Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    122
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    373

Dziennik budowy - "Manuela"


Kon111

598 wyświetleń

15.07.2004 Wczoraj odbyło się wytyczanie budynku. Geodetka wraz z pomocnikiem wytyczyła 10 narożników naszej Manueli (wytyczenie dot. obrysu zewnetrznego parteru nad ziemią) - koszt 300PLN (z rachunkiem). Dopytałem się przy okazji o koszt inwentaryzacji po zakończeniu budowy, kosztuje to 500PLN (więcej niż wytyczenie, ponieważ geodeta ponosi jakieś koszty w urzędzie). Na koniec poprosiłem o zaznaczenie rzędnej wjazdu do posesję (miałem dane z przygotowanego już projektu wykonawczego nawierzchni z urzędu miasta)- niestety okazało się, że tak od ręki tego zrobić nie mozna. Geodetka nie przewidziała moich oczekiwań i nie spisała sobie rzędnych punktów odniesienia - ma to zrobić w piątek. Dzięki temu będę wiedział co do centymetra jak głęboko posadowić budynek, aby np. wjazd do garażu nie wyszedł mi ze spadkiem w stronę garażu. Obowiązkowy wpis do dziennika budowy geodetka wykona jak już dziennik będzie podstemplowany.

Kontynuując temat okien, zadzwonił do mnie dealer Gorana i podał wycenę okien tej firmy - po rabatach (przy zapłacie z góry) wyszło 20500PLN brutto montaż gratis (M&S 600PLN mniej). Zaczynam być definitywnie zdecydowany na M&S.

Wczoraj odebrałem także wycenę robocizny od dekarza - ułożenie dachówki, rynny, podbitka, obróbka kominów i wstawienie 6 okien - 8620PLN netto (człowiek jest skłonny wystawić mi fakturę 7%VAT robocizna + materiał).

Także wczoraj odwiedził mnie przedstawiciel Viessmann'a. Porozmawialiśmy o ogólnej koncepcji instalacji grzewczej i wodno-kanalizacyjnej: kocioł gazowy kondensacyjny + zasobnik, cyrkulacja, podłogówka tylko w łazience na górze, grzejniki typu Purmo, istniejace przyłącza. Człowiek wziął projekt i ma zaproponować kompleksowe rozwiązanie. Mogą wykonać wszystko i oczywiście wystawić fakturę 7% na robociznę + materiał. Zobaczymy na ile to wszystko zostanie wycenione.

Późnym wieczorem byłem jeszcze u naszego majstra. Ustalalismy szczegóły pierwszego etapu: on organizuje sprzęt na wykopy, koparka ma to zrobić w jeden dzień, wyszuka najtańszą stal (na razie kupimy tylko na ławy, może jeszcze stanieje) i oczywiście kupi ją na siebie, zdecydowaliśmy, że z racji gliniastego podłoża pod chudziaka damy jeszcze 5-8 cm piachu. Zbrojenie na ławy jest w projekcie z prętów fi14 - stwierdził, że u nas nie trzeba tego zwiększać. W projekcie mam ściany z bloczków 18cm, ale ponieważ w okolicy nikt takich nie produkuje, użyjemy dostępnych - 24cm szerokości. Majster zwrócił mi uwagę na konieczność odpowiedniego zaplanowania grubości ścian fundamentowych i ścian zewnętrznych oraz ich wzajemnego ustawienia tak aby po wymurowaniu i ociepleniu wszystkiego cokół był cofnięty 2-3cm względem ściany powyżej.

Tak więc wszystko idzie w dobrą stronę.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...