Miesięcznik Murator ONLINE

Jump to content
  • entries
    5
  • comments
    0
  • views
    8

Nieoficjalny dziennik R.F.


Falkenstein

735 views

No, wszystko się wyjaśniło.

 

Papierki powoli się kompletują. Są warunki przyłączenia pradu i gazu, gmina zainkasowała pieniądze za przyłączenie do wody, pozostało tylko dogadac się z telekomunikacją w sprawie mozliwosci podłaczenia telefonu - a w zasadzie Neostrady bo dla samego telefonu to się nie opłaca. Dzwonienie na Niebieską Party Line chyba sobie jednak na razie odpuścimy - są inne problemy.

 

Pierwszy to warunki zabudowy - okazuje się, że te zarośnięte doły udające dojazd do działki to w planach jest droga gminna - i budynki mieszkalne muszą być oddalone 15 m od granicy działki. Odrobinkę burzy to koncepcję zagospodarowania działki, i szybko trzeba było wypracowac nową. Dodatkowo w międzyczasie garaż dobudowany przekształcił się w wolnostojący i pojawiły się trzy koncepcje jego lokalizacji - od południa, od wschodu, albo za domem od północy. Chyba ostatecznie wygrała koncepcja budowy garażu przed domem, od wschodu ale nigdy nic nie wiadomo. Garaż będzie z projektu gotowego Archetona - 6,20 x 6,20 z pomieszczeniem gospodarczym. między garażem a płotem zbudujemy utwardzony przejazd, żeby mozna było wjechac za garaż na "podwórze" i umyc samochód, odkurzyć, czy też zaparkować "ponadplanowe" samochody gości.

 

Drugi problem to konieczne zmiany w projekcie - będą minimalne, ale będą. Architekt czeka już "pod parą" żeby adaptować projekt. Mógłby juz to robić, ale po pierwszej rozmowie trochę nam namieszał w głowach i trzeba było wszystko znowu przemyśleć. I tu pojawia się problem - po próbie samodzielnego adaptowania projektu okazało się czym grozą samodzielne nieprzemyślane przeróbki. Okazało się, ze komin do kominka musi być węższy i stać gdzie indziej zeby mieścił się między belki stropu i krokwie, a zwiększenie grubości izolacji podłogi na poddaszu poskutkuje tym, że pod jętką nie zmieszczą się drzwi balkonowe.

 

Trzeci problem to technologia budowy ścian. Miały być trójwarstwowe z BK, ale aktualna koncepcja zakłada budowę ścian dwuwarstwowych z ociepleniem wełną. Naroża budynku, zwłaszcza te koło drzwi, zostaną wzmocnione płytkami elewacyjnymi przyklejanymi zamiast tynku cienkowarstwowego. Dom z "ceglanymi" obramowaniami okien i drewnianą oblicówką szczytów będzie wyglądał bardzo ładnie. Taka technologia pozwoli też na rezygnację z trójwarstwowych fundamentów. To dobrze o tyle, że być może uda się wykonać je jako monolityczne odlewane - oczywiście o ile rachunek ekonomiczny wykaże, że są tańsze lub tylko minimalnie droższe niż te tradycyjnie murowane z bloczków.

0 Comments


Recommended Comments

There are no comments to display.

Guest
Add a comment...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...