Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    3
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    75

Zmagania z projektem...


No dobra, skoro jest gleba to trzeba wybrać i projekt. Początkowo przeżyłem niesamowity napływ energii i mobilizacji, jednak gdy wzięliśmy się z żoną za szukanie projektu mobilizacja nieco opadała. Chodzi o to, że jesteśmy ludźmi o zupełnie odmiennych upodobaniach i w tym przypadku wyszukanie jakiegoś sensownego rozwiązania graniczy z cudem. Za przykład może posłużyć kompletna bezsilność przy wyborze żyrandola do pokoju w naszym mieszkaniu. Taki żyrandol wydaje się rzeczą nader prozaiczną, ale nie… nie w tej rodzinie.

 

Szukanie projektu stało się moją obsesją. Internet został przewalony w tą i z powrotem ale nic nie pasowało. Już zacząłem się obawiać o przyszłość naszej inwestycji ale pewnego razu trafiliśmy na projekt, który w większości przypadków spełniał nasze kryteria. Eureka!!! Nie chcąc już dłużej wybrzydzać podjęliśmy decyzję, będziemy budować Apisa 3!

 

http://domenaprojekt.pl/upload/4_APIS%203_widok%20A2_p.jpg

 

http://domenaprojekt.pl/upload/4_APIS%203_widok%20B2_p.jpg

 

http://domenaprojekt.pl/upload/4_APIS%203_widok%20C2_p.jpg

 

http://domenaprojekt.pl/upload/4_APIS%203_widok%20D2_p.jpg

 

rzut parteru:

 

http://www.google.pl/url?source=imglanding&ct=img&q=http://www.domo.com.pl/imgs/Rzuty/apis-3/normal/Parter.jpg&sa=X&ei=-FhZT_vPIIfBtAblm82IDA&ved=0CAwQ8wc&usg=AFQjCNGcc5eoDSSe1mZb0ky0JR8CBipQtA

 

rzut piętra:

 

http://www.google.pl/url?source=imglanding&ct=img&q=http://www.domo.com.pl/imgs/Rzuty/apis-3/normal/Poddasze.jpg&sa=X&ei=m1hZT8-jKZDMswaJ2aiSDA&ved=0CAwQ8wc&usg=AFQjCNHG2NU67h-lWpvTlmOpEWPH-N_soQ

 

Wiadomo, że nie da się tak do końca nie wybrzydzać zwłaszcza jeżeli chodzi o budowę domu na lata, tak więc wszystkie swoje gorzkie żale przekazaliśmy architektowi a ten naniósł je do projektu w formie poprawek.

Z ważniejszych zmian jakie wprowadziliśmy do projektu należy wymienić:

 

PARTER: likwidacja podcienia przy tarasie, przesunięcie drzwi tarasowych na środek ściany, wstawienie spiżarni między kuchnią a gabinetem, przesunięcie kominka z rogu na ścianę z kominem.

 

PIĘTRO: likwidacja balkonu od frontu (ale zostawiamy balustradę), likwidacja ścianki dzielącej łazienkę od pralni (w ten sposób powstanie salon kąpielowy z miejscem na pranie i suszarnię). Ponadto planujemy dodać po jednym oknie połaciowym w pokoju 2 i 3.

 

ELEWACJA I OTOCZENIE: w tym przypadku staraliśmy się usunąć wszystkie upiększenia, które niby to mają dodawać domu uroku ale de facto dodają mu kiczowatości, czyli wyprostowanie tarasu oraz schodów frontowych, wywalenie tych (nie wiem jak to nazwać) zgrubień na narożnikach domu oraz wyprostowanie nadproża w przypadku drzwi balkonowych od frontu.

 

Jednak najważniejszą zmianą w projekcie, a w zasadzie dodatkiem do niego było doprojektowanie częściowego podpiwniczenia. Piwnica w tym przypadku znajduje się pod salonem, kuchnią i schodami. Składa się ona z trzech zasadniczych pomieszczeń: klatka schodowa (12,03m2), spiżarnia na zaprawy i wina (pod kuchnią) – 7,19m2, kino domowe i coś jeszcze (może jakaś mała siłownia) – pod salonem – 42,46m2. Razem daje to powierzchnię 61,68m2..

Wiem, że istnieją różne opinie na temat piwnic i że w dzisiejszych czasach odchodzi się od tego typu rozwiązań, jednak z własnego doświadczenia wiem, że bez piwnicy funkcjonalność domu jest lekko ograniczona.

Edytowane przez Winiooo

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...