Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    16
  • komentarzy
    23
  • odsłon
    140

fundamdent c.d.


anku66

1 455 wyświetleń

Witam, znów zwożenie materiałów na fundament powoli zbliżamy się do zasypki do tej pory koszt jaki ponieśliśmy na materiały na fundament to około 16 000 do tego jeszcze dojdzie piasek (wstępnie 4500 tys) i około 11-12 kubików betonu z gruchy.Masakra bo majster mówił że koszt fundamentów (materiały) to średnio 12000 a my już dawno przekroczyliśmy średnią

9 komentarzy


Rekomendowane komentarze

 

Cześć. Nie pekaj. malutko.

 

 

U nas koszt stanu ZERO

 

czyli

 

- tyczenie+wykop

 

- wzmocnienie ław tłuczniem i chudziakiem

 

- szalowanie ław

 

- zbrojenie ław

 

- betonowanie ław F.

 

 

to ok 20.000zł. i mniej się nie spodziewałem

 

 

natomiast dalej są kolejne działania

 

- bloczki bet. B-15. i ich murowanie

 

- dysperbit min 2x z zewnątrz i wewnątrz

 

- ocieplenie styro + kołki

 

- rozprowadzenie kanalizy

 

- zasypanie piachem i zagęszczenie

 

- betonowanie płyty.

 

 

suma sumarum, za stan ZERO - z materiałami wszelkimi ~ 60.000zł i mniej się nie spodziewam.

 

Dziura do wypełnienia jest dosyć spora. Zakładam że zasypać trzeba ok 80 cm piachu co przy powierzchni 100 m2 (nie wiem ile jest u was ale ok 100 może być) wychodzi 80 m3 piachu. 1 m3 piachu to 1,7 ton, czyli jest do kupienia 136 ton piachu. Pewnie chcecie jeszcze podsypać wokół budynku czyli 40 m po obwodzie * 1 m szer. * 0,8 = 32 m3 czyli 55 ton. Razem jest do kupienia 190 ton piachu. W mojej okolicy taki najzwyklejszy piach jest po 350 zł za 30 ton. Potrzebowałbym 6,3 wywrotki (czyli tak naprawdę 7) co by kosztowało 2 450 zł.

 

pozdrawiam. fajnie patrzeć jak inni budują. Nam zimna na razie nie pozwala nawet pomyśleć o rozpoczęciu prac. powodzenia.

<blockquote data-ipsquote="" class="ipsQuote" data-ipsquote-contentapp="blog" data-ipsquote-contenttype="blogs" data-ipsquote-contentid="122247" data-ipsquote-contentclass="blog_Entry"><div>Cześć. Nie pekaj. malutko.<p> </p><p> U nas koszt stanu ZERO</p><p> czyli</p><p> - tyczenie+wykop</p><p> - wzmocnienie ław tłuczniem i chudziakiem</p><p> - szalowanie ław</p><p> - zbrojenie ław</p><p> - betonowanie ław F.</p><p> </p><p> to ok 20.000zł. i mniej się nie spodziewałem</p><p> </p><p> natomiast dalej są kolejne działania</p><p> - bloczki bet. B-15. i ich murowanie</p><p> - dysperbit min 2x z zewnątrz i wewnątrz</p><p> - ocieplenie styro + kołki</p><p> - rozprowadzenie kanalizy</p><p> - zasypanie piachem i zagęszczenie</p><p> - betonowanie płyty.</p><p> </p><p> suma sumarum, za stan ZERO - z materiałami wszelkimi ~ 60.000zł i mniej się nie spodziewam.</p></div></blockquote><p> AMI budują Domek ten piasek to chyba ze złotem? ja bym się całkowice załamała jakby stan zero wyszedł 60.000 ;( jak zamkniemy stan zero to dokładnie policze koszt.</p>

 

Pewne kwoty w moim stanie zero będą wyższe niż u Ciebie i wynika to z większego sporo domu, a dwa - z przyjętych przeze mnie rozwiązań np. związanych z dociepleniem ściany fundamentowej również od strony wewn. Tak jak pisałem wyżej koszt 60k pln to koszt całkowity, materiałów, użytego sprzętu (dojazdy, praca, energia, paliwo), i robocizny.

 

 

Porównywanie samych cen przy rożnych projektach oczywiście jest obarczone b.dużym błędem.

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...