Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    14
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    80

Entries in this blog

jurand

Juz w zasadzie zima, ale prace przy dachu trwaja, musze przyznac ze jestem pelen podziwu dla brygady, wieje, leje a oni trwaja na posterunku. Z uwagi na aure nie zrobilem ostatnio zadnego zdjecia, wiec zamieszczam jeszcze z czasu realizacji wiezby a to byla polowa listopada. Mam nadzieje ze juz wkrotce nowe ujecia.

 

http://foto.onet.pl/upload/6/93/_559928_n.jpg" rel="external nofollow">http://foto.onet.pl/upload/6/93/_559928_n.jpg

jurand

A teraz pare slow odnosnie kosztow ktore juz ponieslismy:

 

 


Projekt gotowy Orion I + adaptacja 2086,-

 


Projekt budynku garazowo-gospodarczego 1200,-

 


Mapki do celów projektowych 400,-

 


Projekt przylacza wod-kan 580,-

 


Projekt przylacza energetycznego 500,-

 


Budowa przylacza wod-kan (woda dlugosc 27m, kanalizacja 15m) 3650,-

 


Budowa przylacza energetycznego 3000,-

 


Oplata za przydzial mocy w ZE 14 kW 2100,-

 


Betonowe ogrodzenie boczne (60m, z jednej strony juz bylo)+ siatka z przodu dzialki (24m) 2860,-

 


Wytyczenie na dzialce budynku mieszkalnego i gospodarczego 400,-

 


Inne (w tym wszelkie oplaty administracyjne, dzinniki budowy itd) 250,-

 


Takze lacznie okolo 17000,-

 

 


a teraz sie zacznie

jurand

Witaj I_ska

 

Ja rowniez podalem swojego Oriona modyfikacjom podobnym do Twoich, tzn zrezygnowalem z wykuszu przy jadalni choc raczej wyniklo to z tego ze nie zmiescilby sie Orionek na dzialce bowiem wydluzylem go o 1,1 m i poszerzylem o 0,6 m. Przez to uzyskalem wiekszy pokoj oraz pomieszczenie gospodarcze (czytaj: kotlownia). Automatycznie pozbylem sie balkonu nad tym wykuszem. Z przodu i z tylu balkony pozostawilem w stanie nie naruszonym. Zreszta zobaczymy jak to wszystko bedzie wygladalo na etapie fundamentow i stawiania scian. Pozdr

jurand

Witam,

 


dawno mnie tu nie bylo, choc nie moge powiedziec ze przez ten czas proznowalem. Wrecz przeciwnie wszelkie pozwolenia, decyzje i projekty zabraly troche czasu. Ale dzis dzialka uzbrojona (woda, kanalizacja i przyłącze energetyczne). Co do przylacza to wlasciwie tylko czekam az ZE zalozy licznik i bedzie mozna czerpac prad. W dodatku dom wraz z budynkiem garazowo-gospodarczym zostal wytyczony wczoraj. W miedzy czasie oczywiscie kosztorysy, ogladanie prac prowadzonych przez rozne ekipy budowlane i w koncu wybor kierownika budowy oraz ekipy pana W. W przyszlym tygodniu ma nastapic zdjecie humusu i kopanie pod fundamenty. Jak zostanie wykonane to opisze. Pozdrowienia dla Orionowiczow.

