Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    22
  • komentarzy
    3
  • odsłon
    200

nie dojechał dziś Porotherm :-(


 

No, niestety. Prawdopodobnie panowie murarze inaczej zaplanowali sobie dzisiejszy dzień, ale okazało się, że hurtownia nie dowiozła Porothermu, więc palny musiały zostać zweryfikowane.

 

W związku z powyższym została zakończona wycinka drzew, do końca został obsypany fundament oraz tam, gdzie było można, to zainstalowano nadproża.

 

Było więc tak:

 

 

DSCN1023.jpg

 

 

Na szczęście panowie czuli pismo nosem i zamiast murować sukcesywnie ściany w całym domu, po ułożeniu 4 warstw pustaka w całym domu, potem skupili się na części dziennej domu, czyli kuchnio-salonu. Dzięki temu w przypadkowo wolnym czasie przygotowywali sobie kantówkę i stemple w salonie.

 

 

DSCN1015.jpg

 

 

DSCN1018.jpg

 

 

Coraz bardziej można sobie spacerować "po domu". Kilka znajomych osób widząc nasz stan zero skomentowała go, że to będzie wielki dom.

 

A my wcale takiego wrażenia nie odnosimy.

 

Wiatrołap wcale nie będzie taki gigantyczny, by tam jeszcze upchnąć garderobę na odzież wierzchnią - raczej wchodzi w grę jakaś większa szafa. Reszta w tej linii też nie za wielka, zwłaszcza, że muszą się tam zmieścić: schody, łazienka i pokój.

 

 

Bardzo pozytywnym aspektem dzisiejszego dnia była niewielka aktywność komarów . Może większość pożywiła się moją krwią już wczoraj i dzisiaj przyszło im zejść z tego łez padołu ???

2 komentarze


Rekomendowane komentarze

 

Jaką zastosowaliście zaprawę (cementową) poziomą pomiędzy porothermem? Pytam bo powinna być ok. 12mm a na zdjęciach jej nie widać?

 

Już znalazłem - zastosowaliście porotherm profi z zaprawą cienką od wienerberga? Jak to wypadło w stosunku do tradycyjnej zaprawy?

Edytowane przez phans

 

Phans - jakie jest Twoje pytanie ? Jak to wyszło finansowo, czy w ogóle jak to oceniamy całą technologię ?

 

Na obecną chwilę podsumowań finansowych nie mamy, ale myślę ze na przełomie czerwca i lipca będzie można coś więcej powiedzieć.

 

Musielibyśmy też wiedzieć ile wapna i piasku poszłoby w ściany nośne, gdybyśmy budowali z Porothermu P+W.

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...