Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Jestem na końcu budowy. Mogę polecić wykonawców, których oceniam 10/10: Mirek Gencel - płyta fundamentowa, ściany 502 711 910 Andrzej Kwiatkowski - elektryk 600 964 912 Krzysztof Kachniarz - elewacja 607 442 905 Kamil Grądzki - glazura 505 426 295
  3. tynki wewnętrzne - gipsowe, twarde gipsowe, zapraszamy do obejrzenia naszych prac i do kontaktu [email protected] 502 626 122
  4. Witam wszystkich po latach. Dawno nie odwiedzałem tego forum, ale chyba czas zajrzeć tu kolejny raz Czy ktoś z Was składał niedawno wniosek o pozwolenie na budowę w starostwie w Piasecznie? Pytam bo Pani ze starostwa poinformowała mnie telefonicznie, że do projektu budowlanego należy jeszcze dołączyć projekty branżowe. Muszę przyznać, że nieco mnie tym zdziwiła, bo ostatnio gdy składałem wniosek o pozwolenie na budowę, to takiego wymogu nie było. Faktem jest, że było to ładnych parę lat temu... Będę wdzięczny jeśli ktoś podzieli się wiedzą praktyczną w tym zakresie. Pozdrawiam, Janusz.
  5. Czesc wszystkim macie jakas sprawdzona firme w okolicy co dostarczy dobra ziemie pod trawnik? i ewentualnie piasek Pozdrawiam
  6. Ja robiłem u Ziółkowskich - i jestem mega zadowolony!!! Jeżeli coś trzeba zmienić to trwa to bardzo krótko. Po zapłacie za projekt czynnie uczestniczą w konsultacjach podczas budowy. Przyjeżdżają na budowę żeby zobaczyć jak idzie. Super, nie olewają po zapłacie!.
  7. Witam Zakończyłem budowę i pozostał mi zbiornik 1000l w metalowej obudowie. Jeżeli jest ktoś chętny to proszę o kontakt . [email protected]
  8. Witam, Czy ktoś oddawał w ostatnim czasie dom do użytkowania? Dochodzą mnie słuchy że PINB Piaseczno strasznie kontroluje w ostatnim czasie budowy. I że czepiają się o każdą bzdurę.
  9. ZAPRASZAMY! Wydarzenie Szkoła Muratora odbędzie się w sobotę, 18 listopada w warszawskim Hotelu Bellotto przy ul. Senatorskiej 13/15. To pierwsze tego typu spotkanie redakcji oraz ekspertów MURATORA z osobami, które planują budowę lub są w trakcie. Wydarzenie organizują wspólnie redakcje: Muratora, Muratordom, Murator Projekty i Murator Finanse. Uczestnicy będą mogli skorzystać z wykładów oraz bezpłatnych, indywidualnych konsultacji na tematy architektoniczno-budowlane. Podczas spotkania eksperci odpowiedzą na najczęstsze pytania - jak rozplanować budowę domu, jak obliczyć koszty, jak załatwić formalności, jaką wybrać technologię, na jakie zdecydować się materiały. Pomogą wybrać projekt domu dostosowany do warunków działki i stylu życia rodziny. Swoją ofertę zaprezentują także producenci materiałów budowlanych. Każdy uczestnik otrzyma prezenty i kupony rabatowe (m.in. na projekt domu). W jednym miejscu ogromna dawka wiedzy o budowie domu! Zapraszamy do udziału w spotkaniu! Udział w wydarzeniu jest bezpłatny po dokonaniu rejestracji. Wystarczy wypełnić formularz na stronie: FORMULARZ TUTAJ Zapraszamy wszystkich aktualnych i przyszłych inwestorów! Weźcie ze sobą mapę działki, projekt, decyzję o warunkach zabudowy itp. Prosimy też o przekazanie tej informacji Waszym budującym znajomym. Informacji o Szkole Muratora i formularz także: TUTAJ http://cdn25.muratordom.smcloud.net/s/file/09/44/4a/09444a1fcc8dec46.jpg
  10. Dzień dobry Wszystkim, w pięć lat po zamieszkaniu przychodzi pora na mały remont (niewielkie przeróbki elektryczne, tynk na kominek, malowanie). Szukam sprawdzonych i jak najszybciej dostępnych fachowców. Wyżej polecani Panowie Marian i Łukasz mają niestety terminy przyszłoroczne. Może macie jakieś kontakty? Z góry dziękuję. Artur
  11. Potrzebuję ekipy do remontu po zalaniu (m.in. zdjecie posadzki ze styropianem, wylewka, hydraulika z polozeniem ogrzewania podlogowego zdjecie plytek w lazience i ulozenie ponowne, malowanie domu...) wraz z przygotowaniem kosztorysu celem przedstawienia dla ubezpieczyciela. Potrzebna faktura. Praca bedzie w etapach. W pierwszej kolejosci potrzebuje zdjecie szlichty i malowanie gory 3 pokoje. Moze byc ekipa na kilka dni pomiedzy innymi zleceniami. Lokalizacja: Ustanow, kolo Zalesia Gornego. Proszę o oferty. Termin skorzystania z usługi możliwy od zaraz.
