6. Fundamenty
Planuje zastosować płytę fundamentową izolowaną 20 cm EPS 200 lub XPS, lecz chce też dać cienki styropian pod podłogówkę i wylewkę, akumulacyjność anulacyjnością ale ma być też sterowalne : ), a poza tym kwestia akustyki.
Ale, niestety mamy wysoko wody gruntowe, teren jest zmeliorowany, i na wiosnę przy roztopach kiedy śnieg blokuje przepływy w rowach poziom wód gruntowych potrafi się znacznie podnieść, co może tworzyć zagrożenie wysadzinami przy nagłych spadkach temperatury. – sprawa wymaga przede wszystkim badań gruntu w konkretnym miejscu. Potem zobaczymy co mi konstruktor powie ( jeżeli go znajdę gdzieś w okolicy : P ) Może jakieś ostrogi przeciwsadzeniowe może szersza opaska.
Czy ktoś z szanownych forumowiczów wie gdzie w okolicach Gdańsk można zakupić tanio kruszywa nadające się pod płytę ? Czy znajdę w okolicy dobrego projektanta płyt ?
Po obejrzeniu najbliższy budów stwierdziłem natomiast iż sąsiedzi generalnie budują na płytach fundamentowych nie izolowanych termicznie osadzonych poniżej głębokości przemarzania ( często z rozbudowaną hydro izolacja ) ze ścianami fundamentowymi ( izolowanymi termicznie z zewnątrz i izolacją posadzki na gruncie a w zasadzie na pospółce zagęszczonej na płycie ( + czasem pustak izomru na wysokość izolacji pod posadzką ) – rozwiązanie taki mimo iż termicznie jak najbardziej do przyjęcia, pod względem trwałości i solidność bez zastrzeżeń jest jednak mocno kosztowne i jakoś do mnie nie przemawia.
W punkcie 13 rozwinąłem osobny wątek dotyczący płyty fundamentowej dla wizji alternatywnej.
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia