Dom w Werbenach - co to takiego?
"Dom w Werbenach" to budynek mieszkalny jednorodzinny. Póki co nawet jednoosobowy, bo gdzieś ta moja druga połówka ucieka przede mną.
Wraz z podpisaniem umowy przedwstępnej otrzymałam PROJEKT BUDOWLANY, w którym oczywiście jest wszystko, a z którego ja niewiele rozumiem. Ale w miarę posuwania się prac budowlanych może zacznie mi się wszystko rozjaśniać.
Dom w Werbenach według projektu wygląda tak:
Budynek jednorodzinny z garażem, wolno stojący, o 2 kondygnacjach nadziemnych - parter, poddasze użytkowe, niepodpowiniczony.
Powierzchnia zabudowy - 106,2 m/2
Powierzchnia tarasów - 52,7 m/2
Powierzchnia użytkowa - 115,1 m/2
Powierzchnia usługowa - 26,0 m/2
Powierzchnia netto (powierzchnia podłóg) - 167,0 m/2
Powierzchnia całkowita - 172,2 m/2
Kubatura - 636,0 m/3
Wysokość budynku - 8,29 m/2.
Jak widać na zdjęciu poziomy domu i garażu są na różnych wysokościach. U mnie wszystko pójdzie jeszcze do góry o maksimum jeden stopień, bo moja działka położona jest w zagłębieniu terenu.
Garaż, 6 pokoi, kuchnia, dwie łazienki, kotłownia, garderoby, kominek w zupełności mi wystarczą.
Wiem, że to próżne z mojej strony, ale zawsze marzyłam o wielkiej garderobie, takiej z prawdziwego zdarzenia, umieszczonej w osobnym pomieszczeniu, do której można fizycznie wejść i w spokoju i komforcie dobierać buty do stroju przegladając sie w wielkim lustrze. Być może zrealizuje to marzenie, co właściwie chyba stanie się koniecznością, bo przez lata zgromadziłam spory zbiór butów, które kolekcjonuje, tak jak inni kolekcjonują np. znaczki. W tej kwestii nie różnie się niczym od innych kobiet.
Marzy mi się również urządzenie w pokoju nad garażem sali do ćwiczeń. Póki nie mam jeszcze rodziny, mogę pozwolić sobie na takie luksusy.
Kopara wjechała na plac, kopią fundamenty:
Nic tu w zasadzie nie widać.
Według projektu ławy żelbetowe z betonu żwirowego klasy C16/20; wysokość 30 cm, szerokość: zewnetrzne 50 cm, wewnętrzne 50 cm; sopy fundamentowa pod filarem wewnetrznym: 80 x 80 x 30 cm, pod słupami zewnętrznymi: 50 x 50 x 30; podbeton gr. 10 cm. Kto się zna to wie o co kaman.
Wszystko oczywiście będzie dopatrzone i kontrolowane przez kierownika budowy.
Na koniec trochę o kosztach nawiązując do mieszkania, którego jednak nie kupiłam. Koszt mieszkania w stanie deweloperskim (58 m/2, garaż, komórka lokatorska) wyniósł 340 000 zł. Natomiast koszt działki o powierzchni 1123 m/2 wraz z fundamentami Domu w Werbenach wyniósł mnie niecałe 167 000 zł. Jednak jest to cena mocno utargowana.
Co w planach? Zastanowienie sie co dalej po ukończeniu przez firmę fundamentów. Mam dwa wyjścia do wyboru. Zlecenie tej firmie również wykonanie dalszych prac związanych z postawieniem ścian, stropów, dachu do stanu surowego lub też zakończenie współpracy z ową firmą i dalsze budowanie na własną rękę z pomocą oczywiście kogoś, kto sie na tym zna. Jeżeli firma wybuduje resztę za powiedzmy ... 1 000 za m/2 to chyba warto się zdecydować. Nie jestem pewna, czy taniej w inny sposób uda się to zrobić. I tak przecież trzeba wynająć ekipę. Będę się nad tym zastanawiać. A póki co to tyle.
Pozdrawiam.
Edytowane przez She's no name
5 komentarzy
Rekomendowane komentarze