Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    7
  • komentarzy
    3
  • odsłon
    31

Wiosenne tempo


ARSA_DŚ

1 013 wyświetleń

 

Do kilkumiesięcznej przerwie w pisaniu dziennika wracam z impetem.

 

 

Lutowa zima pozwoliła na wcześniejsze rozpoczęcie prac budowy ścian z edera więc nie czekaliśmy na mrozy i robota poszła z kopyta.

 

 

Pod pustaki ceramiczne poszła plastpapa, do łączenia używaliśmy gotowej zaprawy z miejscowej cementowni. Nadproża okien i drzwi ocieplane zostały styropianem a w kilku miejscach ścianę wzmocniono wylewką betonową z prętami.

 

Ściany wewnętrznie nienośne zostały wymurowane na klej z ytonga, a kominy z gotowych elementów KomWentu. Jeden komin z przewodem dymnym i 1 wentylacyjnym do kominka w salonie, a drugi z trzema przewodami wentylacyjnego dla wywiewu wentylacji mechanicznej oraz odprowadzenia z pochłaniacza z kuchni.

 

Belki stropowe wraz z pustakami zostały dowiezione z miejscowej cementowni Terbud, ekipa szybko je poukładała i podparłą stemplami.

 

Kominy zostały ocieplone w części nad dachowej odpowiednio styropianem i fire rockiem, obudowane płytami osb 15 mm a następnie obite struktonitem 20 x 20 cm w kolorze grafitu.

 

Pokrywy przewodów kominowych zostały dodatkowo zabezpieczone blachą płaską matową by nie zamakały od góry.

 

Zamówiliśmy okna i drzwi tarasowe 3 szybowe w Dako ze szprosami - ogółem koszt 20 000 zł wraz z roletami w kolorze szarym.

 

Tymczasowe drzwi z demontażu pozwolą wkrótce zabezpieczyć dom przed "turystami".

 

Więźba dachowa sprawiła nie lada wyzwanie, nasz dom ma dość spory dach bo aż 350 m2, a zestawienie więźby to 16,5 m3 plus łaty i kontrłaty.

 

Aby zmniejszyć koszty kupiliśmy drzewo w miejscowym nadleśnictwie, a znajomy stolarz podjął się wyciąć nam wg zestawienia wszystkie elementy więźby a to co zostanie miało pójść na łaty i kontrałaty.

 

28 m3 drzewa surowego zmieniło się w 15 m3 więźby, 1 200 mb łat, 600 mb kontrłat więc musieliśmy dokupić jeszcze ok 2 m3 więźby na dokończenie prac...

 

 

Do wykonaniu więźby dekarze przystąpili do prac związanych z montażem foli dachowej 1300g/m2, a następnie przystąpili do montażu dachówki Creaton Titania łupek angobowany, dużej naszym zdaniem ładnie wyglądającej i niedrogiej dachówki ceramicznej.

 

Deska czołowa pokryta struktonitem 30 x 30 cm ułożonym na dwie strony stanowi stelaż montażu rynien Galmet 135 mm szerokości w kolorze grafitowym.

 

Podbitka zostanie wykonana z PCV lub z blachy tradycyjnie już grafitowej

 

Podpisalismy ponadto umowę na instalację PC Nibe 1245, WM Mitsubishi oraz instalcji wodno kanalizacyjnej - na stelażach TECE - 2 x WC i 1 bidet.

 

 

Jeśli ogrzewanie na PC to oczywiście ogrzewanie wodne podłogowe na systemie Wavin w całym domu poza garażem...

 

 

Wybraliśmy już elektryka, roletami będziemy zarządzać poprzez pilota bezprzewodowego marki Inel.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...