Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    6
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    38

Entries in this blog

slesiczka

Czas zaczac.... Izolda

Tak wogole to czekam na plany Izoldy, jak dotra do mnie z Polski, bede mogl po blizszej analizie powiedziec wiecej...

 

Postaram sie je poskanowac i moze kilka zamieszcze.

Moze ktos moze polecic dobrego architekta z Rzeszowa ktory podejmnie sie adaptacji tego projektu... Ile kosztuje taka adaptacja?

 

Pozdrawiam

slesiczka

Czas zaczac.... Izolda

 


Kuchnia.... temat rzeka, a wiec po przeczytaniu wieeelu watkow ja rowniez uwazam ze spizarka obok kuchnii to priorytet. Zreszta wychowlaem sie w do mu ktory takowa mial. Byc moze bedzie w niej okno, ale to zobaczymy, gdyz skoro ma byc rekuperator, to i moze mija sie z celem. Kolorem czarnym miedzy spizarka a jadalnia zaznaczone jest akwarium, ktore bedzie wmuowane w sciane. Spizarka umozliwia swobodny dostep do niego i ukrywa wszelkie niezbedne instalacje, kan, wod. Sciana miedzy kuchnia a spizarka gk co umozliwi w przyszlosci jakiekolwiek adaptacje - oby nie! Dzwi otwierane do spizarki.

 


Kominek zew bedzie zlikwidowany, to wg nas przesada, dymienie i ciagly brud na elewacji, a poza tym rzadko kiedy uzywany. A o kosztach nie wspomne!

 


Okno obok kominka zostanie zlikwidowane. W tym miejscu ma stac tv. Nie bedzie problemow z ogladaniem...refleksy zaslony glosniki itp

 


Ganek znajdujacy sie obok kominka zew rowniez zostanie zlikwidowany, skoro nie ma kominka nie ma ganka

 

 


Upsss zapomnialem nad kuchnia, jadalnia salonem i przedpokojem bedzie sufit podwieszany. Wszelkie instalacje wentylacji mech beda tak upakowane i inne zreszta tez.

 

 


Jezeli ktos ma inne uwagi walcie smialo

 

 


 

 


Ktos pomoze mi odpowiedziec na zadane w tym watku pytania?

slesiczka

Czas zaczac.... Izolda

Witam

mysle na zakupem stali zbrojeniowej.... fi 12 fi 10i fi 6 mm

w chwili obecnej jej cena jest zachecajaca i posiadam miejsce gdzie moglbym ja skladowac.

 

Wraz z zonka dyskutujemy na temat wyboru materialow na sciany. Po wielu nieprzespanych nocach i przeczytanych wielu wypowiedziach myslimy nad systemem ETS Dom termoorganiki paltinium lub platinium plus, sciany dzialowe w formnie tradycyjnej czyli ceramika poryzowana. czekam na cennik tego systemu jak uda mi sie go zdobyc postaram sie opisac szczegoly i byc moze zrobie kalkulacje do 1m2 metody tradycyjnej i ETS w dwoch wersjach.

Zapraszam do komentarzy.

 

Planujemy budowac dom energooszczedny z wykorzystaniem rekuperatora i GWC. Bedzie kominek rowniez ( ten zew zostanie calkowicie usuniety)

 

poniewaz:

-duzy koszt niewspolmierny do funkcji jaka pelni

owszem moze zmienic nieco wyglad zew ale trudno.

-problem z materialami do jego budowy...uskoki na cegle przy skosach....

 

Co do systemu grzewania nie wiem, wciaz nie jestesmy zdecydowani.

 

Myslelismy i wciaz myslimy o PC, no ale kazdy wie koszt.

Na pewno nie chcemy instalowac gazu w naszym domu. Po pierwsze duze koszty projektowe, opłaty stałe przy poborze, ograniczenia w konstruowaniu pomieszczen, budowa komina itp.

 

Jedynymi instalacjami podlaczanymi do domu beda: elektryczna, wodna, kan i deszczowa. Planujemy zrobic zbiornik do gromadzenia deszczowki i to wszystko.

 

Ogrzewanie mieszane podlogowe i tradycyjne. Co do kominka myslimy by wykorzystac go rowniez do ogrzewania w jaki sposob nie wiem czy plaszcz wodny a moze i nadmuch grawitacyjnie. Co do nadmuchu grawitacyjnego na pewno w tym mozliwym rozwiazaniu nie chcemy go laczyc z systemem rekuperatora, jak juz to te dwa systemy lecz oddzielnie.

 

Kolejne zmiany w projekcie postaram sie opisac i dodac zdjecia zmian wraz z opisami.

 

Projekt ten bedzie wybudowany z garazem dwustanowiskowym,

slesiczka

Czas zaczac.... Izolda

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b1364bf43c55cfc8.html" rel="external nofollow">http://images41.fotosik.pl/59/b1364bf43c55cfc8m.jpg

 

 

href="http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/07cd6dc610e3b1cc.html" rel="external nofollow">http://images42.fotosik.pl/59/07cd6dc610e3b1ccm.jpg

 

Widok na dzialke, zdjecia z 07.2006 roku teraz dom sasiada jest nie do poznania, a i obok nas robi sie ciasniej... zdjecia pozniej

slesiczka

Czas zaczac.... Izolda

Witam wszystkich.... Chciałbym się przedstawic. Mam na imie Sławek, i tak jak w temcie zamierzam rozpoczac budowe pieknego oczywiscie wg mnie projektu IZOLDA pracowni Archipelag. No coz zaczne od poczatku... Po przeczytaniu wielu informacji na tym forum, uwazam, ze zawsze warto wysluchac opinii innych osob na temat tego co sie robi, gdyz to moze pomoc w podjeciu decyzji, uniknieciu pewnych czasami głupich błędów. A wiec do dzieła :) Działka kupiona 1450 m2, drewno w postaci "roznej" pociete na elementy do wiezby juz sie suszy. Mozna powiedziec ~20-25m3. Jestem w obecnym stanie na etapie oczekiwania na warunki zabudowy. Nie wiem jak dlugo to potrwa, ale i tak planowane rozpoczecie budowy to wiosna 2010. Na razie formalnosci... I tu prosilbym o pomoc, od razu moge sie spodziewac odpowiedzi typu "szukaj", druga rzecz kazdy przypadek jest inny i wlasnie zalozenie tegoz dziennika ma pomoc mi, ale i rowniez innym osobom. Juz dlugo szukam informacji na temat tego projektu, szczegolow rozwiazan, lecz niestety albo osoby ktore wybudowaly ten projekt nie chca sie dzielic informacjami... Projekt zostal juz zakupiony po szybkiej decyzji, na allegro za okazjonalna cene. Szybka decyzja nieznaczy nie przemyslana, jestesmy przekonani wraz z zona do tego projektu juz od kilku lat. Przekroje wiezby juz pocietej sa takie jak w projekcie. W projekcie zostanie wykonanych kilka zmian, ktorych szczegoly zamieszcze pozniej.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...