Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    36
  • komentarzy
    158
  • odsłon
    195

ruszamy z papierami


 

Projekt już jest. Omawiałam dzisiaj zmiany z panią Architekt. W sumie dużo to ich nie będzie. Wyrównujemy bryłę (likwidacja zadaszonego tarasu), rezygnujemy z balkonu i na pewno jednej lukarny (w sypialni 16). Zastanawiam się nad drugą (w sypialni 15 - byłyby tylko okna dachowe). Właściwie to nie widzę sensu lukarn, lepiej doświetlają okna dachowe i to ponoć tańsze rozwiązanie, niż robienie lukarny.

 

 

Teraz intensywnie myślę z czego budować. Projekt przewiduje ceramikę poryzowaną, ale jakoś nie mamy przekonania. Oglądaliśmy sobie na składzie i strasznie toto popękane było. Ja się skłaniam ku silikatom + styropian 20cm. Mąż marudzi, że ciężkie i zimne. I bądź tu mądry

8 komentarzy


Rekomendowane komentarze

 

No tak wybór materiału to ważne zadanie. Każdy z nich ma swoje wady i zalety, tak jak i zwolenników i przeciwników:)

 

Silikaty są najzdrowsze- nie mają w sobie tych wszystkich świństw z elektrociepłowni itp. ale są zimne- to fakt, i dlatego trzeba je dobrze ocieplić. Niestety nie wychodzi to najtaniej i dlatego zdecydowałam się na ceramikę -Porotherm 25P+W Leiera.

 

Nie wiem jakoś wolę ceramikę niż beton bardziej naturalna mi się wydaje - nasi pradziadkowie też z tego budowali, tylko troszkę w innej, bardziej zimnej postaci:)

 

A jeśli chodzi o te wszystkie poryzowane pustaki (typu beton komórkowy) to nie dla mnie chyba za dużo się naoglądałam ile dodają świństw przy wyrobie cementu i za bardzo mnie to przeraża - nie chcę żeby coś na mnie promieniowało przez całe życie:)

 

 

Reasumując silikaty bardzo fajny wybór - jak dla mnie po prostu za drogi!

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez rutki

 

Oj tak ja też wzdycham do pełnych cegieł!!:)

 

Ale wolę zrobić z nich elementy wykończenia i mieć cieplutko w domu z nowoczesnych pustaków ceramicznych!!

 

Nie wiem na jakie wyceny patrzyłaś, ale z silikatami jest w dodatku tak, że powinno się zrobić więcej niż jedną warstwę (2-3 najlepiej) właśnie żeby było cieplej, i dlatego cena automatycznie podskakuje.

 

Pozdrawiam!

Ale te kolejne warstwy to ocieplenie + ew. klinkier jakiś. Może ocieplenie musi być grubsze i przez to droższe, żeby takie same parametry, jak przy ceramice zachować. Chociaż jak sobie liczyłam, to dla ściany z silikatów 18cm + styropian 20cm współczynnik U wychodzi 0,19, a dla ceramiki poryzowanej 25 przy takim ociepleniu wychodzi 0,1781. Koszt samych bloczków silikatowych na ściany zewnętrzne, o tutaj: http://www.silikaty.com.pl/stronawww/Kalkulator-kosztow.html" rel="external nofollow">http://www.silikaty.com.pl/stronawww/Kalkulator-kosztow.html" rel="external nofollow">http://www.silikaty.com.pl/stronawww/Kalkulator-kosztow.html" rel="external nofollow">http://www.silikaty.com.pl/stronawww/Kalkulator-kosztow.html wychodzi nieco ponad 13 000, a jak policzyłam z cennika Leiera to koszt pustaków 25 nieco ponad 14 000, więc koszty "cegieł" podobne. Muszę jeszcze podrążyć temat :)
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...