Mój "Szpak "budowlany według koncepcji kszhu okna
Witam
cały czas coś się dzieje ,powoli łączę bufory ,praktycznie już są zrobione wyprowadzenia do grzania i ciepłej wody .Każdy z tych układów będzie miał ustawioną temperaturę zaworem termostatycznym.Wszystkie połączenia robię w miedzi rurką 22.Zrobiłem też wyjście na cyrkulację ciepłej wody. Tu będą dwa obwody ,jeden do kuchni ,drugi duża łazienka .Każdy będzie miał swoją pompkę .Zastanawiam się tylko ciągle jak tym sterować. Śledzę inne dzienniki, jest kilka propozycji ,ale ja nie mogę ciągle się na jakiś układ zdecydować. Przypomnę ,moje wszystkie rurki idą w warstwie 40 cm styropianu pod płytą.
Udało mi się okazyjnie kupić zbiornik 155 l z nierdzewki. Wspawałem do niego rurki i będzie robił za zbiornik wyrównawczy.
Po świętach przywieźli mi już dawno zamówione pakiety 3 szybowe z ciepłą ramką w sumie 11 sztuk do oranżerii /2,2 m * 1m/ i pięć dużych /1,5 *1,5 m /do domu i dwa małe /0,6 *0,6 m/ .Myślałem ,że uda mi się je wkleić ,ale doradca z silki ,kazał się wstrzymać do czasu jak będzie 15 0C w plusie.
Wstawili mi również ,trzy drzwi balkonowe .Dwa duże pakiety są w salonie. Jeden z wyjściem na staw. Tam by drzwi były szersze,gdyby kiedyś trzeba było coś wielkiego wnosić do domu ,mam ruchomy słupek. Drugi pakiet to widok i wejście do oranżerii.
Trzeci pakiet ,to same drzwi do oranżerii. Przyjdą koledzy na piwo ,to nie muszą chodzić mi po całym domu. Pakiety w tych drzwiach są 3-szybowe ,z ciepłą ramką. Profile wypełnione pianką. Montowali je na specjalnych podkładkach z XPS ,ale nie jestem do końca zadowolony z tego montażu. Coś im nie grało i dali pod ten XPS piankę montażową. Zareklamowałem ten montaż ,zobaczymy co z tego wyjdzie.
Nie boję się o szczelność ,do ram i kątowników będzie doklejona folia paraizolacyjna ,ale ja zapłaciłem dużo więcej za ciepły montaż ,więc chcę to wyegzekwować od nich.
W Niemczech jak podglądałem taki montaż to mimo taśmy rozprężnej dawali jeszcze membrany paraizolacyjne i paraprzepuszczalne. W Polsce tylko taśmy rozprężne. Ja zrobię później tak jak to robią ,za naszą granicą.
Nie spieszę się z pracą ,nie mam okien i drzwi ,a kolega uczulił mnie na nieproszonych gości. Miedź,aluminium, jest dla nich łakomym kąskiem, a u mnie praktycznie połowę dnia nie ma nikogo w domu.
Dodatkowo po operacji ręki ,jak tylko mi zmarznie to czuję duży ból,czekam na wiosnę.
Zbiorniki wyrównawcze będą doskonale izolowane, zawory kulowe, termostatyczne będą też obudowane styropianem.
W zbiorniku wyrównawczym ,będę miał czujnik minimalnego położenia wody ,który obok manometru ,będzie czerwoną diodą informował mnie o potrzebie dolania wody do układu. Chciałem mieć koniecznie ,ten zbiornik z nierdzewki ,bo to jedyny praktycznie element ,który może zniszczyć korozja. Zamontowany będzie nad buforami ,na strychu i późniejsza ewentualna wymiana byłaby dużym problemem.
Miłego wieczoru J.Korona
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia