Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpis
    1
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    40

Decyzje co do instalacji, kolorów itd.


Kuba077

87 wyświetleń

[Data posta: 21-10-2009]

 


To parę słów o instalacjach i innych rozwiązaniach:

 

 


1) Praktycznie zrezygnowaliśmy z podłogówki. Będą jedynie maty elektryczne na podłodze w dużej łazience na poddaszu i w pralni (pomieszczenie obok dużej łazienki). Powód jest prosty: lubimy drewno i chcemy mieć drewniane podłogi. Dokładnie na dole będzie parkiet przemysłowy, a na górze deska sosnowa. W tym momencie na dole jedyny sens na podłogówkę byłby w kuchni i w łazience - nie są to duże powierzchnie, więc stwierdziliśmy, że nie ma potrzeby komplikowania instalacji tylko dla tych pomieszczeń. Poza tym elektryczna mata może grzać też w lecie, w przeciwieństwie do wodnej podłogówki, którą rusza wtedy, gdy rusza CO.

 

 


2) Ogrzewać będziemy gazem płynnym (wkopany zbiornik jest już na działce) - kocioł kondensacyjny. Niestety generuje to koszty, więc kominek jest również przystosowany do współpracy z CO - jest on z płaszczem wodnym, sprzężony z zasobnikiem wody. Całą instalację robi MAKROTERM - tak, więc szczegóły można prześledzić na ich stronach.

 

 


3) Będzie rekuperator, tak jak jest to polecane w projekcie. Firma instalacyjna jest wybrana, czeka aż zostanie skończony dach.

 

 


4) Okna drewniane bez szprosów - choć jest ryzyko jak to będzie z zewnątrz wyglądać (ale szprosów nie chcemy, najwyżej doda się je później). Okna są drewniane, bo: (1) są dość duże powierzchnie i wysokości okien, a drewniane są z reguły sztywniejsze np. witryna służąca do wychodzenia na taras ma około 3,5 szerokości i 3 metry wysokości. (2) Znowu temat witryny wychodzącej na taras - dzięki technologii drewnianej nie ma problemy z tym, aby zrobić okno bezprogowe i takie będzie. Pomysł braku progu na tym ciągu komunikacyjnym mi i mojej połowie bardzo się podoba.

 

 


5) Instalacja elektryczna w miarę standardowa. Nie robimy inteligentnego budynku. Z "inteligentnych" rzeczy chcemy, aby był centralny wyłącznik światła, aby nie zastanawiać się, czy wyłączyliśmy światło, czy nie w pokojach.

 

 


6) Brama Normstahl z automatyką. Dlaczego Normstahl? Bo tańsza od Hoermanna i mamy blisko serwis.

 

 


7) Dachówka Creaton Classic karpiówka czerwona Angoba. Robimy deskowanie płytami OSB. Dlaczego płyty OSB? Bo tak doradził nam wykonawca, a generalnie mu ufamy i na razie buduje bardzo solidnie (choć niezbyt szybko). Widzieliśmy już taki dach na tym budynku i wygląda to super - dzięki karpiówce wydaje się lżejszy, niż jest w rzeczywistości. Rynny Marleya

 

 


Taras mamy duży, ciągnie się przez całą ścianę salonu aż do krańca budynku. Ma 4 metry szerokości, co w sumie daje około 40 m2. Technologia: słupki i deski drewniane (drewno: modrzew). Coż zrobić... Lubimy drewno :).

 

 


9) Kolory:

 


- dach czerwony (to już wiadomo z pkt 7),

 


- elewacja biały złamany ciepłym żółtym,

 


- ramy okienne, drzwi brama garażowa - złoty dąb

 


- siding na lukarnach - złoty dąb

 


- rynny - kolor miedziany (najchętniej widzielibyśmy w kolorze dachu, ale ceglastych brak, jest tylko chamski czerwony, który nam się nie podoba)

 


- kominy dokładnie w koloru dachu obłożone klinkierem

 


- cokół w kolorze dachu i kominów (ceglasty)

 

 


To tyle w skrócie na początek. Z czasem załączę parę zdjęć. W razie pytań zapraszam do komentowania. Co się podoba, co się nie podoba, co byście radzili mi zmienić.

Edytowane przez Kuba077

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...