Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    318
  • komentarzy
    891
  • odsłon
    2 465

stan zero - finisz


Spirea

3 362 wyświetleń

 

ogłaszam wszem i wobec, że stan zero mamy zakończony :)

 

ale od początku...

 

 

zawitaliśmy na budowę około południa. Położono kanalizację i rurę doprowadzającą powietrze do kominka. Fundamenty zostały zasypane piaskiem. Przy ścianach włożono cienki styropian jako dylatację. Panowie połozyli jeszcze siatkę zbrojeniową w miejscu położenia ścianek działowych.

 

http://img687.imageshack.us/img687/9653/obraz207gu.jpg" rel="external nofollow">http://img687.imageshack.us/img687/9653/obraz207gu.jpg

 

 

Jak dojechaliśmy zaczął padać deszcz z gradem. Nie było sensu siedzieć zbyt długo. Wykonawcy czekali już na beton. Pojechałam więc załatwić sprawy przyłącza wody. Odebrałam z Gminnej Gospodarki Komunalnej uzgodniony projekt (koszt 73,20). Potem złożyłam wniosek w starostwie, aby uzgodnić dokumentację. Najbliższe spotkanie zespołu jest 4 maja. Po uzgodnieniu i odebraniu zlecimy wykonanie przyłącza spółce komunalnej. Wstępnie prace wycenili na 700 zł.

 

W międzyczasie skontaktowałam się z kierownikiem budowy, czy przypadkiem nie powinien zerknąć na fundamenty przed zalaniem. Okazało się, że może być na budowie w ciągu pół godziny i sprawdzi kanalizację. Przekazał, że wszystko zostało położone prawidłowo, porządnie zagęszczono piasek. Ku memu zadowoleniu stwierdził, że ekipa jest ok, robili sporo inwestycji i nie jest "pierwsza z brzegu".

 

 

Około 15-stej podjechaliśmy ponownie na działkę. Pompa skończyła właśnie zalewać. Beton został już ładnie wyrównany.

 

 

 

http://img219.imageshack.us/img219/7847/obraz214x.jpg" rel="external nofollow">http://img219.imageshack.us/img219/7847/obraz214x.jpg

 

 

i spojrzenie na kotłownię, a dalej gabinet i dolna łazienka, w tle salon z wystającą rurą do kominka.

 

 

http://img193.imageshack.us/img193/632/obraz219n.jpg" rel="external nofollow">http://img193.imageshack.us/img193/632/obraz219n.jpg

 

 

i spojrzenie od północy

 

 

http://img710.imageshack.us/img710/956/obraz220i.jpg" rel="external nofollow">http://img710.imageshack.us/img710/956/obraz220i.jpg

 

 

tym samym etap IV - stan zero - można uznać za za zamknięty. Zostało jeszcze rozliczenie z wykonawcą.

8 komentarzy


Rekomendowane komentarze

 

Gratuluję stanu zero! :)

 

 

Trafiłam na Twój dziennik i przyznam się, że przeczytałam od deski do deski. Zamierzam wpadać częściej

 

 

Mam też pytanie; na jaką grubość izolacji ścian się w końcu zdecydowaliście?

 

Pytam, bo my też planujemy wybudować domek energooszczędny i też pierwotnie myśleliśmy o izolacji 20 cm. Na razie jesteśmy co prawda na etapie projektu (projekt indywidualny) i projektant namawia nas na 15 cm.

 

Trafiłam na Twój wpis:

 

"Tak jak pisałam, planujemy skorzystać z założeń domów Lipińskich, tzn. ocieplenie na ścianach 20 cm neoporem. W w/w poradniku wyczytałam jednak, że zamocowanie ocieplenia powyżej 15 cm może być już utrudnione. Czy są np. wystarczająco długie uchwyty trzymające rynny, które sięgną ściany nośnej?"

 

 

A że był chyba rok temu, ciekawa jestem do czego doszliście? Pozdrawiam serdecznie

Odnośnik do komentarza

 

dziękuję dziękuję, przekażę wykonawcom :) to Ich zasługa :)

 

 

Kju, fundamenty ocieplamy, jednak na późniejszym etapie wraz z całym ociepleniem. Tak zasugerowali budowlańcy. Powiedzieli, że z doświadczenia wiedzą, że jak przychodzą różni robotnicy, to styropian i folia ulegają często uszkodzeniom. Najlepiej więc, potem odkopać i położyć izolację wraz z izolacją ściany. Wtedy też łatwiej zapewnić ciągłość, aby zminimalizować mostki termiczne.

 

 

Ellik, nie podjęliśmy ostatecznej decyzji - wahamy się pomiędzy 15 cm neoporu a 20 cm zwykłego. Parę osób na forum napisało mi, że jeśli lubię szary, a lubię , to mogę robić 15, ale taniej wyjdzie 20 zwykłego, a współczynnik wyjdzie ten sam. Ich zdaniem nie powinno też być problemu z mocowaniem. Końcową decyzję podejmiemy pewnie w porozumieniu z wykonawcą ocieplenia. Konieczne to będzie już przy położeniu orynnowania, które u nas będzie zaraz przy końcu dachu i trzeba będzie podłożyć styropian pod rynny. Decyzja więc gdzieś na koniec roku.

Edytowane przez Spirea
Odnośnik do komentarza

 

Spirea, Właśnie te ewentualne problemy z mocowaniem mnie najbardziej nurtowały W sumie pierwszy raz się spotkałam z informacją, że mogą się pojawić, a wszędzie w założeniach domu energooszczędnego wołami piszą; 20 cm. Z drugiej strony jestem jeszcze zielona jeśli chodzi o budowanie - więc WIEM, że wielu rzeczy jeszcze nie wiem. Ale skoro piszesz, że tych problemów nie powinno być to czuję się uspokojona :)

 

Nasz projektant na razie przyjął do projektu 15 cm styropianu, wg niego decyzję o pogrubieniu izolacji do 20 cm można podjąć już w trakcie budowy, tylko on niby nie widzi sensu. Na decyzję mamy jeszcze duuuużo czasu.

 

Ostatnio siedziałam i przeliczałam w prawo i w lewo różne opcje naszej przyszłej ściany, by móc realnie porównać koszty i współczynniki.

Odnośnik do komentarza
<blockquote data-ipsquote="" class="ipsQuote" data-ipsquote-contentapp="blog" data-ipsquote-contenttype="blogs" data-ipsquote-contentid="101342" data-ipsquote-contentclass="blog_Entry"><div>Cześć, ale tempo, gratulacje. I małe pytanko, fundamentów nie ocieplacie?<p> pozdro</p></div></blockquote> <p> </p><p> Dokładnie. Widzę, że fundamenty od środka jakoś ocieplone. Jakaś nowa metoda ? Nie oszczędzajcie bo ogrzewanie kosztowne. Życzę powodzenia.</p>
Odnośnik do komentarza
witam, co do ocieplenia to odpisałam kju już wyżej, że oczywiście będzie, ale robione z całą izolacją. Ten styropian w środku nie ma na celu ocieplenia. Obłożono nim dookoła ściany dla zapewnienia szczeliny dylatacyjnej.
Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...