Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    7
  • komentarzy
    9
  • odsłon
    49

płyta fundamentowa pasywna zalewanie


moni-niebieski

3 834 wyświetleń

 

ZALEWANIE

 

Pompa konieczna do wylania płyty czas zalewania od 8-10,30 betony poszło mniej niż zakłądaliśmy- budowlańcy mieli dobre oko i prawie trafili pomineli tylko ten beton który został w rurze ok 0,3m- proponuje przyszykować sobie jakieś miejsce aby to zrzucić! u nas wiozły beton 4 gruszki - ostatnia wyjechała dopiero jak trzecia się wypompowała i na telefon podaliśmy ilość betonu- ALE UWAGA!!! proszę sobie rozplanować beton tak aby niebyło niedoładunku tzn grucha musi wziąść min 6m jeżeli potrzebujemy 30m to trzeba tak ładować auta aby te ostanie miało mni 6m czyli 3x8m + ostatnia grucha 6m ( trzba na to ważać bo betoniarnie ładują gruchy po 9m ostatnia wychodzi 3m i za niedoładunek zapłacimy zależnie od kilometrów( u nas 8km za niedoładunek sąsiadowi policzyli 180zł dodatkowo!!!!!!!!!!!!) można się ładnie naciąć na koszty!

 

 

no i jak podeschnie płyta po ok 8h możemy ją podlewać (choć kierownik mówił nam że niekoniecznie trzeba bo niby gruba i że nie popęka) jeszcze lepiej aby troszkę popadało!

 

 

My już mamy to za sobą- było trochę nerwów bo wiecznie coś ( zwłaszcza z piachem) ze sprzętem (bo remontują drogi i firmy pozajmowały sprzęt) i nawet z transportem bo wszyscy wokoło mają zlecenia właśnie z tych remontów nie miał kto wozić nam piachu! a koperek też jak na lekarstwo bo sezon a firmy remontujące drogi podnajmyją lokalne kopary i terminy dwutygodniowe! POPROSTU KOSZMAR ale sama płyta ok. podziękowania dla ekipy, która mi to robiła szybko, sprawnie i bezproblemowo znosząc cierpliwie moje uwagi !

 

 

Osobom które planują podobną płytę lub wahają się z podjęciem decyzji czy warto chętnie udzielę praktycznych wskazówek (w związku z tym iż nie mogłam od nikogo uzyskać konkretnych info o domu enerooszczęnym zdenerwowałam się i zaczęłam w tym kierunku studiować i muszę się pochwalić że robie uprawnienia na audyt energrtyczny:D)

 

Finansowo metr2 naszej płyty kosztował 262zł.

 

Znajomi płacili po 25tys za swoje fundamenty wielkości ok 110-120m2(fakt że w okresie booomu)- myślę, że trzeba trochę chęci i gimnastyki a koszty będą zbliżone.

 

Mam tylko nadzieję, że moja koncepcja wypali.

Edytowane przez moni-niebieski

3 komentarze


Rekomendowane komentarze

 

Witam!

 

Nie wiem czy dobrze widzę na fotkach, bo wydaje mi się że nie kładliście styroduru po bokach płyty przed zalewaniem? Obklejaliście boki po zdjęciu szalunków?

Odnośnik do komentarza
nie - styrodur stojący wejdzie w momencie ocieplania budynku, tzn izolacja ze styroduru musi złączyć się ze styropianem na ścianach i sięgać lekko powyżej poziomu O- wtedy nie wystąpią mostki termiczne ( a o to chodzi) :)
Odnośnik do komentarza

 

Witam,

 

 

Z uwagą śledzę Pani posty - my za nasz domek zabieramy się dopiero w przyszłym roku, ale już teraz powoli się dokształcam. Też jesteśmy zdecydowani na płytę fundamentową. Zainteresował mnie opis Pani płyty i koszt m2. Czy jest Pani w stanie powiedzieć jak ten koszt rozkładał się na poszczególne części? Co najbardziej wpłynęło na końcową cenę? :)

Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...