Słupy i kominy
W projekcie jest jeden słup dla którego jest wyprowadzone zbrojenie i łączy się ono ze zbrojeniem ławy. Zbrojenie zostało wyprowadzone na etapie ław (to ten, przy którym majster się pomylił). Są też dwa słupy murowane z cegły... Dziwne dlaczego akurat tak? W każdym razie majster proponuje zrobić te dwa słupy jako betonowe, ze zbrojeniem. Już jest za późno, żeby wyprowadzić zbrojenie z ław, dlatego będzie zakotwione w podłodze na jakieś 10 cm, a beton zostanie ukręcony na budowie. Zakupiłem nawet kruszywo o frakcji 0 - 8 mm oraz 8 - 16 mm, do wymieszania i dodawania do betonu. Do tego cement workowy Górażdże Master 42,5 N. Betonem tym zalewam też nadproża.
Kominy firmy Schiedel zostały dostarczone kurierem. Wyglądają bardzo dobrze wykonane. W zestawie jest wszystko co potrzebne do montażu z instrukcją w formie rysunków włącznie.
Na zdjęciu wymurowany już komin do kominka w salonie.
Przyznaję, że jest widoczna różnica w wykonaniu kominów różnych producentów... Im tańszy producent, tym bardziej porowata struktura bloczków. Sprzedawca jednak twierdzi, że zasadnicze różnice dotyczą wkładu ceramicznego. Jednak one ujawniłyby się dopiero po rozbiciu wkładu ceramicznego... Rury ceramiczna droższych producentów są jednorodne, mają bardziej zwartą strukturę i trudniej jest je potłuc. Ponoć wkłady ceramiczne tańszych producentów szybciej się tłuką i dużo łatwiej się kruszą... tego już nie sprawdzę.
Komin nieznanego producenta:
Oraz nieco droższy komin innego producenta:
Na zdjęciach widać pewną różnicę w porowatości bloczków, jednak na żywo widać różnicę w zastosowanej wełnie mineralnej i we wkładzie ceramicznym...
Edytowane przez piotrek0m
1 komentarz
Rekomendowane komentarze