Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    27
  • komentarzy
    71
  • odsłon
    54

6. Papierologia


ellik

1 229 wyświetleń

 

Grzebiemy się w papierach zbierając wszystko co jest potrzebne do złożenia wniosku o pozwolenie na budowę. Wydawało by się, że mamy wszystko lecz...w starostwie powiedziano nam, że do wniosku o PnB mamy dołączyć już decyzję o wyłączeniu z produkcji rolnej przynajmniej tej części pod domem. Wniosek o owo wyłączenie do odebrania w Wydziale Ochrony Środowiska. A tam niespodzianka; do wniosku o odrolnienie potrzebne są...załączniki. Czyli kolejna rundka by pozyskać po raz kolejny te same papiery; wypis z rejestru gruntów, wypis z planu zagospodarowania przestrzennego gminy (na szczęście okazało się, że może być kserokopia. Ufff), oryginał zagospodarowania działki podbity i podpisany przez architekta (wycieczka do architekta, na szczęście załatwiliśmy to od ręki,czyli ja poszłam sobie na kawkę i lody a miła pani w tym czasie rysowała). Odralniamy całą połowę działki - nasza działka to w zasadzie 2 mniejsze - a nie tylko część pod domem. Powód? Działka ma 2 klasy gruntów i nie wiadomo która klasa jest akurat pod domem. Aktualnie czekamy. Na pytanie ile to mniej więcej potrwa usłyszałam że "mamy uzbroić się w cierpliwość" i że najpierw przyjdzie pocztą pismo a od otrzymania pisma w ciągu tygodnia będzie decyzja. Cóż... urzędy mają czas a teraz wakacje. Na szczęście nam się jak na razie nie pali.

 

 

W międzyczasie małżonek z teściem skosili rosnące chaszcze ku radości sąsiadów. :) W zeszłym tygodniu wybraliśmy się z grabiami by zrobić porządek z tymi zeschniętymi, skoszonymi badylami. Chciałabym odgrodzić kawałek działki, zrobić tam porządek i pobawić się w coś co można nazwać zalążkiem ogrodu. Miejsce jest naprawdę piękne, tylko wymaga trochę (duuuuużo?) pracy.

4 komentarze


Rekomendowane komentarze

 

witaj,

 

nam na szczęście wszystkie formalności załatwiła architektka. Nawet nie wiedziała, że tyle tych papierów trzeba złożyć. Jak wrócę do domu, to napiszę Ci na priv tę decyzję o braku konieczności wyłączenia albo w poniedziałek puszczę skan. Cierpliwości życzę.

 

Dowiedzcie się, czy nie mogą dać Wam znać, że to pismo jest do odbioru i wtedy odbierzcie może osobiście. Wtedy rzeczywiście będzie 7 dni od doręczenia. Inaczej urząd musi poczekać, aż wróci zwrotka od Was. A jak jeszcze będzie list awizowany to jeszcze dłużej potrwa.

Odnośnik do komentarza
Ellik, sprawdziłam to nasze pismo. Jest to odpowiedż na wniosek o wyłączenie. Napisano, że na dzień dzisiejszy nie zachodzi potrzeba do wydania decyzji zezwalającej na wyłączenie gruntów z produkcji rolniczej. Do pozwolenia należy załączyć to pismo. U mnie chyba dlatego nie ma potrzeby, bo jest to grunt IVb i gleba mineralna. Z art. 11 ust. o ochronie gruntówrolnych i leśnych wynika, że wyłączenie z produkcji dotyczy użytków rolnych wytworzonych z gleb pochodzenia mineralnego i organicznego, zaliczonych do klas I, II, III, IIIa, IIIb, oraz użytków rolnych klas IV, IVa, IVb, V i VI wytworzonych z gleb pochodzenia organicznego. Skoro mam IVb i gleby mineralne to nie podlegają wyłączeniu.
Odnośnik do komentarza
Dzięki Spirea! Czyli u Ciebie nie było potrzeby wyłączenia a masz płacić podatek już nie rolny? My mamy też grunt klasy IVb i V. Zobaczymy jaka będzie odpowiedź.:)
Odnośnik do komentarza
Cały czas płacę podatek rolny. Gmina raz powiedziała, że w zakresie domu po wytyczeniu muszę przejść na zwykły, a drugi raz, że geodeta ma zgłosić wyłączenie do geodezji i wtedy dopiero jak przyjdę z wypisem i wyrysem, gdzie będzie, że to nie jest grunt rolny zmieni mi się podatek. U kierownika budowy powiedzieli z kolei, że załatwiać to dopiero po zamieszkaniu, czyli po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie.
Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...