Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    10
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    45

Entries in this blog

markoz1

Dziennik (mk)

Dwa tygodnie nie byłem na polu. Z tego co czytam - duuuże zmiany. Zaczęła się kolejna budowa (gratulacje krzysiek p.!). Kze ma już pełną wysokość murów parteru. Rafal9 pewno ostro rwie do przodu - nie ma czasu uzupełniać dziennika.

Poza tym - mamy już gaz w granicy działki; słyszałem, że kładzie się już prąd.

Z całego kompleksu, jak chodzą słuchy - została do sprzedaży tylko jedna działka. Ech, na wiosnę będzie ruch jak na Marszałkowskiej.

 

Ekipa - w końcowym przetargu stanęły dwie. Prawie już jestem zdecydowany na jedną z nich. Jeszcze tylko szczegóły i umowa. Cena 38 tysięcy za stan surowy bez wylewki, z nakryciem dachu.

 

Kierownik - kze nie jest zadowolony z mojego byłego kierownika, więc dogadałem się z kierbudem rafala9.

 

Mając nadzieję na dobór okien standardowych i na zaoszczędzenie kilku procent na ewentualnej korekcie otworów - rozglądam się za ofertami. Mam dwie na Aluplast Ideal 4000 plus szyby k=1.1. Wychodzi całość ok. 15-18tys. złotych, tyle że ja zechcę chyba kolor. Ale temat dopiero rozpoczynam i nie mam tu rozeznania. Może ktoś coś mi podpowie???

markoz1

Dziennik (mk)

U sąsiadów (http://www.murator.com.pl/forum/viewtopic.php?p=738263" rel="external nofollow">rafal9 i http://murator.com.pl/forum/viewtopic.php?t=38446" rel="external nofollow">kze) praca wre.

 

 


U nas tymczasem uprawomocniło się pozwolenie na budowę i prawie wybrałem wykonawcę. Wykonawca jest ze ściany wschodniej. Sąsiad z bloku ma dobre doświadczenie z tamtejszymi ekipami. Cena także jest dobra. Jeszcze tylko sprawdzę referencje i chyba podpiszę umowę by zaklepać sprawę.

 

 


Teraz temat kierownika budowy: w zasadzie jestem od czerwca zdecydowany i ku mojej radości ujrzałem w sobotę na tablicy, iż kze testuje właśnie mojego kierownika !

 

 


Z nowości trzeba jeszcze dodać, że właśnie wykonuje się (już etap końcowy) uzbrajanie całego terenu w sieć gazową. Myślę, że w krótkim czasie będę miał przyłącze - wykona je ta sama ekipa.

 

 


z halloweenowymi pozdrowieniami

 

 


http://markoz.photosite.com/~photos/tn/87_348.ts1130747622171.jpg

markoz1

Dziennik (mk)

Minęło pół miesiąca, a ja w zasadzie w tym samym miejscu. No, może poza tym, że złożyłem wniosek o uprawomocnienie.

 

Czy to już rynek ekip jest???? Mają tyle roboty, że nie zależy im na kolejnych kontraktach? Tak dobrze mają??

Umówiłem się z trzema gośćmi, przekazałem im projekt do wyceny robocizny i cisza. Z tygodnia na tydzień przekładają sprawę i nic. Olałbym, gdyby nie to że są to ekipy z polecenia i póki co nowych poleceń (Warszawa) nie mam.

markoz1

Dziennik (mk)

Na dzisiaj plan jest taki, że:

 

1. W ciągu zimy chcę znaleźć ekipę.

 

2. Na wiosnę jak tylko pogoda pozwoli wziąć się za budowanie.

 

3. Jeżeli do tego czasu nie będzie mediów kupić agregat prądotwórczy oraz wykopać studnię.

markoz1

Dziennik (mk)

Kolejna dobra informacja:

 

Mamy pozwolenie na budowę!!!

 

Strasznie długo to trwało. W dodatku trafiła się strasznie złośliwa Pani - ostrzegam budujących na Białołęce.

markoz1

Dziennik (mk)

Wreszcie dostaliśmy zawiadomienie o założeniu ksiąg wieczystych. Byłoby to dużo wcześniej (od podpisania umowy zakupu działki mija pół roku), gdyby sąd nie zrobił pomyłki i nie wpisał błędnego okresu służebności w jednej z działek z kompleksu.
markoz1

Dziennik (mk)

Jeszcze dwa słowa o działce.

 

Działka położona jest w północnej części Warszawskiej Białołęki w pobliżu ulicy Modlińskiej.

Wymiary to ok. 22 (wsch.-zach.) na 33 metry, w sumie 710m2. Od północy jest klin, niezagospodarowany, i pozbawiony jak do tej pory dojazdu - być może kiedyś uda się go dokupić, w ten sposób powierzchnia wyniosłaby ok. 1000m2.

Droga (w przyszłości ulica) jest od południa.

Okolica wyposażona jest w sklepiki (500m), przedszkola (500m), szkołę podstawową (1km), supermarket (1km), komunikację miejską (300m-1km). W pobliżu jest osiedle Nowodwory (2km) oraz osiedle Tarchomin z całą swoją infrastrukturą.

