9. Ściany nośne i strop – ocieplenie ścian
a) Ściany nośne
Ściany nośne z BK 24cm – ściana to ściana
Stosował ktoś kształtki nadproży z BK ? Dają lepsza izolacje – ale czy przy 20 cm story na zewnątrz ma to małe znaczenie, nadproże jest słabsze ( mniej betonu ) – co też w sumie jest bez znaczenia. W sumie kwestia ceny i tego czy ekipa sprawnie radzi sobie z szalowaniem. ( do policzenia po wycenach )
b) Strop
Strop monolityczny , kusi mnie też trochę strop typu Żerań ( tempo prac, prosta bryła budynku ) , ale jeżeli uda się pozyskać ekipę z szalunkami systemowymi to nawet się nie będę zastanawiać, do gęstżebrowanych nie mam zaufania jeżeli chodzi o ogniotrwałość i odporność na ekstremalnie silne wiatry.
Ocieplenie stropu widzi mi się jako cienka warstwa styro na stropie na to podłogówka i wylewka, oraz grubsza warstwa wełny pod stopem , tak żeby stop pracował jako akumulator ciepła dla poddasza ( dla parteru pracuje płyta ), a jednocześnie system grzewczy był w miarę sterowalny.
c)ocieplenie ścian
Ocieplenie zamierzam położyć we własnym zakresie ( rusztowanie jest ) ze względu na cenę i parametry ma to być 20 cm styropianu. Rozważałem co prawda wełnę, ze względu na paro przepuszczalna, ale utrzymanie odpowiedniej wilgotność zamierzam powierzyć jednak wentylacji mechanicznej.
Jak montujecie rynny w tak grubym styropianie ? Mocujecie je do styropianu czy do ściany ? Może jakiś element pośredni np. drewniany klocek przymocowany do ściany a kotwy rynny do klocka ( tak żeby się elementy metalowe mocowań nie tworzyły mostka ) ?
Jak zamontować okiennice ? Znowuż przychodzi mi tu na myśl jakiś drewniany element pośredni.
I tutaj moje pytania odnośnie producenta styropianu STYROPAK – czy ktoś ma jakieś doświadczenia ( fabrykę STYROPAKU mam o rzut kamienia – no może strzał z łuku, no dobra z 10 strzałów z łuku tak ze 3 km ) wiec siłą rzeczy wydają się naturalnym dostawcą ale jakoś nie mogę natrafić na żadne sensowe opinie o ich produktach.
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia