Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    0
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    23

Entries in this blog

M.A.G.

 

Witam. Mam na imie Andrzej i razem z żoną podjęliśmy decyzję że juz czas słowa zamieniać w czyny i rozpocząć budowę domu. Moja druga połowa ma na imię Magda.

 

Dom będzie dość nietypowy jak na lokalne warunki i otoczenie. Mianowicie, jak wynika z tytułu budujemy nowoczesny w bryle i wyglądzie, dom z płaskim dachem.

 

Co do technologii budowy nie mamy jeszcze podjętych decyzji - mamy na to czas do wakacji, ponieważ obecnie oczekujemy na papiery.

 

Dlaczego płaski dach? Obojgu, i mnie i mojej żonie takie domy podobały sie jeszcze zanim się poznaliśmy a nasza znajomość pogłębiła sie miedzy innymi dzięki temu tematowi :)

 

W bezpośredniej okolicy niestety nie ma takich wynalazków ( nie licząc spuścizny PRL-u i sporej ilości "kostek" i "kwadraciaków").

 

Ale chętnym obejrzenia pięknego nowoczesnego domu z płaskim dachem polecam wycieczkę na przedmieścia Mielca na tzw. "karingtonówkę".

 

Elewacja frontowa ma chyba ze 40 metrów długości i kilka poziomów dachu - oczywiście płaskiego. Piękny. Oczywiście z indywidualnego projektu. Kilka ładnych domów pochowanych po przedmieściach Rzeszowa i to by było na tyle.

 

 

Po krótce historia :)

 

 

19.09.2010 - poznaję moją przyszłą żonę na chrzcinach u brata

 

31.12.2010 - brylanty przyjęte :)

 

24.04.2011 - ślub

 

30.07.2011 - zakup działki

 

01.12.2011 - rozpoczęcie papierologii w urzędach

 

 

Obecnie oczekujemy na WZ z gminy. Mimo że nie ma domów z płaskim dachem w okolicy to mam zapewnienie że nie będzie to problemem żeby taki dom wybudować - zanim złożyłem wniosek o WZ w gminie znajoma poradziła mi żeby skonsultowac go z Panią urbanistką.

 

Strzał w dziesiątkę !! Bardzo miła Pani, przeczytała wniosek, pokreśliła, naniosła poprawki i kiedy zapytałem jak mogę sie z nią rozliczyc powiedziała że to gmina się z nią rozlicza :) Ale jak dostaniemy juz WZ to dobre wino się należy :)

 

Stwierdziła że skoro tak nam zależy na płaskim dachu to ona nie będzie robić problemów. CZAD !! No ale do póki nie będzie papieru w ręku, nie ma co chwalić aż tak ... :)

 

 

DOM. Po długich poszukiwaniach trafiliśmy na pracownię Z500 i ZX46 jako dom z najbardziej odpowiadajacą nam bryłą i rozmieszczeniem pomieszczen. Niestey okazuje się że ilość zmian (garaż dwustanowiskowy, poszerzenie korytarzy, zmiany okien i inne detale) generuje duży koszt adaptacji projektu.

 

Sam projekt 5k + adaptacja i projekty przyłączy około 3500-5000. Dlatego skoro ma kosztować 8,5-10 k bardziej opłaca się nam zrobić indywidualny. Będa to podobne pieniądze a przynajmniej wszystko będziemy mieli tak jak sami chcemy.

 

 

Czytając forum od jakiegoś czasu, dochodze do wniosku że będzie mocno energooszczędny. Kilka rozwiązań juz jest pewnych - jak płyta fundamentowa, PC - nie ma alternatywy bo jesteśmy z nasza działką ostatnim domem w zabudowie potem juz tylko lasy więc z mediów jest tylko prąd i woda (wody nie było tam jeszcze rok temu !!) Nie ma gazu. Nie chcemy też mieć butli ani robić składziku na jakikolwiek opał.

 

Bedzie bardzo niewielki na drewno do kominka bo kominek byc musi. Może nie tylko dla klimatu wieczorami - pewnie wykorzystamy go jako uzupełnienie i rezerwę grzewczą w razie braku prądu. Inne rozwiązania jeszcze przede mną choć jak czytam forum to nabieram coraz więcej wątpliwości zamiast sie ich pozbywać :)

 

Budowa na 100 % sposobem gospodarczym bo sporo rzeczy sam bede mógł zrobic lub z pomocą rodziny. Działka którą kupiliśmy jest w kształcie trójkąta i ma praqwie 32 ary. Pierwotnie miała być 20-25 arów ale niestety ze względu na kształt trzeba było przesunać się w strone w którą trójkąt sie rozszerza. Szczęście tylko takie że właściciele których namówiliśmy na odsprzedaż fragmentu pola sa bardzo ugodowi a poza tym maja do wykończenia własny dom więc każdy pieniądz się przydał.

 

Jest na skraju dwóch gmin - i już samo to sprawia pewne problemy ale o tym później.

 

Dom będzie nie tylko do mieszkania ale będzie także pokazówką (a właściwie jego otoczenie czyli ogród) dla moich klientów. Będzie równie nowoczesny co dom choć bardzo prosty w formie. Większość to trawniki pod którymi krył się będzie demonstracyjny system nawadniania w kilku rozbudowanych wariantach. Wszystko oczywiście zautomatyzowane sterownikiem i profesjonalną stacją pogodową.

 

Najważniejszym dla nas kryterium wyboru dizałki było

 

1. z dala od miasta

 

2. z widokiem na zachód

 

3. niezasłonięte południe

 

4. blisko do lasu

 

5. zjazd z drogi asfaltowej wprost na działkę

 

 

Wydaje sie że nie trudno znaleźć taka działkę. Ta jest jedyną spośród kilkudziesięciu !!! dwa miesiące jazdy weekend w weekend po wioskach !! Łatwo nie było...

 

 

Zdjęcia naszej ziemi zimą :) mam nadzieje że umiem zamieścić

 

[ATTACH=CONFIG]99858[/ATTACH]



×
×
  • Dodaj nową pozycję...