Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Ja też wróciłam po ok. 20 latach Drugi dom budujemy. Ale dyskusja w tym wątku jednak dużo słabsza... A szkoda...
  3. Witaj! Ja wracam po latach 17 chyba i też zaczynam nową przygodę z domem. Może jednak jakaś reaktywacja nastąpi
  4. Witam Wszystkich z Grupy Trojmiejskiej, Minelo wiele lat od czasu mojego udzielania sie w grupie Trojmiejskiej i na forum. Wracam po 20 latach od czasu zarejestrowania sie. Poprzednia budowa juz sprzedana. Przede mna nowa budowa domu przez dewelopera - Domu w Milorzebach 19GB (Archon). Przypuszczam ze poprzedni czlonkowie grupy juz sie nie tutaj pojawiaja. A moze sie myle? Z przyjemnoscia poznam nowe osoby. Pozdrawiam, Wojtek
  5. No to ceny kosmos tutaj za te pompy. Obecnie ciągniemy bezpośrednio z CHRL PC i kompletna kotłownia na monoblocku 9kW wychodzi 19.900pln brutto z 8% VATu i do tego zbiornik z nierdzewki CWU jak ktoś nie ma w promocji razem tylko z instalacją za 2500pln. Tutaj ogłoszonko: https://www.olx.pl/oferta/najtansza-pompa-ciepla-9kw-a-z-kompletna-kotlownia-i-montazem-CID628-IDI857N.html Z uwagi na to, że ściągamy bezpośrednio pod klienta to termin realizacji wynosi kilka miesięcy - tak więc prosimy o wcześniejszy kontakt w razie zainteresowania. Dzięki jednak temu cena jest znacząco niższa gdyż nie magazynujemy towaru co rodzi dodatkowe koszty.
  6. W sensie co Ci potrzeba? Trochę się zajmowałem i zajmuję tematem (sprowadziłem parę pomp z CHRL i pomagałem kilka instalować oraz obecnie pilnuję ich pracy)...
  7. Ogarnąłeś? Bo jak nie to mogę Ci polecić kilku - jednak żaden z trójmiasta. Tutaj jest straszna drożyzna!
  8. Witam Czy ktoś ostatnio ściągał lub może ma zamiar ściągnąć ten jak by nie było najlepszy materiał do izolacji płyty fundamentowej? Przymierzam się do kolejnej budowy i już nic innego nie chcę stosować. Znalazłem w miarę sensownego producenta (180pln/m3) ale trzeba kupić ilości całosamochodowe czyli np 92m3 aby było tanio... Zapraszam!
  9. Cześć a czy ktoś korzystał z firmy z Gdańska https://pompy.net.pl ? Gdynia to moje miasto więc będę też szukał jak najbliżej ale może Ci z Gd. są ok? Wogóle województwo pomorskie to chyba zagłębie firm robiących pompy ciepła! Trójmiasto - czy ktoś coś poleci?
  10. Witam Poszukuję architekta z okolic trojmiasta do adaptacji projektu oraz dalsza pomocy przy załatwieniu dokumentów niezbędnych do budowy.
  11. Hej, co do kotła gazowego mogę polecić Eugeniusza Słowika, jest świetnym fachowcem. Ja aktualnie zastanawiam się nad budową domu ekologicznego w okolicach Gdańska; z pompą ciepła, panelami słonecznymi, rekuperatorem tylko zastanawiam się czy faktycznie będzie on taki eko dla mojego portfela no może przy takich zimach da radę Mam do was pytanie, mam możliwość wzięcia firmy z Trójmiasta, która wykona mi cały dom pod klucz, ale cena mnie zwala z nóg... raczej sam poszukam osobno fachowców. Znalazłem fajną firmę od pomp ciepła i fotowoltaiki https://ciepla.net.pl , pomogą mi w uzyskaniu dotacji na wymienniki. Teraz poszukuje dobrych fachowców do budowy domu w stanie surowym, znacie kogoś godnego polecenia w pomorskim? Czy może nie bawić się w szukanie ekip bo wyłysieje z nerwów i zapłacić i mieć święty spokój?
  12. U mnie z 10 lat temu wykonywała firma Air Comfort. Jak do tej pory nie mam żadnych problemów. Ale parę lat minęło, więc nie wiem jak jest teraz https://www.aircomfort.pl/
  13. Poszukiwani niedrodzy kierownicy robót branżowych: wod-kan i elektryka, za namiary będę wdzięczny. pozdrawiam
  14. Ogrzewanie Ścienne Zbieram wszelkie informacje nt. ogrzewania ściennego, które będą mógł wykorzystać do opracowania naukowego pod tytułem; Ogrzewanie Ścienne, jego rodzaje, wady i zalety. Bardzo proszę wszystkich, którzy mają z tym tematem co kolwiek wspólnego o kontakt ze mną poprzez moje konto na Muratorze lub mail; [email protected]. Z góry bardzo dziękuję Interesują mnie zarówno stare systemy typu mokrego (wodnego, parowego i olejowego) jak i nowoczesne oszczędne typu suchego (gazowego czy elektrycznego). Bardzo chętnie skontaktuję się z właścicielami obiektów, w których już pracują systemy ogrzewania ściennego w celu porównania naszych zdań i opinii, oraz z tymi, którzy chcąc budować lub remontować swój obiekt a biorąc pod uwagę możliwość założenia instalacji ogrzewania ściennego, szukają odpowiedzi na nurtujące ich w związku z tym pytania, chętnie na nie odpowiem. Będę niezmiernie wdzięczny tym wszystkim, którzy się do mnie odezwą.
  15. Witam Forumowiczów, poszukuję dobrego fachowca do serwisu kotła gazowego Vaillant (Trójmiasto lub okolice). Może ktoś polecić?
  16. Cześć. Gdzie najlepiej kupić deski na deskowanie dachu?
  17. Dzięki Andrzej, chociaż to już temat zeszłoroczny, więc więźba dawno zrobiona:) Na chwilę obecną szukam dekarza, umówiony od listopada wystawił mnie do wiatru, może ktoś wie o jakimś dobrym fachowcu, któremu coś się obsunęło i może wejść z biegu ... please... A jeśli chodzi o Twoje pytania Andrzeju, to nie wiem czy za późno,ale beton ja brałem z Oltransu, kolega teraz bierze od Mackiewicza, a sąsiad, który buduje obok mnie brał z Eurobudu(najniższa cena podobno). Silka, jeśli jeszcze jesteś przed zakupem odezwij sie na priv, to może coś pomogę, a sprawdzić możesz BAT,ELGROM,MATBUD Gdynia,Prestol,Budmax Przodkowo
  18. M. Sprobuj B-Complex z Gdanska. Nie sa tani ale maja bardzo dobrej jakosci drewno - wysusza i zaimpregnuja. Teraz moge to polecac z czystym sumieniem - po wybudowaniu 10 lat temu domku rekreacyjnego - konstrukcja bez zarzutu.
  19. Szanowni Forumowicze, Zaczynam budowe w Warznie (gmina Szemud) malego domu - przerobiony Royan III. Czy mozecie mi polecic: 1) hurtownie materialow budowlanych (SILKA) 2) skad kupujecie beton? Prosze o informacje pozdrowienia Andrzej
  20. Witam wszystkich forumowiczów poszukuje solidnych fachowców, którzy podejmą się zrobienia ogrodzenia wokół mojej działki-okolice Gdyni. Bardzo proszę o jakieś namiary.
  21. Witam, czy miał ktoś z Was jakieś doświadczenia z tartakiem Tar-Trans Adam Bojanowski z Gowidlina?jakieś opinie. Ew. może ktoś podrzuci jakieś aktualne info o sprawdzonym i konkurencyjnym cenowo tartaku. pozdr M.
  22. Witam wszystkich na forum. Proszę o wszelkie informacje i/lub kontakt od osób, które padły ofiarą nieuczciwości p. Arkadiusza Rutkowskiego reprezentującego firmę EKODOM DOMY DREWNIANE! Czuję, że padłam ofiarą mojej łatwowierności. Chciałabym się zapytać np. kto to jest Robert Rutkowski, bo ja mam kontakt z Arkadiuszem (kim on jest w tej firmie- jakim prawem ją reprezentuje) a w CIDG wpisany jest Robert? No i jak sobie z tym panem poradzić, bo zaczął się czarny scenariusz - telefon milczy, termin dawno przeleciał itd. Będę bardzo wdzięczna za kontakt i ew. pomoc w rozwiązaniu tej zagadki. Może ktoś z Was lub z waszych znajomych, którzy mieliby jakiekolwiek informacje na temat tych panów, zechcieliby się ze mną podzielić swoją wiedzą - będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam.
  23. Drodzy forumowicze, kto poleci geodetę z Trójmiasta(okolic), dom w Kosakowie, który przyjeżdza na budowę z palikami, deskami i tym wszystkim co jest mu potrzebne do wytyczenia budynku. z góry dzięki M.
  24. Witam, pytanie do Was mam, bloczki fundamentowe skąd polecacie? Oltrans, Połomski, Transmat, czy może macie gdzieś inne miejsca? Beton, budowa Kosakowo, Oltrans, Tomi? No i jeszcze takie pytanie współpracował ktoś ze składem Bau-Team Miszewko(to chyba dawny Artmar), Elwart Strzepcz? Za wszystkie wskazówki będę niezwykle zobowiązany. A i jeszcze jedno może ktoś "koparkowego" z okolic Kosakowa poleci? pozdrawiam M.
  25. Witajcie, szukam wykonawcy do rekuperacji, dom budowany w Redzie, możecie kogoś polecić. Pozdrawiam.
  26.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...