Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. ja sie buduje w Bialej Podlaskiej (nalezy do woj lubelskiego) :smile:mam stan surowy otwarty zrobiony dach pelne deskowanie i papa, przdemna onstalacja okna blachowachowka itp itd
  3. Długo zastanawiałem się z czego budować swą chatkę, zdecydowałem się na beton komórkowy (tani, ciepły, łatwo murować, bezproblemowe schowanie rur, łatwo dostępny na lokalnym rynku), ocieplenie styropianem (tańszy od wełny), ściana dwuwarstwowa (najmniej mostków cieplnych). Ława oczywiście wylewana z gruchy, a fundament murowany z bloczków. Buduję niewielki domek z poddaszem użytkowym o pow uż. ok 115m2 I na koniec pytanie: Czy nie lepiej przenieść dyskusję do "lublina", w "grupie lubelskiej" jestem dopiero trzeci. Pozdro Krzysztof
  4. Buduje k/Lublina. Roboty budowlane rozpocznę na wiosne 2003. obecnie czekam na pozwolenie na budowę , szukam ekipy i zastanawiam się z czego budować( pewnie bk lub max)
  5. Buduję od dwóch miesięcy w okolicach Puław.Projekt z wrocławskiego"Archipelagu"-ULA- (z niewielkimi,koniecznymi zmianami).Jestem na etapie ustawiania więźby dachowej.Chyba aura nie przeszkodzi w ułożeniu pokrycia dachowego. Na temat budowy domów nie miałem żadnego pojecia.Obecnie mogę podzielić się swoimi doświadczeniami z tymi,którzy chcą rozpocząć budowę.Mogę polecić dostawcę gotowej więźby dachowej-cena i jakość zadowalajaca. Nie zatrudniłem dużej firmy budowlanej.Poszczególne prace wykonują wynajęci miejscowi fachowcy.Zaopatrzenia należy do mnie. Nawiążę kontakt z osobami,które na wiosnę przyszłego roku będą kupować okna i drzwi w cele uzyskania najwyższego upustu. Pozdrawiam.
  6.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...