Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    31
  • komentarzy
    59
  • odsłon
    449

Attyki i okna


C-u-b-e

6 668 wyświetleń

 

Zmiany, które nastąpiły na naszej budowie od ostatniego wpisu, czyli od połowy lipca to:

 

- wykonanie attyk na lukarnach blachą na rąbek stojący,

 

- wstawienie okien z drewnianymi ramami oraz z supernowoczesnym, energooszczędnym i niewymagającym mycia pakietem 1-szybowym,

 

- montaż bramy garażowej sterowanej głosem (zastanawialiśmy się nad opcją sterowania myślą, ale dopłata do tego pakietu nas przerosła),

 

- wstawienie drzwi antywłamaniowych.

 

 

Jeżeli chodzi o attyki, to strasznie ciężko było znaleźć dekarzy do tak drobnej, a zarazem precyzyjnej roboty. Szczególnie, że przez większość wakacji pogoda nie sprzyjała i większość dobrych dekarzy miała spore opóźnienia. Ostatecznie wykonała je nam firma z pobliskiego Kocmyrzowa. Zrobili wszystko sprawnie i całkiem niedrogo. Co prawda w jednym miejscu nie postarali się z estetyką ułożenia jakiegoś lepiku uszczelniającego, ale generalnie jesteśmy z nich zadowoleni.

 

 

Okna montowaliśmy z Tatą i Bratem. Ramy zostały wykonane z resztek stempli i odpadów desek. Pakiet 1-szybowy to "folia szklarniowa". Przez zimę może wytrzymają, chociaż "szyby", z uwagi na wietrzną pogodę, ostatnio wymagały pewnych "regulacji".

 

 

Brama garażowa, pod względem estetycznym, nam nie do końca wyszła, bo chcieliśmy wykorzystać resztki dostępnego surowca. Paradoksalnie jednak była wyjątkowo odporna na ostatnie wichury i wyszła z nich bez szwanku, mimo zachodniej ekspozycji. Pakiet sterowania głosem działa, pod warunkiem, że w środku jest ktoś z piłą spalinową. Co prawda, jeszcze tego nie testowaliśmy, ale mam takie dziwne przeczucie, że zadziała tylko raz…

 

 

Drzwi antywłamaniowe to robota moja i mojej Żony. Mieliśmy stare drewniane drzwi, wyposażone w zamek antywłamaniowy GERDA. Dokupiliśmy w Castoramie 3 mosiężne zawiasy, które pozwoliły dodatkowo wyposażyć nasze drzwi w specjalną opcję „w tę i we w tę”. Tym samym osiągnęliśmy na budowie stan surowy „zamknięty”.

 

 

Poniżej dokumentacja zdjęciowa.

 

 

Attyka lukarny obłożona blachą.

 

SSO_301.JPG

 

 

Lepik nie wygląda efektownie, ale z dołu nie jest widoczny. Dekarze chyba zbyt do siebie sobie wzięli moją prośbę o solidne wykonanie uszczelnień.

 

SSO_304.JPG

 

 

Nadszeł czas, żeby pokazać okna.

 

SSO_307.JPG

 

 

Tutaj, oprócz okien, widać attyki na dwóch mniejszych lukarnach.

 

SSO_310.JPG

 

 

Brama garażowa

 

(UWAGA! ZDJĘCIE MOŻE BYĆ SZOKUJĄCE! MOŻE POWODOWAĆ MDŁOŚCI. CHRONIĆ PRZED DOSTĘPEM DZIECI!)

 

SSO_314.JPG

 

 

Na koniec, dla ukojenia nerwów, zdjęcie drzwi wejściowo-wyjściowych.

 

SSO_405.jpg

4 komentarze


Rekomendowane komentarze

co to za dachówka? Bardzo ładnie sie prezentuje:) Domek świetny,już miałam go kupować ale jednak ukazał sie Dom w Moliniach i nas zauroczył z mężem,ale gdyby się nie pojawił budowalibyśmy mandragorę:)
Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...