jurand
Ah i jeszcze sprawa okien. Wyjscie na taras z pokoju obok salonu zamienione na okno identyczne jak w salonie. Na poddaszu okna rozmieszone symetrycznie w kazdym pokoju i lazience po jednym mniejsze o 20 cm czyli 140 zamiast 160. Rowniez na stryszku usuwam dwa okna dachowe a zostaje tylko jedna na scianie bocznej o rozmiarach 90x90. Wracajac do okien w wykuszach dopiero na etapie budowy zastanowie sie na ewentualnym zmniejszeniu ze 180 na 150. Jak cos mi sie przypomni to bede slal na priva Ahoj
jurand
Witaj. Rownie sie ciesze, ze ktos postawil na ten projekt i bedzie mozliwosc wymiany doswiadczen. Nie ma nic bardziej owocnego w budowie. Niestety jestem troszke dalej od Ciebie bowiem dopiero w tym tygodniu otrzymalismy decyzje o warunkach. Takze teraz koncowka adaptacji, w miedzy czasie projekty przylaczy i mozna starac sie o pozwolenie. Takze jestem dobrej mysli i moze w okolicach maja udaloby sie je otrzymac :) . Co do modyfikacji obecnie przedyskutowanych to oczywiscie podnieslismy sciane kolankowa ale tylko o 36 cm bowiem balem sie o bryle budynku. Takze teraz z murlata powinna miec okolo 90 cm. Pociagnie to za soba oczywiscie wydluzenie komina tak aby wystawal poza kalenice aby nie bylo podwiewania ciagu. Zreszta troche dolozylem kanalow wentylacyjnych w pomieszczeniu gospodarczym tak aby wentylowac m.in owo pomieszczenie, garaz, dwie lazienki, suszarnie. Komin zreszta tez przerobilem na Schindla. Martwi mnie w tej chwili wentylacja z drugiej strony tzn kuchnia + spizarnia. Nie jestem przekonany do proponowanej obecnie w projekcie wentylacji dachowej, poza tym to miejsca obrobek wiec potencjalne miejsca dla przeciekania wody. Zastanawiam sie jeszcze o ewntualnym obniżeniu części pomieszczenia gospodarczego w miejscu gdzie bedzie stal kociol by zapewnic lepsze rozprowadzenie po poziomie parteru. Co do rozdzialu jadalni od salonu to tez jestem przeciwnikiem tego rozwiazania choc ostanio nurtuje ono moja polowke, Podoba mi sie natomiast powiekszenie budynku o 1,5 m. Mysle ze to dobry pomysl ale jak on mi sie wpisze w warunki to musze sprawdzic. Pozdrowienia
jurand
Dzis przyszedl projekt, mozemy go sobie dokladnie poogladac. Bardzo nam sie podoba choc juz mamy kilka pomyslow na mala reorganizacje. Teraz go sobie ogladamy i juz pomalutku zastanawiamy sie jak to bedzie , nic po swietach trzeba ruszyc z adaptacja i projektem zagospodarowania dzialeczki, a teraz wszystkiego dobrego, wszelakiej pomyslnosci i aby Wam mury rosly.
jurand
13.12.2004 Dzis zlozylem wniosek o warunki techniczne przylacza energetycznego. Pan byl bardzo mily i poinformowal o przebiegu calej procedury bardzo dokladnie. W wyniku rozmowy bedziemy skladac dodatkowo wniosek o przebudowe istniejacego zlacza bo to obecne straszy ogromnie. Nie mniej jednak zostanie ono w samym srodku granicy dzialki, coz przesuniecie go w rog znacznie by podrozylo sprawe. Teraz bedziemy czekac na odpowiedz z ZE, podobno do 14 dni choc mozna sie praktycznie spodziewac w przeciagu 3 tygodni.
jurand

Dzieki za zyczenia.

 


