Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpis
    1
  • komentarzy
    2
  • odsłon
    67

Indywidualny na bazie MOKKA


Nurek_

2 087 wyświetleń

 

 

Witam

 

 

 



Własny dom z ogrodem marzył nam się od zawsze. W końcu zdecydowaliśmy się marzenie zrealizować...

 

 

 



Założenie jest takie, że domek ma być nieduży i tani w budowie, i później w eksploatacji, tak aby później kredyt nas nie męczył. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na parterówkę, wiązary i drewniany strop, dwuspadowy dach - rozwiązania chyba najkorzystniejsze finansowo.

 

 

 



Potem zaczęły się poszukiwania działki. Chwile to trwało, bo z parterówką jest ten problem, że potrzebuje szerszej działki niż dom z poddaszem. Jeśli dom ma ok 14-15 m szerokości, to działka musi mieć tak z 21-22 żeby swobodnie się zmieścił. Było z tym trochę zachodu, bo w okolicy wiele działek było o szerokości 19-20 m. Jak już się trafiała o odpowiednim rozmiarze, to albo okolica nie taka, albo media za daleko, albo cena przekraczała założenia. W końcu, po ponad roku poszukiwań, trafiliśmy na fajną dużą działkę w satysfakcjonującej cenie.

 

 

 



Przeglądaliśmy setki projektów, ale każdy miał jakieś ale. Faworytem był projekt MOKKA, ale poważnie braliśmy pod uwagę projekty Dom przy Bukowej 5 i ERIN. Jako, że architekt stwierdził, że i tak musi przerysowywać rysunki przy naszych zmianach, zaproponował nam projekt indywidualny - i na to się zdecydowaliśmy. Dzięki temu nie musieliśmy się przejmować tym czy da się coś zmienić w projekcie czy nie. Cenowo wyszło nie wiem czy nie taniej jak projekt i adaptacja.

 

 

 



Tak więc na bazie MOKKI powstał nasz indywidualny projekt. Rzut wygląda następująco:

 

 

 



rzut.thumb.jpg.028cc2047814b2cc0f2938a2ed8dee70.jpg

 

 

 



Powierzchnia wyszła ok 115 m2. Dach pod kątem 25 stopni, poddasze nieużytkowe, wiązary, kryty blachodachówką.

 

 



Jako że grunt jest idealny (piasek i brak wody) a fundamenty proste jak drut, nie będę kombinował z płytą i zostaje przy tradycyjnych fundamentach.

 

 



Budował będę z BK. Dom będzie przyzwoicie ocieplony - 20 styropianu w podłodze, 20 na ścianach, 30-40 cm wełny na stropie. Podłogówka na całości, zasilana powietrzną pompą ciepła. Planuję też wentylację mechaniczną i rurowy GWC.

 

 

 



Obecnie projekt się robi, mam już projekty przyłączy wod-kan. Myślę, że kwestia 2-3 tygodni, aby złożyć papiery, potem czekanie na pozwolenie, jak się uda, to może jeszcze w tym roku fundamenty...

rzut.thumb.jpg.028cc2047814b2cc0f2938a2ed8dee70.jpg

rzut.thumb.jpg.028cc2047814b2cc0f2938a2ed8dee70.jpg

rzut.jpg

rzut.jpg

2 komentarze


Rekomendowane komentarze

Skoro macie duża działkę to może pomyślcie o garażu (raczej z przodu) doklejonym do bryły. Ludzie biorą projekty bez garażu, potem w trakcie budowy dobudowują garaże do istniejących domów i płacą, a w przypadku tego projektu nawet dobudować się nie da. Chyba że planujecie garaż jako osobny budynek, czego nie polecam (większe podatki, większe koszty budowy, a jak pada deszcz czy śnieg to mokniesz przechodząc).
Odnośnik do komentarza
Nie chcę garażu w bryle ani nawet dostawianego. Garaż planujemy zrobić jako osobny budynek na 2-stanowiska plus duże pomieszczenie gospodarcze, razem prawie 60 m2. Nie bardzo widzi mi się dostawianie czegoś takiego do małego domku. Zdaję sobie sprawę z minusów takiego rozwiązania, przemyślałem wszystkie za i przeciw i decyzja już jest podjęta.
Odnośnik do komentarza
Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...