Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    45
  • komentarzy
    56
  • odsłon
    71

Wnętrza, wnętrza


dr_au

899 wyświetleń

 

Projekt wnętrz powstawał pod dość specyficzne założenia. Oczywiście podstawą jest prawidłowe rozplanowanie funkcji poszczególnych pomieszczeń i oświetlenia i zachowanie odpowiedniej estetyki. Ale poza tym ma być przede wszystkim prosto w sensie estetycznym i w sensie nie wywoływania pomysłami wnętrzarskimi trudności wykonawczych. Jestem amatorem jeżeli chodzi o projektowanie wnętrz. Nie mam doświadczenia i bardzo łatwo mogę przekombinować. Jest mnóstwo prywatnych wnętrz, których właściciele chcieli dobrze, ale nie wyszło. Nie wyszło, bo m. in. coś, co wyobrażali sobie, że będzie świetnie wyglądać, w rzeczywistości wcale takie fajne nie jest. Takie podejście oznacza m.in. unikanie skomplikowanych rozwiązań, mebli na zamówienie, nietypowych elementów itp. Na szczęście ciekawych mebli w znośniej cenie jest coraz więcej, w tym - co cieszy szczególnie - coraz więcej z nich jest od polskich producentów. Bazowanie na gotowych rozwiązaniach zmniejsza też ryzyko związane z moim brakiem doświadczenia.

 

 

Po drugie powinienem się zmieścić w skończonym budżecie, również jeżeli chodzi o umeblowanie, lampy itp. Znam dość dobrze siebie i albo kupię wszystko i umebluję dom od razu, albo prawdopodobnie nigdy tego nie zrobię. Jeżeli mówię o skończonym budżecie nie mam na myśli poszukiwania zawsze najtańszych materiałów i wyposażenia. Chodzi mi raczej o szukanie takich kombinacji, gdzie mimo zachowania dobrej jakości i atrakcyjnej formy cena jest do przyjęcia.

 

 

Po trzecie - miało nie być żadnych imitacji (drewna, cegły itp.), ale tu zaczynam się łamać. Przede wszystkim martwią mnie podłogi. Panele drewniane nie są rozwiązaniem najtrwalszym, szczególnie jeżeli zestawić je z psem, dzieckiem i kółeczkami od mebli biurowych. Z podłogami litymi jest lepiej, ale tu z kolei dochodzą ograniczenia wymiarowe, jeżeli jednak zdecyduję się na ogrzewanie podłogowe. W każdym przypadku jest problem, jeżeli chce się jasne drewno na podłodze. Więc zacząłem się zastanawiać, czy jednak nie położyć wysokiej jakości paneli laminowanych. Ta ostatnia kwestia może jednak chwilę poczekać.

 

 

W kolejnych postach pokażę jak to aktualnie wygląda. Do wizualizacji posłużył duet Sketchup+Kerkythea. Oba programy mimo że darmowe są potężne, SketchUp oferuje ponadto olbrzymią bazę darmowych modeli 3D i pozwala na bardzo szybkie modelowanie brył. Prosiłbym, żeby uwzględnić, że wizualizacje robię dla własnych potrzeb. A więc staram się tak dobrać kąty widzenia, światło, położenie kamery itp nie żeby było ślicznie, a żeby wychwycić ewentualne problemy. Również postrzegana wielkość pomieszczenia (wynikająca z umiejscowienia kamery i ustawionego pola widzenia) ma być możliwie zbliżona do rzeczywistego odczucia we wnętrzu.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...