![Agnieszka i Michał](https://forum.murator.pl/uploads/monthly_2024_07/avatar148120_2.thumb.gif.674fe52c26836a0e435cd6a7828385ff.gif)
Długo wyczekiwany moment, kiedy bryła budynku nabiera wreszcie finalnego kształtu .
- Czytaj więcej..
-
- 0 komentarzy
- 25 wyświetleń
Długo wyczekiwany moment, kiedy bryła budynku nabiera wreszcie finalnego kształtu .
Na ukończeniu zasypka fundamentu. Kontynuacja prac wiosną 2013.
Pozostałe zdjęcia z tego etapu w poprzednim wpisie.
Pierwszy strop gotowy. Technologia wykonania: strop gęstożebrowy typu Ackerman, pustaki wys. 18 cm + 5 cm nadbetonu C 16/20, zbrojenie żeber i wieńca prętami fi 12 mm. Wykonano także izolację pionowa ścian piwnicznych i fundamentowych: 2 x dysperbit + styropian hydrofobowy + folia kubełkowa
Niezwłocznie po stwardnieniu betonu i wykonaniu warstwy izolacji poziomej (warstwa dysperbitu + folia) przystąpiliśmy do prac murarskich. Ściany zewnętrzne piwnicy i ściany fundamentowe z bloczka betonowego o grubości 38 cm, ściany nośne w piwnicy wewnętrzne z bloczka betonowego 24 cm. Wszystko murowane na zaprawie cementowej z dodatkiem plastyfikatora.
W dniu 01.09.2012 zabetonowaliśmy fundamenty. Część ław jest schodkowa, z racji częściowego podpiwniczenia. Zużyliśmy 23,5 m3. Wszystko poszło sprawnie. Efekty prac na zdjęciach poniżej.
W ciągu 3 dni ekipa wykonała prace przy szalowaniu i zbrojeniu ław fundamentowych (także schodkowych). Bardzo sprawnie i bez problemów. Wykop wykonany przez koparkę został tylko nieznacznie pogłębiony w niektórych miejscach.
Przez Agnieszka i Michał,
Znowu mały postęp na budowie. Wykonaliśmy wykop pod fundamenty naszego Wygodnego. Dokładnie to nie my wykonaliśmy wykop tylko koparka, ale my jako siła sprawcza całej operacji przypisujemy sobie ten sukces;)
Przez Agnieszka i Michał,
Nareszcie nadszedł czas aby zadziałał geodeta. Nasze marzenia nabierają coraz bardziej realnych kształtów.
Przez Agnieszka i Michał,
Po pracach przygotowawczych i tymczasowym ogrodzeniu(cała wiosna i lato) nasza działka prezentuje się jak na zdjęciach.
Przez Agnieszka i Michał,
Cały rok 2011 to etap przygotowań do budowy. Formalności urzędowe jak większość z Was miała okazję się przekonać, trwają bardzo długo. Poza urzędami (gminy, powiatowym) do załatwienia także sprawy w zakładzie energetycznym ,spółce wodociągowej. Ponieważ działka nie była uzbrojona tym bardziej wymagało to od nas dodatkowych wizyt, dokumentów, zezwoleń uzgodnień ,zaświadczeń itp.
Mapki, wnioski, podania, długie terminy oczekiwania.
Decyzji o wyborze projektu nadal nie było.
Udało się zakupić materiały do budowy ścian fundamentowych(bloczki betonowe), i ścian nadziemia (pustaki ceramiczne)
Przez Agnieszka i Michał,
Grudzień 2010. Po wielu rozmowach i godzinach spędzonych na stronach pracowni projektowych ,branżowych forach, objazdach okolicy i oglądaniu jak mieszkają inni, zapadła decyzje o budowie naszego domu.
Wybór projektu? Trudna sprawa. Po pierwsze musiał być ,taki jaki chcieliśmy. Po drugie musiał pasować do działki jaką dysponowaliśmy. Po cichu marzyliśmy o projekcie "Z klasą" pracowni Domy z wizją. Ale zbyt duży jak na nasze potrzeby i naszą działkę.
Ze względu na jej kształt: długa i wąska poszukiwania projektu dobrnęły do budynku LK&709.