Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    117
  • komentarzy
    842
  • odsłon
    142

No i trzeba kuć


Mona7

1 949 wyświetleń

 

Zacznijmy jak to się mówi od początku :) Dziś byłam u archi, ach jak miło, było coś w końcu poplanować Przeprosił mnie też, że ostatnio nie miał dla mnie czasu i mnie trochę olał. Wyjaśnił dlaczego i zła jestem na niego troszeczkę, że wcześniej nie powiedział po prostu jaka jest sytuacja. Przecież kurcze po pierwsze oczywiście, że bym zrozumiała nie jestem wredną czarownicą i bym zrozumiała. Jakbym wiedziała od razu o co chodzi to też sama bym się nie denerwowała, że mu już na tym projekcie nie zależy. Ehhh... no najważniejsze, że się wyjaśniło i mam nadzieję, że jak następnym razem mu coś wyskoczy to powie wprost co jest grane. No dobra do rzeczy schody mamy zatwierdzone i są tak jak chciałam bez spocznika więc dla mnie fajne. Myślałam wprawdzie, że będą bardziej skręcone ale podobno się nie da za bardzo. Dachówka też już wybrana Braasa Tegalit Cisar kolor grafitowy. Nawet widzieliśmy ją już na dachu i bardzo fajnie wygląda Niestety są też złe wieści. Trzeba skuć cały beton wylany w ogrodzie zimowym. Tak jak myślałam musi być znacznie niżej do szklanej podłogi a to oznacza, że trzeba całość skuć zostawić tylko ławy i bloczki fundamentowe, wybrać piasek o 20 cm zalać znowu betonem tylko niżej.

 

To by było na tyle - ehhh dobrze, że brat ma młot pneumatyczny

22 komentarzy


Rekomendowane komentarze

 

Mimo wszystkich swoich doświadczeń, i w temacie ekip i dachu, a są lub bardziej były bardzo długo trwające moje rozterki, to czy masz wiedzę, że tegalit z braasa ma duże poślizgi czasowe ostatnio? No chyba, że masz hurtownię, która ma ten materiał na placu.

 

Ja też rozważałam to pokrycie, ale jak dla mnie zbyt drogie i na dodatek, hurtownie płakały n/t pogorszenia jakości dostaw. Znalazłam u mnie w regionie jedną, która ją ma, ale jej cena...

 

Poza tym sam wybór, godny pochwały :)

 

A co do reszty, da się przeżyć, wiele rzeczy można poprawić, byleby nie było za drogo..

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez koka1
Odnośnik do komentarza
Dachówkę będziemy zamawiać już w przyszłym tygodniu na dostawę na konkretny dzień więc będą mieli trochę czasu na jej załatwienie. Podobno czeka się do 3 tygodni. Zobaczymy. Muszę chyba wziąć w pracy parę wolnych dni bo trochę nie ogarniam pewnych budowlanych rzeczy
Odnośnik do komentarza
Prawdą jest , że wybór dachówki - świetny:) Gust mamy podobny bo mnie też oczarowała :) Tylko niestety podobnie jak u "koka1" koszty mnie przerosły dlatego zdecydowaliśmy się na nieco inny model -ruppceramika rubin I3V czarny brylant - wiem, ze nie tak interesująca jak Tegalit ale też ciekawa! Gratuluję wyboru!
Odnośnik do komentarza
Wiesz, sprzedawców pokryć dachowych, przeszłam wielu. Od jednego Pana usłyszałam, że to co proste, jest po prostu modne, znaczy cieszy się popytem. No więc na zasadzie gospodarczych praw popytu i podaży, płaskie dachówki, ostatnio bardzo modne, są niestety drogie.
Odnośnik do komentarza
tez zastanawiamy się nad płaską dachówką - nie kumam tylko tych cen - tu wiaderko gliny i tu wiaderko gliny - inny tylko kształt a cena +50% do góry ... tej twojej dla naszego domu nie wycenialiśmy - na razie najkorzystniej wyszła nam NELSKAMP G10 BARWNY METALIK 22 tys , inne wychodzą ok 30 tyś (MH PIANO CZARNY ŁUPEK) - zamawiać też muszę na dniach ... by zdążyć przed zimą ...
Odnośnik do komentarza
Ja teraz dopiero widzę jaka to radość mieć stodółkę i tylko dwa spady :) Cena dachówki i wszystkich elementów do tego (schodki kominiarskie, ławeczka kominiarska itp.) wychodzi 16 tysięcy. Nie wiem tylko czy to wszystko co mi tam podali np. te do zatrzymywania śniegu są mi potrzebne. Rzadko widzę je na domach.
Odnośnik do komentarza

 

Wiesz, z tymi wycenami, to jest bardzo różnie. Począwszy od tego, że sporządzają je najczęściej mocno zajęci handlowcy danych dachówek, którzy o tej porze roku mają bardzo dużo pracy i niestety mogą w ferworze czegoś zapomnieć, to dochodzi jeszcze wariant "odchudzania ofert", by dana propozycja była bardziej atrakcyjna. Najlepiej, jak dokładne zestawienie materiałów dekarskich przygotuje ekipa, która Twoim dachem będzie się zajmowała, a Ty, owo zestawienie wyślij, najlepiej mailem kilku hurtowniom. Wtedy będzie najlepsze porównanie.

 

Ja tematem pokrycia naszego dachu zajmowałam się na długo przed tym, jak nim zainteresowała się nasza ekipa dekarska, początkowo wysyłałam rzuty dachu i hurtownie same liczyły potrzebne materiały. A że ilości wychodziły im "bardzo różnie", sami obliczyliśmy ile czego będziemy potrzebować i gotowe zestawienie, wysłane do kilkunastu hurtowni w moim województwie, potrafiło się różnić nawet 2 tysiącami więcej lub mniej. A co do barier przeciwśniegowych, zasada jest taka, im większy spadek dachu i jego kąt nachylenia, tym ich posiadanie jest zbędne, wiec myślę, że jak Wasza "stodółka" ma kąt więcej ni 35 stopni, może się okazać, że to będzie zbędny wydatek. Należy mieć jeszcze na uwadze Wasz rodzaj pokrycia (betonowa dachówka bez fali), więc znów chyba najlepiej jakby wypowiedział się fachura montujący dach, jak na takiej powierzchni będzie zachowywał się śnieg.

 

Dla mnie dach, temat rzeka, ach, przypomniało mi się moje marzenie o płaskiej dachówce...

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
koka1 dzięki wielkie na info. Ja oczywiście wydrukuje i dam naszym fachowcom tą wycenę i z nimi będę ustalała czy to wszystko co tam mi napisali jest potrzebne. Śniegowe sobie odpuszczę raczej bo kąt nachylenia mam chyba więcej niż 35 stopni a i z płaskiej dachówki wydaje mi się, że dobrze zjeżdża śnieg :) poza tym myślę, że zobaczymy pierwszą zimę jak to będzie wyglądać bo zawsze zamontować je można
Odnośnik do komentarza
zwróćcie też Panie/Panowie uwagę na dachówki wentylacyjne - dla domów małych - o niezbyt dużych połaciach ich montaż jest zbędny !!! a niektóre firmy dają ich kilka a czasem kilkanaście sztuk
Odnośnik do komentarza

 

Najlepszy mój handlowiec - oferent, mówił mi, że zasadą jest przyjmowanie 1 dachówki wentylacyjnej na połać 15 m kw. dachu. Więc u mnie potrzeba ich było 20. Ciekawe dlaczego inni przyjmowali np. 10 ?

 

A wentylacja dachu, to podstawa uznania jakiejkolwiek reklamacji producenta, mało kto o tym wie.

Odnośnik do komentarza

 

Ja mam w sumie trochę ponad 200 m kwadratowych dachu. W ogóle to lista którą mi dali a i mam 30 letnią gwarancje nie wiem czy to dużo czy malo

 

 

1 BRAAS TE PODST. CISAR GRANIT szt 1784 cena 9.009,20

 

2 BRAAS TE SZCZYT. L GR szt 56 1.861,44

 

3 BRAAS TE SZCZYT. P GR szt 56 1.861,44

 

4 BRAAS TE WENT. GR szt 10 657,30

 

5 BRAAS GĄSIOR TEGALIT STAR GRANIT szt 44 1.023,44

 

6 BRAAS DENKO GĄS. TE AN szt 3 51,39

 

7 WSPORNIK ŁATY KALE.TYP GW 40*210 szt 17 27,54

 

8 TAŚMA VENT-ROLL 5mb GRAFIT rol 4 230,00

 

9 FOLIA DACHOWA AQUATEC 120 75m2 648,00

 

10 BRAAS KLAMRA DO GĄS. DŁ. A szt 44 57,20

 

11 GRZEBIEŃ OKAPU Z KRATKĄ WENT.szt 34 118,66

 

12 ŁAWA KOMINIARSKA 0,8m szt 1 62,90

 

13 WSPORNIK ŁAWY KOMIN. szt 2 53,56

 

14 MOCOWNIK ŁAWY KOMINIARSKIEJ ML szt 11 138,38

 

15 STOPIEŃ KOMINIARSKI szt 9 241,02

 

16 BRAAS TAŚMA WAKAFLEX 10M AN szt 0,400 201,73

 

17 BRAAS LIST.TAŚ.WAK. WPUST 2m AN szt 3 70,50

 

18 ŚNIEGOŁAP DO DACH.CEMENT. szt 54 162,54

Edytowane przez Mona7
Odnośnik do komentarza

 

wentylacja liczona powinna być wg długości krokwi - a nie powierzchnia! różne są sposoby liczenia ale tak jak pisze koka1 tu należałoby się odnieść do zapisów z karty gwarancyjnej danego producenta - handlowcy zawsze będą chcieli sprzedać jak najwiecej i jak najdrożej !

 

 

Mona7 i jak tak patrzę na Twoje zestawienie - bardzo cieszy mnie fakt nieposiadania 3 kominów które miałem w projekcie - kolejna oszczędność ... a środki można wydać na coś innego ...

Odnośnik do komentarza
Ilości dachówek można samemu wyliczyć, na stronie producenta są ich wymiary, o ile dobrze pamiętam tegalita wchodzi 10 szt. na metr, więc łatwo wyliczyć. Potem trzeba już tylko znać ilość mb kalenicy i do dzieła. Folii, to chyba przyjęli więcej, niż rolkę, bo nie napisali ile. Pogadaj z dekarzem, on najlepiej się wypowie.
Odnośnik do komentarza
No i do tego jeszcze rynny, wydatek dość znaczny, a bez niego, dach nie kompletny i jak u nas, od rynien się zaczyna. Czyli jeszcze dodatkowe 2-3 tysie, w zależności jakie chcecie zamontować.
Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...