Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    28
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    66

Barranków historia szaleństwa


barranki2

470 wyświetleń

Odcinek 12, sekcja 1

 


Wszystkie zwierzątka duże i małe

 


czyli biologia inwestycyjna

 

 


Każdy wie, że na budowę ściągają różne zwierzątka. Jakoś się o niej dowiadują i ściągają. Ściągają raz stadnie, raz pojedynczo, ale jak już zaczną, to nie odpuszczają. Można próbować się od nich wykupić za pomocą wartości pieniężnych, ale wtedy one jeszcze chętniej i jeszcze stadniej ciągną. Nie ma dobrej metody na zwierzątka ściągające.

 


Zwierzątka ściągające na ogół dzielą się na trzy rzędy - rząd plujących, rząd gryząco-miażdżących i rząd grzebiących. Wbrew pozorom zwierzątka plujące są nie mniej groźne od zwierzątek gryząco-miażdżących. A grzebiące potrafią wygrzebać niezłą pułapkę w którą mniej świadomie lub bardziej świadomie można dać się złapać. Wszystkich zwierzątek, które ściągają na budowę, lepiej się strzec. I potrfela się strzec, bo zwierzątka lubią podjadać pieniążki. Oprócz innych rzeczy, którymi się żywią.

 

 


Rząd plujących

 

 


Jako jedno z pierwszych zwierzatek z rzędu plujących pojawia się Pompotrąb, w odmianie pospolitej lub wypasionej. Pompotrąb wypasiony jest bardziej wypasiony od pompotrąba pospolitego. Można je rozróżnić po brzuszkach. Pompotrąb bardzo pluje i macha organem.

 


Pompotrąb pospolity wygląda tak:

 


http://www.barranki.com/slides/05_08_fundamenty%2045.JPG


http://www.barranki.com/slides/05_08_fundamenty%2046.JPG

 


Innym powszechnie znanym zwierzątkiem plującym jest Kreciokup sążnisty. Znany jest z uwielbienia do sadzenia sążnistych kup swoim rozdętym nosem (świat zwierzątek jest naprawdę zaskakujący ), wieńczącym różnej długości trąbę. Kreciokup i jego nos wyglądają tak. Kreciokup także bardzo pluje i tłucze organem, jakby chciał się uwolnić niego. To dziwne, zaiste bardzo dziwne...

 


http://www.barranki.com/slides/MMPi%20085.jpg


http://www.barranki.com/slides/MMPi%20118.jpg

 


Charakterystyczną reakcją obronną Tynkurka jest plucie i kurzenie. Tynkurki występują w różnych kolorach, ale zwykle trudno coś o nich konkretnego powiedzieć, bo z racji silnych reakcji lękowych są całe zakurzone. Także tynkurki plują nosem. Gatunek jest wyjątkowo wrażliwy na presję połowową, boi się reakcji agresywnych, z natury jest filozoficzno-introwertyczny.

 


http://www.barranki.com/slides/MMPi%20135.jpg

 


Co ciekawe, plucie trąbą lub nosem – zaskakująca w sumie forma aktywności – jest jak się okazuje typową cechą zwierzątek ściągających z rzędu plujących. Dziwne niebios są wyroki, dziwne, dziwne są roboki...

 

 


----------

 


W przyrodniczym Odcinku 12 sekcja 1 wystąpiły zwierzątka ściągające z rzędu plujących, jako to tynkurek, kreciokup i pompotrąb. Nie wystąpiły barranki2, gdyż wolały zachować powściągliwą ostrożność.

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...