Przygotowania do prac modernizacyjnych
Formalności
Planowane prace termomodernizacyjne wystarczy zgłosić w starostwie powiatowym. Po upływie 30 dni od zgłoszenia można rozpoczynać prace, o ile w tym czasie starosta nie wyrazi sprzeciwu. Dotyczy szeregu prac, takich jak: ocieplanie ścian i dachu, wymiana okien, drzwi i instalacji grzewczej oraz montaż kolektorów słonecznych. Ingerencje w konstrukcję budynku (np. przebudowa wejścia) wymagają już uzyskania pozwolenia na budowę.
W naszym przypadku modernizacja nie wymaga pozwolenia na budowę co znacząco ułatwia cały proces. Dokonując zgłoszenia (odpowiedni formularz dostępny na stronach starostwa powiatowego) powoli przygotowujemy się do prac budowlanych.
Projekt i harmonogram.
Architekt Agnieszka Cena-Soroko z Dolnośląskiej Agencji Energii i Środowiska zaplanowała przemianę stylistyczną budynku. My, po otrzymaniu projektu od architekta zaczynamy tworzenie harmonogramu prac budowlanych. Z projektem i harmonogramem czekaliśmy na wiosnę, żeby rozpocząć modernizacje.
Wstępne prace
Przed wszystkimi zaplanowanymi pracami najlepiej jest się do nich porządnie przygotować. Usuwamy z elewacji przedmioty, które mogą przeszkadzać, naprawiamy drobne usterki w ścianach. Szykujemy budynek do rozpoczęcia prac remontowych. Ocieplanie zaczynamy od samej góry. Na pierwszy ogień idzie stropodach! Ale o tym już w kolejnej części.
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia