Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    525
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    369

Praktyczny dziennik AgnesK


AgnesK

656 wyświetleń

Po ok 1 m rury spiro łączą się z ocieplanymi rurami do dgp (za pomocą specjalnej taśmy aluminiowej, którą były też przymocowywane płaty wełny do dytrybutora).

I teraz niestety kopnięte zdjęcia:

 

http://images2.fotosik.pl/31/67db53ahzrb2n8j4m.jpg" rel="external nofollow">http://images2.fotosik.pl/31/67db53ahzrb2n8j4m.jpg

 

http://images1.fotosik.pl/31/p505abkwnheyk0ntm.jpg" rel="external nofollow">http://images1.fotosik.pl/31/p505abkwnheyk0ntm.jpg

 

Jak pisałam rur jest 4. Jedna, jak widać na zdjęciach, jest nawiewem na pokój na dole, pozostałe 3, nawijmy je A B C idą sobie na górę obok komina. Następnie zostały położone na jętkach.

Rura A idzie do łazienki.

Rury B i C zostały skierowane w przeciwnych kierunkach:

B na prawo, C na lewo. Obie, trudno mi teraz już powiedzieć po jakim "czasie", "rozdwajają " się. Z tego co mi mistrz mówił, to ważne jest, aby owo podzielenie rur było w miarę równe, przyjmijmy zatem, że po ok 1,5 m rura B dzieli się na B1 (idzie do pokoju 14) i B2 (do pokoju 13), zaś rura C po owym 1,5 m dzieli się na C1 (do pok 16) i C2 (do pok 17). W owym "dzieleniu się" rur pomaga wydatnie trójnik stalowy (rury nachodzą na trójnik). Po ułożeniu rur dgp panowie okryli je dodatkowo wełną, żeby były lepiej zaizolowane (nad rurami nie ma już wełny ocieplającej dach).

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...