 

A oto i fotka:

 

http://excel.republika.pl/domek/dz.jpg" rel="external nofollow">http://excel.republika.pl/domek/dz.jpg

 

Cóż, otoczenie może nie prezentuje się romantycznie, ale wierzę że szklarnie i kominy nie są wieczne. O kupnie tej właśnie działki zadecydowała w 100% lokalizacja. Mieszkamy w okolicy od 7 lat i chcemy tu pozostać.

markoz1

Dziennik (mk)

Ponieważ w komentarzach pojawiły się pytania odpowiadam na nie tutaj:

 

1. Wizualizacje "własne" jak ta poniżej są zrobione w programie Mój Dom 3D, wersja zdaje się 6 firmy Broderbund do nabycia w empikach na przykład.

 

http://excel.republika.pl/domek/wiz22.jpg" rel="external nofollow">http://excel.republika.pl/domek/wiz22.jpg

 

Więcej moich wizualizacji jest na http://excel.republika.pl/domek/domek.htm" rel="external nofollow">http://excel.republika.pl/domek/domek.htm

 

Program jest prosty w obsłudze (skoro nawet laik jak ja w ciągu jednej nocy mógł zrobić te rysunki). Z tego co wyczytałem na www to ograniczeniem jest konstrukcja dachu (zdaje się nie można wprost na jednej lokacji zrobić dwu niezależnych konstrukcji dachu). Może też nie każdemu odpowiadać biblioteka obiektów - ponoć można sobie pościągać z sieci, ale mi jakoś nie udało się dotrzeć.

 

BTW - gdyby ktoś miał amatorskie wizualizacje w Archicadzie to byłbym wdzięczny za możliwość ujrzenia!

 

Pozostałe wizualizacje są robione przez architekta w programie Arc.

 

2. Rzuty powstały oczywiście u architekta w formacie dxf, zaimportowałem je do OpenOfficeOrg Draw (program ten jako prosty w obsłudze i na dodatek darmowy dobrze nadaje się do płaskiego rozplanowania mebli, jednakże jeśli chcę zrobić sobie całość, tzn. i meble i kolory ścian i jako takie wizualizacje to jednak trzeba posłużyć się czymś bardziej do tego przeznaczonym - raz jeszcze apeluję o podzielenie się wrażeniami z Archicada wersja EDU!) i wzbogaciłem o elementy takie jak wyposażenie.

 

Dół:

http://excel.republika.pl/domek/dolrz.jpg" rel="external nofollow">http://excel.republika.pl/domek/dolrz.jpg

Widzę, że rozjechały mi się z jakiegoś powodu niektóre prostokątne elementy.

Drobengo komentarza wymaga układ na dole. Od wschodu mamy drugie, 39m2, mieszkanko dla dziadków.

 

Góra:

http://excel.republika.pl/domek/gorarz.jpg" rel="external nofollow">http://excel.republika.pl/domek/gorarz.jpg

 

Jak w sumie widać od południa jest jednolita połać dachu i aż się prosi o kolektor słoneczny do cwu.

markoz1

Dziennik (mk)

Na dobry początek.


 


Zaczynamy. Dlaczego? Bo już drugi sąsiad z pola ma pozwolenie, a ja nie. A to frustrujące jest i się pocieszyć muszę.

 


Ale też będę miał! Niedługo.

 

 


Pole jest na Warszawskiej Białołęce.

 


A chałupa ma wyglądać jak na wizualizacjach.

 

 


Ta wizualizacja to widok od drogi jest. A droga jest stety-niestety od południa.

 


http://excel.republika.pl/domek/11.jpg

 


A ta wizualizacja to od strony płn-zachodniej:

 


http://excel.republika.pl/domek/12.jpg

 


Więcej grafik na http://excel.republika.pl/domek/domek.htm" rel="external nofollow">http://excel.republika.pl/domek/domek.htm

 

 


Aktualny stan posiadania to:

 

 


1. złożony wniosek o pozwolenie na budowę, samego pozwolenie spodziewam się lada dzień, choć zdaje się, że bez ponagleń się nie obędzie.

 


2. projekt - owszem dokumentacja do PNB jest, ale dokumentacji konstrukcyjnej jeszcze w łapskach nie mam, ma być (znowu "ma być"!!! wrrr!) lada chwila

 


3. na oku mam kierbuda, młody i się mu chce, z polecenia na forum

 


4. sprawa ekip - biorę się za temat jak tylko mam punkt 2, jest 4 kandydatów, dla porównania i ze wschodu i z południa i z pod miasta jak i z miasta.

 

 


Projekt

 


Był robiony indywidualnie. Co prawda NASZ_WYMARZONY_DOM miał wyglądać inaczej, znaczy się miał być bardziej w tradycji. Wyszła miejska architektura ale myslę, że jest ok. Ba!, jesteśmy baaardzo zadowoleni i z projektu i ze współpracy z architektem (mogę polecić!). Najważniejsze, że ma wszystko co sobie zaplanowaliśmy (projekt, nie architekt oczywiście!): taras, wejścia, pomieszczenia, układ. Jedyny szkopuł to, że garaż będzie stał oddzielnie, co wiąże się w przyszłości z wyższymi podatkami.

 




×
×
  • Dodaj nową pozycję...