Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    4
  • komentarzy
    4
  • odsłon
    33

Entries in this blog

liteona

Ztan zero gotowy

 

I skończyliśmy :)

 

Zasypane piachem ostatnie pomieszczenia. Kanał w garażu zabezpieczony przed zimą. Można podliczać koszty :)

 

700 geodeta

 

3280 drut fi 6 300kg i fi 12 70szt

 

18 drut wiązałkowy

 

1047,53 zagęszczarka, gwoździe, sznur, wibrator,plastyfikatory, lepiki, folia

 

600 deski

 

800 koparka 10 h kopanie

 

6425 beton 21,5m3

 

5628 bloczki 1860szt

 

392,51 cement 850kg

 

922,40 rury, kolana, trójniki, redukcje, korki, zwężki,zaślepki

 

400 agregat

 

200 benzyna

 

1411.08 styropian, kleje, kastra, poziomice, szpachelki,kołki

 

2100 piach 160 t

 

650 koparka 5,5 h zasypywanie

 

24479,52zł RAZEM

 

Miało być mniej ale NIE DA się. Załatwiane, po taniości, za darmo i tyle wyszło :/

Na wiosne tylko chudziak i myślimy co dalej :)

 

 

liteona

Wygodny 1

Witajcie!

Miejsce budowy - województwo lubelskie.

 

Na Wygodnego zdecydowaliśmy się ponad rok temu. Pozwolenie dostaliśmy w kwietniu, a dzisiaj mamy już zalane ławy i w przyszłym tygodniu ruszamy z murami.

 

Dokonaliśmy kilku zmian w projekcie.

1. Zlikwidowaliśmy ten niewyobrażalnie drogi w wykonaniu taras nad garażem na rzecz dachu.

2. Powiększyliśmy kotłownię zmniejszając długość kuchni. Automatycznie przesunęło to komin bardziej w lewo i do tyłu. Mamy go teraz na środku ściany w sypialni.

3. Zlikwidowaliśmy ten kuriozalny strop nad wejściem wydłużając dach.

 

Czy tylko nam wydaje się, ze ten dom jest budowany na tereny, gdzie występują trzęsienia ziemi 9 stopni w sali Richtera? :D Po fundamentach można jeździć czołgiem a na piętrze trzymać armaty i żelazne szafy.

Zmniejszyliśmy ilość zbrojeń niemalże o połowę. Było to możliwe dzięki zrezygnowaniu z podwójnie zbrojonego lanego stropu (parodia) na rzecz teriva i dachówki na blacho dachówkę. Zrezygnowaliśmy też z kosmicznie drogich płyt elewacyjnych zastępując je zwykłym tynkiem.

 

Nawet przez sekundę nie myśleliśmy o zmianie okien na mniejsze - to przecież całe piękno tego projektu ;)

 

Jeżeli chodzi o koszty. budujemy systemem gospodarczym, co powoli nam na ich zmniejszenie i zmieszczenie się w jakichś rozsądnych kwotach ;)

 

Mamy nadzieje, że wspólnie dotrwamy do upragnionego oddania budowy :)

liteona

 

Nie pisałam jeszcze o naszym projekcie. W poprzednim wpisie macie link do niego. A w skrócie zmieniliśmy:

 

nie ma tarasu nas garażem, jest tam dach, stwierdziliśmy, że taras na górze nie jest potrzebny, bo przecież mamy taras na dole i żeby zrobić go dobrze, to kupę kasy trzeba, a nie chciałam się denerwować, bo przecieka, śnieg leży czy woda ciągle stoi...

 

w projekcie kotlownia jest typowo na gaz, my będziemy mieć na paliwo stała, więc zmniejszyliśmy kuchnię i przesunęliśmy komin żeby zrobić więcej miejsca. Wyszedł nam komin na środku ściany w sypialni, ale już mam pomysł co z tym zrobić.

 

dach blachodachowka a nie dachówka, strop terriwa a nie lany, zmniejszeni ław i zrojeń, ale to opisałam dokładnie niżej ...

 

Dzisiaj było spotkanie naszego projektanta z kierowniczką. Zadzwoniłam do niej z pytaniem czy możemy przyjechać pogadać ws zbrojenia fundamentów, bo są przerysowane bardzo i czy da się coś z tym zrobić. Ona na mnie nawrzeszczała, że to architekt powinien zrobić, ona nie może itd, ale jakoś ją ugadałam i się zgodziła żebyśmy przyjechali. Potem zadzwoniłam do projektanta i mówię mu, że babka gada, że to on powinien pozmieniać, a ten jak to on?? No i szczęśliwie się złożyło, że był w mieście obok i poczekał chwilę na nas i poszliśmy razem.

 

Z rozmowy wyszło, że na tych fundamentach, a potem na stropie mozna stawiać armaty i jeździć czołgiem i kto to wymyśla takie cuda. Babka zadzwoniła do biura, gdzie kupowaliśmy projekt żeby wysłali jej jakieś obliczenia czemu takie parametry zrobili. Ma dostać to jutro na maila i będzie coś liczyć

 

I jeśli nie będzie dachówki tylko blachodachówka, strop terriwa a nie lany (dodam, że w projekcie ma 18cm grubości i podwójne zbrojenie) to automatycznie zmniejszy się ilość drutów i kupa kasy zostanie nam w kieszeni. A i jeszcze nie będzie płyt elewacyjnych na dole i to też zmniejszy ilość drutów.

 

 

Jutro przyjada zamówione druty na zbrojenia 50sztuk fi 12 i 250 kg fi 6 i będziemy kręcić te które w projekcie na pewno nie zostaną zmniejszone.

 

 

W środę przychodzą geodeci.

 

 

Koparkę zamawiamy na przyszły tydzień, bo główny majster - mój brat - chce być przy kopaniu i zalewaniu betonem.

 

Beton bierzemy z gruszki, zresztą chyba nikt teraz sam nie kręci. Mój P. robi w branży cementowej i jego kumpel ma szerokie znajomości i załatwi nam beton po 212zł za metr. To ponad 2 tys oszczędności w porównaniu do tego, który chieliśmy zamawiać (po 293zł).

 

 

Do wystrojów wnętrz jeszcze daleko, ale w następnym poście opowiem co i jak będzie wygladało, bo mam już kilka pomysłów :)

 

 

PS. da się włączyć jakąś funkcję żeby powiadamialo mnie, że ktoś odpowiedział na mój post albo dał komentarz do dziennika?

liteona

 

Marzenie o własnym domu zawsze sprowadzało się do luźnych rozmów, błądzenia wyobraźnią po pięknych wnętrzach i na tym zwykle się kończyło.

 

Pewnego dnia padło hasło - budujemy się.

 

I od tego zaczęła się cała machina załatwień, poszukiwań i problemów, która trwa już rok, a potrwa jeszcze kilka.

 

 

Obecnie jestesmy już po wzystkich papiekrowych załatwieniach, po nerwach i walce z urzędnikami, która skończyła się niedawno po usyszeniu magicznego zdania - 12 czerwca mogą państwo zaczynać!

 

 

I tak oto 26 czerwca ruszy budowa naszego jedynego i wymarzonego domku -

 

http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/wygodny1.html" rel="external nofollow">http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/wygodny1.html" rel="external nofollow">http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/wygodny1.html" rel="external nofollow">http://www.projektyzwizja.pl/projekt-domu/wygodny1.html

 

 

Mam nadzieję, że przejdziemy ją razem dzieląc te radości i trudy



×
×
  • Dodaj nową pozycję...