Uzbrojenie kotłowni
Sercem domu jest piec Viessmann 222-Fdoposażony w zestaw pogodowy i zestaw uzupełniający obieg z mieszaczem, zasilany gazem ziemnym z sieci.
Tak wyglądało na początku, z góry schodzą rury z 2 rozdzielaczy ogrzewania podłogowego, 3 rury wody ciepłej zimnej i cyrkulacji oraz rury do grzejnika drabinkowego w łazience i w rogu rura gazowa...
Uzbrojona kotłownia została wyposażona w mieszacz, pompę zasilającą podłogówkę, czujnik temperatury wody zasilającej. Pompa cyrkulacji docelowo będzie sterowana programatorem z kotła. Jeden zestaw z mieszaczem będzie sterował całą podłogówką, jednakże będzie techniczna możliwość wpięcia pompy do rozdzielacza parteru...
Zbiornik przeponowy ciepłej wody i pod nim rozdzielacz do grzejników. Zbiornik przeponowy dla instalacji CO jest wbudowany w kotle gazowym.
W całym mieszkaniu jest ogrzewanie podłogowe, zbudowane na 3 rozdzielaczach - dwa na piętrze, jeden na parterze. W pomieszczeniach tzw. zimnych, czyli w garażu, kotłowni i pomieszczeniu gospodarczym będą 3 grzejniki, w łazienkach 2 grzejniki drabinkowe.
Podłogówka wyglądała tak:
Rozdzielacz parteru, wyposażony w przepływomierze, spusty do odpowietrzania, możliwość zamontowania dodatkowej pompy mieszającej.
Jak widać ściany kotłowni są bez kafli. Nie zdołaliśmy wybrać płytek przed montażem orurowania kotłowni. Nie wiem czy to była słuszna decyzja, na pewno trudniej będzie układać płytki pod rurkami. Rozważam jednak zabudowanie sporej części rur płytami g-k, z wykonaniem rewizji zamykanych drzwiczkami. Faktem jest, że podczas montażu orurowania były wiercone liczne otwory, raz w jednym miejscu, raz w drugim miejscu. Nie obyło się bez przenoszenia miejsc zamontowania armatury, było też potrzebne kucie w ścianach i w posadzce.
Edytowane przez piotrek0m
2 komentarze
Rekomendowane komentarze