Tu musze napomknac ze jestesmy juz troszke dalej. W trakcie letnich miesiecy posprzatalismy nasza dzialeczke, tu chcialbym podziekowac Jurkowi - kosa spalinowa byla super . Ale szlo ciezko, szczegolnie krzewy i wysokie trawy stawialy opor, no ale coz ziemia lezala odlogiem 14 lat jak sie dowiedzielismy. Tak dobrze ze nie wyrosly jakies potezne drzewa na niej. Potem spryskalismy ja RANDAPEM aby wypielic perz i inne paskudztwo. Nastepnie odbylo sie bronowanie i na koniec wujek mojej zony zademonstrowal jak to nalezy siac zyto. Teraz sobie rosnie, wlasnie musze zrobic zdjecia do wlasnie co zalozonego albumu, takze w miare rozowoju sytuacji bedzie sie on uzupelnial. Oczywiscie w miedzy czasie nie proznowalismy. Byl to czas na poszukiwanie projektu, och ciezka sprawa musze przyznac, zawsze jest cos za i cos przeciw. Nie ma idealu. jednak jednego bylismy pewni chcemy projekt domu do 150m2, wiadomo sprawa finansow, niezbyt skomplikowny w budowie. Poza tym chcielismy aby byl to projekt gotowy. Wiadomo robiony na indywidualne zamowienie zawsze ma cos co potem trzeba zminic a jedna zmiana czyni nastepna. Tego chce unikac . Beatka spedzala wiele godzin szukajac domku, ktory spelnial by nasze oczekiwania. Przejrzelismy wiele projektow z pracowni wielu firm. Pewnego razu natknielismy sie na dom EDZIA Archipelagu. Naprawde super domek, mnie osobiscie bardzo sie podobal ale niestety rozmieszczenie kilku pomieszczen przesadzilo o dalszych poszukiwaniach. Potem trafilismy na pracownie DOMUS i dwa (w zasadzie trzy) projekty, ktore byly dokladnie analizowane przez nas. Byly to VIRGO oraz EMANUELA, siostra przyrodnia MANUELI budowanej przez wielu forumowiczow. Co do pracowni DOMUS to przyznac musze ze dzialaja naprawde profesjonalnie, pokoiki niby nie pozorne ale obsluga bardzo w porzadku. Odwiedzilismy ich ostatnio porozmawialismy, zwrocili nam uwage na wiele cech projektu dostalismy ksera z rzutow wraz z wymiarami. I wtedy wlasnie doszlismy do wniosku ze jednak projekty te nie sa dla nas zbyt funkcjonalne, ladnie wygladaja ale .... I wtedy wlasnie znow oczy nasze zwrocily sie na Oriona http://www.dobredomy.pl/?id_project=27." rel="external nofollow">http://www.dobredomy.pl/?id_project=27. To jest chyba to o co nam chodzi choc mam jedna watpliwosci a dotyczy ona pomieszczenia gospodarczego, na dzialce nie ma gazu wiec wchodzi w gre kociol na paliwo stale, ale to niesie ze soba koniecznosc gromadzenia paliwa. Pomieszczenie ma 6m2. Wiec bede musial zlikwidowac dzwi laczace pomieszczenie gospodarcze i reszte domu, a do kotlowni wchodzic przez garaz. Ostatnio tez chodzi mi po glowie pompa ciepla, dobrze ze jeszcze mam troche czasu na te przemyslenia, ale tak apropo co o tym sadzicie. Na dzien dzisiejszy wiadomo koszt instalacji przeogromny choc za 2-3 lata moze byc inaczej najwazniejsze ze musze do tego przygotowac sie na etapie fundamentow.

 


A dzis siedze i wypisuje wniosek o warunki przyłaczenia do sieci energetycznej aby go jutro zawiezc do ZE. Na etapie budowy wystapie chyba o 11kW (moze macie jakies sugestie) a docelowo o 17 kW (trzeba wziac pod uwage piec elektryczny, podgrzewacz pojemnosciowy). Uff zaczyna sie papierowa robota. W tym tygodniu chcemy tez podjac decyzje z zdecydowac o zakupie projektu.

jurand
Wlasciwie ta decyzja przyswiecala nam juz od pewnego czasu. Ale od poczatku. Cale dotychczasowe zycie spedzalem w miejscie, najpierw w Sosnowcu prawie 20 lat, potem byly studia w Gliwicach az w koncu wyladowalem w Czestochowie. Tutaj pracujac poznalem swoja przyszla zone, która mieszkala w malej miejscowosci oddalonej o 15km od Czestochowy. Od tego czasu mozna by rzec, ze zamieszkalem w domu rodzicow mojej zony na wsi. I tak oto zaczyna sie historia oraz podwaliny pod decyzje o budowie. Jak kazde malzenstwo chcielismy miec cos swojego zamieszkac we wlasnych czterech katach. Sprawa stala sie bardziej realna gdy dokonalismy zakupu dzialki. Oczywiscie decyzja o zakupie byla poprzedzona wieloma dyskusjami z zona oraz karteczka z plusami i minusami za kazdym miejscem, ktore wydawalo nam sie interesujace. W rezultacie wybralismy dzialke w miejscowosci mojej zony.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...