Azaliówka (dylematy wyboru)
ZAŁOŻENIA - CD
Moje preferencje
Lubie stodoły. Naprawde. Nie dlatego, że są tanie, ale po prostu mi się podobają – od zawsze.
Lubie wiejskie domki, jak na dziecięcym obrazku. Na wsi się budujemy, więc nie powinien taki razić
„Starej Stajni” nie zbuduje (wielka szkoda!), ale chciałabym mieć chatkę w klimacie.
Opodal zbudowano dom kaszubsko-mazursko-wsiowy, klimatyczny, z murem pruskim, biale ściany, drewno, PIEKNY. Na dużej działce, na stawem wyglądałby cudownie. W miejscu, w którym stoi troszke go uniwersalne, miejsko-wiejskie domki duszą (zolty tynk, biale obrzeza okienek, czerwone dachy, klinkierowe ogrodzenia – wiecie, o czym mowie – nic tym domkom nie ujmując). Wyglada troche jak obcy, ale jest piekny. Mogłabym taki mieć…
Nie lubie lukarn, łamanych dachow, balkonikow (tzn balkoniki w Hiszpanii, w palacykach i secesyjnych kamienicach sa ok., ale przy wsiowym małym domku mnie osobiście nie pasują.). Nie chciałabym mieć u siebie zadnych kolumn ani jaskółek. Słupów najlepiej tez nie
Prosty klocek z dwuspadowym dachem byłby idealny!
Oglądałam stare domki w okolicznych wsiach – symetryczne, z dwupołaciowymi dachami o sporym skosie, najczęściej klinkier czerwony, do tego czasem biale szczyty, czasem klinkier łączony jest z kamieniem, ciemne-szaroczarne pokrycie dachu. Okienka prostokątne, umieszczone symetrycznie, często górna część okna w formie lekkiego łuku.
Na co do tej pory nie zwróciłam uwagi – te domy praktycznie nie maja okapu. Dach zaczyna się właściwie równo ze ścianą, zarówno na elewacjach bocznych jak i frontowej czy tylnej.
Wejścia właściwie nie sa specjalnie zaznaczone. Czasami jest zabudowany ganek (taki dobudowany wiatrolap z przodu domku), a czasami „zagłębienie” bardziej optyczne niż uzytkowe.
0 komentarzy
Rekomendowane komentarze
Brak komentarzy do wyświetlenia