Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości
  • wpisów
    45
  • komentarzy
    0
  • odsłon
    130

Na olchowym polu


akarolak

627 wyświetleń

co jest kurka że tak ucina te zdjęcia na podglądzie jest ok a po wysłaniu 1/2

 

nicto znalazłem tymczasem następujące błędy/wątpliwości w projekcie, architekt ma poprawić choc twierdzi że to nie ma znaczenia, pewnie ostatecznie nie wszytsko poprawi i tak złoży do urzedu ach fachowcy :)

 

 

1. Pokrycie dachu –najprawdopodobniej dach będę krył wiórem osikowym/gontem drewnianym, w ostateczności dachówką (ale jeśli w ogóle to prawie na pewno nie czerwoną karpiówką tylko płaską i raczej szarą), tymczasem w opisie pokrycia dachu nie ma w ogóle wzmianki o wiórze/goncie tylko o czerwonej dachówce karpiówce, dodatkowo w kilku miejscach jest brak zgodności opisów i pokrycie opisane jest w różny sposób: raz jako dachówka, raz jako dachówka lub gont bitumiczny, raz jako dachówka lub blacha dachówkowa:

 

a. Budynek mieszkalny :

 

• Pkt. I.1.3 Opisu technicznego – jest: dachówka w kolorze czerwonym matowym

 

• Pkt. I.4.11 Dach (akapit 1) – jest: dachówka ceramiczna karpiówka alternatywnie gont bitumiczny

 

• Pkt. I.4.11 Dach (Warstwy dachowe) – jest: dachówka karpiówka

 

• Pkt.I.4.18 – jest: dach pokryty dachówką

 

• Przekrój A pkt. 3 jest: pokrycie dachowe-dachówka lub blacha dachówkowa

 

• Przekrój B – pkt. 3 jest – pokrycie dachowe dachówka lub blacha dachówkowa

 

b. Budynek gospodarczy:

 

• Pkt. I.8.10 jest – dach pokryty dachówką alternatywnie gontem bitumicznym

 

• Pkt. I.6.16 – jest – dach pokryty dachówką

 

• Pkt. I.6.19 jest – dach kryty blacha dachówkową w kolorze czerwonym matowym lub gontem papowym w kolorze czerwonym lub gontem drewnianym

 

• Rzut dachu – jest – dachówka lub blacha dachówkowa

 

• Przekrój A-A – jest – (pkt.2) blacha dachówkowa lub dachówka ceramiczna

 

2. Schody w pokojach dziecięcych na poddasze (do sypialni): tu mam tylko pytanie - rozmawialiśmy, że w pokojach dziecięcych będę chciał zrobić wejście na poddasze (w każdym osobno) tak aby na piętrze były sypialnie dziecięce – nie jest przewidziane takie wejście (schody)

 

3. Okna : w I.4.16 (bud.miesz.) jest okna o wymiarach typowych, czy nie powinno być jak w pkt. I.6.14 opisu budynku gospodarczego: „ typowych i nietypowych” ?

 

4. Cokół: w: (pkt. I.1.3; I.4.14.1.a; I.6.12 [bud.gosp]) - jest jako cokół z tynku mineralnego – prawie na pewno nie będzie on wykańczany tynkiem mineralnym lecz tak jak w opisie komina (pkt I.4.12) oblicowany cegłą klinkierową lub kamieniem

 

5. Wentylacja – tak jak wspominałem będę chciał zrobić wentylację mechaniczną z rekuperatorem i gruntowym wymiennikiem ciepła – tymczasem w pkt. I.4.12 (akapit2) jest – wentylacja grawitacyjna bez rekuperatora

 

6. Przekrój A:

 

a. w opisie piętra (pkt. 2) jest pokrycie podłogi wykładziną PCV – na pewno nie będę robił wykładziny PCV, będą deski

 

b. w opisie pkt. 1 jest terakota – czy tu nie powinno być raczej tak jak na większości parteru deska drewniana

 

7. Przekrój B:

 

c. Pkt. 1 – jest terakota - czy tu nie powinno być raczej tak jak na większości parteru deska drewniana

 

d. w opisie piętra (pkt. 2) jest pokrycie podłogi wykładziną PCV – na pewno nie będę robił wykładziny PCV, będą deski

 

8. Elewacja – w I.1.3 jest zgodnie z planem oszalowanie deską w kolorze naturalnym (aczkolwiek rozmawialiśmy o tym aby miejscowo było oblicowanie cegłą klinkierową lub kamieniem) – przede wszystkim jednak w dalszych opisach nie ma już mowy o oblicowaniu drewnem tylko:

