Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    40
  • komentarzy
    53
  • odsłon
    100

GWC i drenaż


qwerty2

2 068 wyświetleń

 

 

Zdjęcia obiecanego drenażu:

 

 



mala424.jpg.daaa79847d126b1a1345d60666825829.jpg

 

 



Za dużo to nie widać, to mały opis słowny, te dwie mniejsze rurki to drenaże wypuszczone dookoła chałupki, przykryte otoczakami, maja zbierać wilgoć, wodę dookoła domu - docelowo będą szły do "studni" którą trzeba bedzie zrobić w rogu. Ale to za kilka dni, ( albo lat) - się zobaczy. Jest o tyle fajnie, że chociaż ziemia czysta glina - to zero wilgoci.

 

 



Rury owinięte włókniną - tak ma być i tyle. Są dwie wersje tego pomysłu. Albo profesjonalna rura w otulinie z włókna kokosowego ( chyba?) kosztuje to z 20zł netto, albo rura za 3zł + włóknina za następne 50 groszy - efekt mniej więcej podobny - ale różnica w cenie ZNACZĄCA. Przy 50 metrach to już można za oszczędności - na miasto wyjść.

 

 



A ta druga rura - to moje GWC. Nie jest to profesjonalne GWC z rurami z jonkiem srebra - oglądałem takie full profeska - krzyczeli za nie powyżej 15000zł.

 

 



To jest po prostu kawał rury PCV o średnicy 20cm zakopanej w ziemii. Takie GWC dla ubogich. Jeśli trochę schłodzi/podgrzeje powietrze - to fajnie, jak nie cóż też się nic nie stanie. A jak łatwo się domyślić kosztowało grosze.

 

 



To takie GWC dla ubogich. Zimą pobadam jak będzie działało i dam znać.

 

 



Jeśli gdzieś w moich przemyśleniach piszę głupoty - dajcie znać w komentarzach.

 



mala424.jpg.daaa79847d126b1a1345d60666825829.jpg

mala424.jpg.daaa79847d126b1a1345d60666825829.jpg

mala 424.jpg

mala 424.jpg

2 komentarze


Rekomendowane komentarze

Też myślałem o takim "GWC dla ubogich", ale obawiałem się, że po kilku latach środek zwykłej rury PCV może pod wpływem wilgoci się zagrzybić i powietrze zasysane do domu będzie miało nieświeży zapach. Ale trzymam kciuki, żeby u Ciebie działało. :)
Odnośnik do komentarza

 

Biorę to pod uwagę - oczywiście masz rację - może tak być. Z tego co się orientuję (jeszcze nie zgłębiłem tematu) rekuperator ma w sobie filtry, poza tym jest możliwość założenia filtrów przed rekuperatorem. Dodatkowo będzie założony bypass, także jak stwierdzę, że będzie nieświeże powietrze - po prostu powietrze bedzie szło przez bypass z zewnątrz.

 

 

A dla wszytskich którzy chca trochę wiedzy o rekuperatorach:

 

http://www.rekuperatory.pl/podstawy-rekuperacji" rel="external nofollow">http://www.rekuperatory.pl/podstawy-rekuperacji" rel="external nofollow">http://www.rekuperatory.pl/podstawy-rekuperacji" rel="external nofollow">http://www.rekuperatory.pl/podstawy-rekuperacji strona komercyjna - ale i zapytać można i trochę wiedzy zyskać.

Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...