Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    42
  • komentarzy
    22
  • odsłon
    604

4 komentarze


Rekomendowane komentarze

Witam, sintesi ja mam pytanie jaka jest szerokość fundamentów w twoim domku, i czy materiał budowlany zmieniałeś na etapie adaptacji projektu czy po uzyskaniu pozwolenia na budowę? Interesuje mnie ten dom ale boję się że koszty moich zmian będą wyższe niż mogę sobie na to pozwolić, a chciałbym również zmienić materiał budowlany na pustak ceramiczny. Architekt zaproponował nam zmianę materiału już po uzyskaniu PB jeśli oczywiście fundamenty będą odpowiednio szerokie.
Witam. Z tego co pamiętam szerokość fundamentów to chyba 80cm i na nich murowane z bloczków m6. Są jak w projekcie. Architekt mówił, że żeby zmienić to by wolał zrobić badania geologiczne gruntu, aby mieć podkładkę. Koszt takiego badania to ok 800zł więc gra nie warta zabawy. Ja wiem, że jest sama glina. Jak kopaliśmy studnię to na 4m glina i trochę kamyczków. Sprawdziłem też przekroje geologiczne. Co do zmiany materiału to chyba nigdzie nie była zgłaszana. Do starostwa szedł projekt jak z pracowni, a w nim pustaki cementowo-wapienne. Co do kosztów to różnica na cegłach chyba nie będzie jakaś kolosalna - szczególnie jak porównać je z resztą wydatków.

 

Budowałem z Wienerbergera - ściany zewnętrzne grubości 24cm, wewnętrzne działowe 11cm.

 

Fundamenty nie były zmieniane. Ocieplenie będzie styropianem 15cm, poddasze wełną mineralną 30cm. Nie ma co przesadzać z ociepleniem, bo czas zwrotu różnicy może być wieloletni. Szczególnie jak "inwestycję" w oszczędność bierze się z kredytu.

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...