 

a. Przekrój A – jest (pkt.4) tynk cienkowarstwowy

 

b. Przekrój B – jest (pkt.4) tynk cienkowarstwowy

 

c. Przekrój A-A (budynek gospodarczy) pkt. 3 tynk cienkowarstwowy

 

d. I.4.14.1.b – tynk cienkowarstwowy silikatowy

 

e. I.6.12 (bud.gosp.) pkt. 1.b jest „tynk cienkowarstwowy silikatowy” oraz pkt. I.6.19 (bud.gosp.) jest „ tynk w kolorze jasnym pastelowym w kolorze budynku mieszkalnego” - jest to sprzeczne z pkt. I.6.5 opisu budynku gosp. gdzie mowa jest o elewacji „warstwa licowa-deski” oraz oczywiście budynek mieszkalny nie jest w kolorze jasnym pastelowym tylko szalowany drewnem i cegłą klinkierową i/lub kamieniem (to chyba jakaś pomyłka)

 

9. Schody – w pkt. I.4.13 jest „schody drewniane” – czy nie będzie to problem jeśli ostatecznie zdecydowałbym się np. na schody w konstrukcji metalowej?, może lepiej zaznaczyć „lub metalowe”?

 

10. Komin – w budynku mieszkalnym jest OK. (pkt I.4.12) oblicowany cegłą klinkierową lub kamieniem ale w budynku gospodarczym brakuje zastrzeżenia o kamieniu i jest ograniczenie do koloru czerwonego (pkt. I.6.10) „ z cegły klinkierowej matowej czerwonej”

 

11. Podłogi – tu mam tylko pytanie czy opis w pkt. I.4.15 „deski o gr 3,2” umożliwia w razie takiej decyzji zastąpienie deski parkietem?

 

12. Parapety zewnętrzne - w: (pkt. I.4.17; I.6.15 [bud.gos.]) jest z kształtek drewnianych – czy nie warto dodać alternatywnie z cegły klinkierowej gdyż rozważam taką możliwość?

 

13. Ściany – chyba zdecyduję się na budowanie z cegieł silikatowych tymczasem w projekcie jest jako główny sposób opisany (pkt. I.4.1) pustak keramzytowy lub bloczki gazobetonowe – może należałoby tu dodać jeszcze „lub bloczki silikatowe” tak jak w pkt. I.6. opisu budynku gospodarczego gdzie jest chyba prawidłowo: „pustaki keramzytowe lub bloczki silikatowe”? Ponadto w dalszych opisach jest już tylko:

 

a. Przekrój A – pkt. 4 bloczek gazobetonowy

 

b. Przekrój B – pkt. 4 bloczek gazobetonowy

 

c. (I.4.1) – jest: „bloczki gazobetonowe wapienne lub pustaki keramzytowe”

 

d. (I.4.5) – jest: „bloczki gazobetonowe wapienne lub pustaki keramzytowe”

 

Czy nie powinno być to wszędzie ujednolicone z uwzględnieniem silikatów?

 

14. Ścianki działowe – w:

 

• (I.4.1) – jest: „ścianki działowe z pustaków lub bloczków”

 

• (I.4.7) – jest: „pustaki ceramiczne lub gazobetonowe”

 

– czy zwłaszcza z uwagi na fakt, że części ścian nie będzie nie należałoby dodatkowo zastrzec „lub w konstrukcji płyta k-g” tak aby na wszelki wypadek móc taką ścianę do odbiory łatwo postawić i potem rozebrać? – ponadto na Pietrze rzeczywiście chyba ścianki postawimy z k-g w późniejszym etapie dzieląc strych na pomieszczenia.

 

 

na razie tyle , w sumie chyba niezbyt istotne, problem główny to to posadowienie oraz koszty, pierwsza wycenę na fundamenty, z ociepleniem, izolacjami itd mam na 24 tys robocizna + szacunek na drugie tyle materiał - DROGO spodziewałem się raczej ok 30 tys z materiałami - musze to zweryfikowac i zastanowić się gdzie mozna przyoszczęcić - moze ktoś ma jakies pomysły? np. kopać nie całość tylko koryta pd fundamentem, część gruntu zostawić a nie cały wymieniać, fundamenty w gruncie na folii zamiast szacunków - chętnie poczytam rad czy to tu czy w komentarzach

0 komentarzy


Rekomendowane komentarze

Brak komentarzy do wyświetlenia

Gość
Add a comment...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...