Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. witam u mnie drewno przezimowalo najpierw a potem latem zbilem dlugana rynne i moczylem w srodu impregnujacym ... od robali grzybka i ognia a potem jusz po zmontowaniu wiezby jesio raz opryskiwaczem ale mysle ze kolo kwietnia powtorze yten zabieg jewszcze raz ...
  3. drewno jest z lasu - to takie miejsce gdzie jest dużo drzew drzewo to takie drewno co jeszcze żyje (czyli rośnie) pozdrowka snow
  4. Ważne jest również im większa gęstośc słoi oraz im drewno ciemniejsze tym lepsze ma większą wytrzymałość.Jest to istotne przy drewnie na więżbe.Generalnie nie kupować drewna białego z dużymi odstępami między słojami. Pozdrawiam
  5. Ja przywiozłem z pod Kalinngradu (prawie ) zbiłem długąwannę na budowie i je moczyłem po zamontowaniu przez cieśli wziełem opryskiwacz i jeszcze raz całość przeleciałem plus miejsca cięć.
  6. Najlepsze drewno to "zimowe"tz.cięte zimą,może trochę poczekaj,chociaz w tym roku było durzo wiatrołomów i tartaki mogą mieć zapas takiego drewna.Cięzko wyczuć.Mario
  7. No właśnie, drewno w tartaku, a drzewo w lasku - ale temat aktualny. Mironmk
  8. ja znam tartak w skórzewie są ok. Czasami sami cieśle mają zaprzyjaźnione tartaki i są w stanie załatwić drewno w dobrej cenie a do tego jak im zlecisz przygotowanie drewna to oni biorą odpowiedzialność żebywszystkie elementy były ok. Popytaj swoich cieśli.
  9. drzewo jak najbardziej ale drewno znajdziesz juz raczej tylko w tartaku... pozdrowienia
  10. Loniu, dzięki za info na prive. Mam pytanie do forumowiczów z ok. Poznania, gdzie kupić więźbę? I czy wystarcza impregnacja powierzchniowa (zanurzeniowa). Przyznaję, że jak czytam wątek "więźba" w innym miejscu i podejście do sprawy Agnichy1704 to boję się o mój dach. A może lepiej teraz zamówić drewno i poczekać z układaniem dachu do wiosny? Poradźcie. Mironmk
  11.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...