Pistacjowy zawrót głowy :-) - dziennik Dabell
Dziękuję za rady odnośnie gliny. Nie wywieziemy tylko będziemy składować w jednym miejscu.
Teraz króciutko o domu, bo za chwilę wszystko będzie widać .
Tu projekt: http://www.archon.pl/index.php?act=32&sid=m429c3e4e9158f" rel="external nofollow">Dom pod Pistacją - wersja lustrzana.
Opis: 6 pokoi, 1 kuchnia, spiżarka, jadalnia, 2 łazienki, kotłownia, garderoby
Powierzchnia użytkowa bez garażu, strychu i piwnic 140,3 m2
Kubatura 649 m3
Powierzchnia zabudowy 99,6 m2
Zmiany w stosunku do projektu: likwidujemy drugi balkon - będą okna, okno od północy w gabinecie (to po stronie klatki schodowej), trochę mniejsze niektóre okna, schody zmieniamy z zabiegowych na dwubiegowe, co wpłynie na zmniejszenie łazienki na parterze i stworzy małą spiżarkę pod schodami. Reszta jest jak w projekcie.
ŚCIANY
W projekcie ściany są z Porothermu 25cm, my zdecydowaliśmy się na slilikaty 24cm pióro - wpust na kleju (chyba że będzie już zimno, to część będzie również na zaprawie zimowej).
Zamówiliśmy już bloczki silikatowe 24N z Ludynii w cenie 3,20zł z VAT- zakład w ramach http://www.grupasilikaty.pl" rel="external nofollow">http://www.grupasilikaty.pl w ilości 45 palet +3 palety połówek 1/2 24N - 2,75 brutto, do tego 1 paleta pełnych cegieł silikatowych do wykończenia np. wykuszu - cena 0,63 gr/szt.
Materiał podstawowy już stoi w hurtowni, jedynie te połówki mają dojechać. Zdecydowaliśmy się na nie mając nadzieję, że przyspieszy to prace murarskie. Silikaty wiadomo są ciężkie i twarde, więc ominięcie cięcia bloczków znacząco przyspiesza roboty. Mam nadzieję, że dojadą zanim ekipa zacznie murować ściany.
ŚCIANY FUNDAMENTOWE
Bloczki betonowe B20 mamy z Betardu - zakład z Długołęki koło Wrocławia produkujący bazie materiałów z cementowni Górażdze -podobno najlepsze bloczki we Wrocławiu za 3,26 brutto sztuka . Fakt - nawet na zdjęciach widać że są zwarte i równe. Zauważyłam może jeden czy dwa obtłuczone na rogach na 14 palet.
IZOLACJE
Mam hopla na punkcie izolacji, bo mamy tę diabelną glinę, z której nic samo nie odchodzi. Wolę wydać więcej teraz, bo potem wszystkie naprawy kosztują x3.
Na izolację poziomą na ławy będzie szła papa Quandt JUMBOELEFANTENHAUT G200 S4 o grubości 4,0 mm - 16,63 brutto/m2. Nie widzieliśmy wcześniej takiej grubej papy. Podobno używana w najnowocześniejszych budowlach obecnie na świecie. Będzie również szła jako izolacja na ściany fundamentowe i pod posadzki.
Dodatkowo będzie drenaż opaskowy z odprowadzeniem do rowu melioracyjnego i dobra hydroizolacja pionowa ścian w systemie Izohan Izobud W. Zagruntujemy ściany z bloczków Izohanem WL rozcienczonym 1:1, potem od środka 1mm WL, od zewnątrz w sumie 2 warstwy po 2mm, co po wyschnięciu da ok. 3 mm izolacyjnej powłoki, czyli będzie średnia izolacja przeciwwodna, chroniąca przed czasowym naporem wód opadowych odbieranych przez drenaż.
Na razie zamówiłam tych mazideł za 3400zł . Zobaczymy czy starczy. Jak będzie za dużo, to zwrócimy do hurtowni, bo tak się umawialiśmy.
Wcześniej chcieliśmy dać papę na przekładkę, ale ze względu na niekorzystny wpływ na styropian zdecydowaliśmy o wykorzystaniu mas izolacyjnych dyspersyjnych (wodorozcienczalnych).
Jako izolację termiczną fundamentów użyjemy twardych płyt (gęstość 30kg/m3 - dwa razy jak zwykły) styropianu Hydromax o grubości 8 lub 10 cm. Jeszcze się zastanowię, bo współczynnik lambda jest porównywalny do styropianu extrudowanego =0,034, standardowo zwykły styro EPS70 ma ok. 0,042, więc można dać mniej.
http://www.styropol.pl/uploads/RTEmagicC_powierzchnie.jpg.jpg
Generalnie na razie korzystamy z jednej hurtowni, więc z dowozem i odbiorem materiałów nie będzie problemu.
To by było na tyle wypocin .
Dabell
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia