Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpis
    1
  • komentarzy
    34
  • odsłon
    59

Entries in this blog

wtstheone

Duże C z m3system

 

 

Witam, trzeba wyjść z biernego czytania forum i coś wybudować samemu (czyimiś rękoma, za pieniądze banku, korzystając z czyiś pomysłów:)), bo dzienników budowlanych tej firmy tyle co kot napłakał, a sam jestem programistą, czytaj budowę domu widziałem w telewizorze, ale mam nadzieje, że dzięki Wam odsieje bełkot marketingowy i popełnię połowę mniej błędów, bo kolejnego bezbłędnego domu to już nie wybuduje.

 

 

 



Więc tak jak każda budowa domu zaczyna się od posiadania/zakupu działki tak i ja z żoną zakupiliśmy latyfundia w wielkości 1250 m2 (30x40). Dla niektórych mało dla niektórych dużo, dla nas idealnie jak na działkę pod Łodzią. Podłączenie mediów jest w trakcie i na razie bez wielkich urzędniczych zgrzytów, czyli papiery złożone i może media będą. Za nim kupiliśmy działkę przeszukałem chyba wszystko w internecie i wymarzona ekipa się zmieniała z miesiąca na miesiąc. Skupiłem się z miejsca na domach energooszczędnych/pasywnych, bo jak emerytura (prędzej mi kaktus wyrośnie na czole, jak ZUS będzie za ponad 30 lat funkcjonował w tej formie co teraz) będzie mała, to niech koszty życia będą znośniejsze. Najpierw firma Sendom (http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sendom.pl%2Fdomy-drewniane%2Fdomy-nowoczesne%2Fmodern-ii.html" rel="external nofollow">http://forum.muratordom.pl/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.sendom.pl%2Fdomy-drewniane%2Fdomy-nowoczesne%2Fmodern-ii.html" rel="external nofollow">http://www.sendom.pl/domy-drewniane/domy-nowoczesne/modern-ii.html" rel="external nofollow">http://www.sendom.pl/domy-drewniane/domy-nowoczesne/modern-ii.html) fajna cena, fajny dom, ale terminy ostro pozajmowane, jakiekolwiek zmiany w projekt czyli przesuwanie ścianek nie wchodzą w grę (chyba, ze zapłacę jak za zboże), plus wisienka na torcie w postaci buraka z oddziału w Kroczewie i tak główny pomysł zdechł. Potem firma simplehouse, tym razem jeszcze fajniejszy dom, ale za to cena, echh po za zasięgiem o 100tyś (patrząc na materiały i cenę, to mi jakoś się nie dodawało), jak chce się jeszcze wykończyć dom w budżecie jakim się posiada. Potem jeszcze kilka firm z łodzi budujących w technologii szkieletowej, z wycenami po za moim zasięgiem jak ma się jakieś wytyczne z których się nie chce zejść. Ogólnie ważne dla nas było, żeby budowa trwała kilka miesięcy, na dłuższy okres nie mam siły pilnować, użerać, czekać itd. No i tak człowiek się dogrzebał do domków z klocków styropianowych Izodomu, aż do łuków m3system. Na razie odwiedziłem ich siedzibę (polecam się spotkać z panem Marcinem, to może się uda wejść do jego domu) i dostałem namiary na ich architekta, któremu wysłałem dziś projekt o dziwo nie namalowany cały w paitncie.

 

 



projektM3System.jpg.f24de1dca4d7c60b31c1445fe254fde0.jpg

 

 

 



Z żona chcieliśmy w miarę średniej wielkość dom (135 użytkowej powinno wyjść), ale za to funkcjonalny i przyszłościowy (jak będą dzieci i jak ich nie będzie). Każdy z nas potrzebuje gabinet (bo tak! ja biorę większy, bo też tak!), oddzielna sypialnia z własną łazienka i garderobą (dom w domu, może kiedyś trzeb będzie się zaopiekować którymś z rodziców, życie). 2 pokoje dla przyszłych dzieci, a jak ich nie będzie wywalenie ścianki działowej i mamy siłownia lub bilard:) Dom w kształcie litery C bo marzy nam się taras ukryty z 3 stron i niestandardowy kształt domu (niestandardowa budowa, nam jeszcze nie wystarczyła:)). Gdybyśmy byli obrzydliwie bogaci, to byśmy zrobili kwadrat z tarasem w środku, ale nie fart pech, nie posiada się wujka w Ameryce.

 

 

 



Jeżeli chodzi o techniczne podejście, to na razie w głowie mam tak, ogrzewanie na pompe ciepła Samsunga (zawsze w głowie mam nazwę szajsung, ogólnie jakiś brak zaufania) do co i cwu, z możliwością zimnej wody do chłodzenia domu. Podłogówka w tym wariancie 5 tys + 20 tyś za pompę + ? tyś montaż. Drugi wariant mała pompa ciepła do cwu + kable grzewcze. Druga opcja tańsza obstawiam, że pompa do 5 tys + kable z termostatami 10 tys z montażem (może mniej). Oczywiście wm z reku firmy Onyx z tego co pamiętam. Żadnego kominka (przez chwilę myślałem o kozie, ale jakoś tego nie widzę do końca), czym mniej dziur w dachu i sprzętu, który służy jako dekoracja za kilka/naście tysięcy nie potrzebuje. W takim domu, to tylko by mi kominek przegrzewał pomieszczenia, dodatkowo zapewniając częstsze odmalowywanie ścian i mniejszy metraż salonu. Ogólnie staram się to wszystko upraszczać i minimalizować, czym wszystko będzie bardziej idioto-odporne dla mnie w użytkowaniu lub ekipie do zrobienia tym lepiej. Z dodatkowych rzeczy waham się jeszcze czy rolety, żaluzje fasadowe lub rolety wewnętrzne z folią refleksyjną. Profilaktycznie chce przygotować dach z południa pod fotowoltaikę, bo o ile teraz pv są po za moim zasięgiem, dodatkowo ustawy z OZE są słabe, więc poczeka to wszystko na lepsze czasy. Zmiękczacz wody chodzi mi jeszcze po głowie, ale za mało informacji o tym urządzeniu jeszcze zebrałem. Odkurzacz centralny sobie darowałem, mam odkurzacz bezprzewodowy i idę o zakład, że jest łatwiejszy w obsłudze niż 6 metrowa rura wyciągana z szafy. Instalacje alarmową robić, chyba by wypadało?

 

 

 



No dobrze trzymajcie kciuki, ogólnie trzeba się wyprowadzić z domu o słabej wentylacji grawitacyjnej z piecem na wszystko i śmierdzącej fabryce, która się dokłada po dziesięciokroć do tego czym ja palę.

projektM3System.jpg.f24de1dca4d7c60b31c1445fe254fde0.jpg

projektM3System.jpg.f24de1dca4d7c60b31c1445fe254fde0.jpg

projekt M3System.jpg

projekt M3System.jpg



×
×
  • Dodaj nową pozycję...