Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    318
  • komentarzy
    891
  • odsłon
    2 820

instalacje i wątpliwości funkcjonalno-rozkładowe pomieszczenia


Spirea

1 628 wyświetleń

 

Mam zgryz z tym kominem. Rozmawiałam dzisiaj jeszcze raz z instalatorem i wytłumaczył, że na etapie budowy nie trzeba wkładać wkładu komina. Robi się to przy instalacji. W naszym przypadku, czyli kotła kondensacyjnego, nie było potrzeby w ogóle wkładać tego Rondo Plus. Wystarczyło wymurowanie komina z pustaków i zostawienie do wypełnienia. Koszt tego Schiedla był w takim razie zbędny. Musimy to jakoś wyjaśnić z wykonawcą, bo naraził nas na niepotrzebne wydatki i to pewnie niemałe. W necie za taki komin ok. 10m płaci się ok. 4,5 tys. zł. Jestem zła, że tego nie wyłapaliśmy, ale skąd mieliśmy wiedzieć, że wykonawca machnie się, jesli wszystko jest napisane w projekcie.

 

Dalej czekamy na szczegółową wycenę instalacji. Telefonicznie Pan potwierdził, że jest to ok. 35 tys. za materiał z robocizną (szok!). Jeśli dochodzi ten komin to wyjdzie ok. 38 tys. Jeśli wycena naprawdę obejmuje to, o czym rozmawialiśmy, to naprawdę będzie super. Facet jest porządny, jeśli chodzi o robotę, bo robił całą instalację u rodziców i siostry.

 

Wczoraj pracowałam do późna, że jak położyłam się, to nie mogłam zasnąć. Przewijały się te kominy, pstryczki (bo zaczęłam czytać o elektryce). Chyba naprawdę zaczyna mi odbijać. W moich rozmyślaniach dotarłam jednak do pewnego pomysłu, ale nie wiem, czy dobrego.

 

Chodzi o układ spiżarnia/wnęka na wysoką zabudowę/podręczne pomieszczenie gospodarcze na parterze. Wygląda to tak:

 

 

 

 

http://img517.imageshack.us/img517/1993/pomieszczeniaparterowe.jpg" rel="external nofollow">http://img517.imageshack.us/img517/1993/pomieszczeniaparterowe.jpgPomieszczenie gospodarcze jest dość wąskie i miało zapewnić miejsce np. na podręczne sprzęty sprzątające, środki czystości itp. Wejście jest od strony dziennej. Pomieszczenie nie miało mieć typowych drzwi z ościeżnicą tylko drzwi przesuwne na jakiejś stalowel/aluminiowej szynie. Na ścianie obok widział mi się obraz, ale drzwi przesuwne w zasadzie wykluczają powieszczenie czegoś grubszego. No i zaczęłam się w nocy zastanawiać. Zaczęło się od tego, gdzie dać gniazdka do podłączenia wysokiej zabudowy - lodówki, piekarnika, mikrofali. O to muszę zapytać na kuchniach. Potem pomyślałam, że może zamurować to pomieszczenie, wtedy uzyskamy gładką ładną ścianę, a wejście do tego pomieszczenia zrobić ze spiżarni. Ta ostatnia powiększyłaby się wtedy o tę wnękę.

 

Ścianki są oczywiście już wymurowane. Zamurowanie pewnie jest bezproblemowe. Nie wiem, jak z wyburzeniem przejścia.

 

Na dzień dzisiejszy wygląda to tak

 

 

http://img695.imageshack.us/img695/8105/obraz607n.jpg" rel="external nofollow">http://img695.imageshack.us/img695/8105/obraz607n.jpgCo o tym myślicie, ma to sens?

Edytowane przez Spirea

3 komentarze


Rekomendowane komentarze

ja tam generalnie jestem przeciwnikiem rozdrabniania pomieszczeń. Na szczotki, na buciki, pralnie, suszarnie , wynalazki. Ale skoro już wymurowane to chyba szkoda zachodu tylko po to, żeby powiesić obraz. Zresztą drzwi suwane mogą się też suwać w drugą stronę (na zdjęciu wygląda, że styknie miejsca) albo można tam wstawić łamane drzwi, albo zwykłe. Pamiętaj, że takie drzwi na szynie to nie jest tani interes.
Odnośnik do komentarza
Ja bym zamurowała ten otwór, ale z drugiej strony wejście od strony spiżarki będzie bardzo wąskie, a zwęzi się jeszcze bardziej, jak wstawisz do spiżarki jakieś szafki
Odnośnik do komentarza
dzięki za cenne opinie :) jutro pojedziemy zobaczyć jak to wygląda na żywo i zastanowimy się. Z tego, co się orientowałam, to koszt drzwi na szynie to ok. 1000 zł i wzwyż. Jarett, tu nie chodzi o to, żeby było gdzie coś powiesić, tylko wydaje mi się, że lepiej będzie wyglądać gładka ściana niż podzielona drzwiami. W zasadzie nie wiem, czemu wcześniej, przed murowaniem, tego nie wyłapaliśmy. Tyle ślęczę nad tymi rysunkami. Zobaczymy jeszcze, na jakich warunkach wykonawca zrobiłby nam zmianę. Magda34, słusznie zauważyłaś, że zmniejszy się otwór przez szafki. Teraz jest tam chyba 90cm. Optymalny regał to niecałe 30 cm, więc rzeczywiście wąsko. Musimy sobie rozrysować wstępny układ zabudowy spiżarki i może da się to sensownie zorganizować. Przez rezygnację z okna zyskaliśmy jedną pełną ścianę, więc może jakoś uda się to rozplanować. Albo sobie podarować i nie kombinować.
Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...