśmy że będzie to ten domek do czasu aż od znajomej pożyczyłam katalog z projektami i tam znalazłam Z77. Oczywiście po drodze przewijały się inne projekty typu Komfortowy, Kos i parę innych ale zawsze czegoś brakowało.

 

 


Więc postanowiliśmy, będzie to Z77, oczywiście troszeczkę pozmienialiśmy i na dzień dzisiejszy ma wyglądać tak:

 

 


http://imageshack.us" rel="external nofollow">http://img17.imageshack.us/img17/195/z77rzut10ux0.jpg



×
×
  • Dodaj nową pozycję...