  12. Wszystko się zgadza. Tym razem, budując dom teściów, nie mieliśmy czasu ani siły szarpać się z urzędnkami (należałoby powiedzieć urzędasami przez wilekie U:bash:) z Piaseczna i faktycznie pani architekt przepchnęła temat przez urząd.W standardowym czasie ponad 3 mscy, ale czego się nie robi dla zdrowia psychicznego. Tylko trzeba mieć na uwadze, że architekt nie pracuje w CADzie. Jeżeli masz minimalne zmiany w projekcie (jakieś okienko pojedyncze, ściankę działową) to jeszcze OK- bo rysuje czerwonym długopisem po planie gotowego projektu. U nas zmian dotyczących okien i ścianek było więcej, co spowodowało, że projekt jest trudny do odczytania - cały w czerwonym długopisie. To jest jednak kłopot. Nie jesteś w stanie zobaczyć domu po zmianach- nie wiesz czy ci dokońca odpowiadają, bo w tych gryzmołach ciążko się odnaleźć. Trudno odczytać wymiary. Podobnie ekipa na budowie. Stąd nie polecam osobom,dla których to jest pierwsza budowa, bo nerwy zaoszczędzone w urzędzie stracą na budowie. Jest jeszcze kwestia może mniej istotna - czyli anturażu miejsca pracy pani architekt. Pokój zawalony rulonami i teczkami z projektami, po których łażą koty. Inwetor nie bardzo ma gdzie usiąść... Ale to detal.Jak jesteś twardy zawodnik i NAPRAWDĘ nie znosisz urzędu w Piasecznie - dasz radę. Poprzednim razem - przy budowie naszego domu - mieliśmy nowoczesność w domu i zagrodzie, czyli architektkę rysującą normalnie rysunki techniczne w CADzie, podpowiadającą dobre rozwiązania. Ewentualne zmiany zajmowały minutę. Tyle,że nie załatwiała PnB. Kolejnym razem,kurczę czuję,że to nie ostatnia nasza budowa , ideałem byłoby 2 w 1, czyli architekt,który umie podpowiedzieć korzystne dla inwestora rozwiązania,kreśli w programie do projektowania plus załatwi PnB w urzedzie. Tylko czy znacie takie cudo w piaseczyńskim?
  13. Też przymierzam się do wybrukowania podjazdu. U mnie to jakieś 120-130m2. Pomyślałem sobie, że gdy tak skrzyknąć się w kilka osób, które szukają firmy od układania kostki to można by wynegocjować lepszą cenę. To samo z zakupem kostki czy obrzeży. Gdyby ktoś był zainteresowany takim pomysłem wspólnego dogadania się i poszukania najlepszej oferty zapraszam pod adres [email protected]
  14. Witam Wszystkich po długiej przerwie. Mam pytanie czy ktoś z Was ma namiary na jakąś sprawdzoną firmę od kostki brukowej. Jeżeli tak to prośba o informacje.
  15. Pilnie potrzebuję ekipy budowlanej do budowy domu jednorodzinnego w miejscowości Wólka Kozodawska. Poszukuję ekipy, która podejmie się budowy domu w stanie surowym, bądź surowym zamkniętym. Termin rozpoczęcia prac - od Maja 2017. Zainteresowane zespoły zachęcam do kontaktu.
  16. Chyba już polecałem, ale zrobię to jeszcze raz, bo i ponownie korzystałem( jakoś tak pod koniec lata) z usług ANEKS Przeprowadzki. Jak zwykle bezproblemowo A przy okazji chciałbym polecić(może to trochę za dużo powiedziane) elektryka p. Bochenka z Głoskowa. Jak na razie robili u nas tylko dwie rzeczy; wymiana/montaż czegoś w skrzynce rozdzielczej i co dla nas bardzo ważne, robią(mają odpowiednie uprawnienia) pomiary instalacji elektrycznej. Zdaje się, że takie pomiary w domach trzeba robić co 5 lat, ale i potrzebne są przy ewentualnych roszczeniach z tytułu ubezpieczenia domu.
  17. "Ziomalom" z Piaseczna i okolic wszystkiego dobrego w nowym roku. Najlepszego
  18. jewrioszka Jak Prażmów, to można wspomnieć też o Starej Gorzelni. Choćby za sam "klimat"......
  19. Halszka, według mnie najlepiej zacząć na jesieni . Postawić mury i przez zimę niech osiadają. Stawiałem w listopadzie, w styczniu kładłem dach,w marcu wstawiałem okna u forumowego "Starego" , kładłem tynki ( nie polecę tynkarzy) i nic mi nie pęka. W czerwcu mieszkałem
  20. Gustav.pl zgadzam się Caffe Rosso to bardzo fajne miejsce. Zapomniałeś o placyku dla dzieci. ( to z reszta mój klient) Ja polecam jeszcze piekarnio-cukierni-kawiarnie w Prażmowie. Wyroby pierwsza klasa. I pozdrawiam dawno nie widzianych Zazdrośnica, Pontypendy i Dzabij
  21. Witajcie w grupie! poszukuję sprawdzonej ekip do zrobienia : -ogrodzenia z modułowych przęseł metalowych z podmurówką ( ok 600mb ), -ułożenia kostki betonowej na poodjazd i tarasy oraz namiaru na firmę handlującą drzwiami zewnętrznymi ( przynajmniej kilku firm i umiejącą doradzić )
  22. Witajcie, koleżanka poszukuje ekipy tynkarzy (wewnętrzne), może ktoś kładł ostatnio u siebie i może polecić sprawną ekipę ? Mój kajecik z namiarami ma już ponad 7 lat i troszkę już nieaktualny.
  23. Czy ktoś może polecić fachowca ze spawarką. Mam metalową konstrukcję, która służy jako wiata na drewno. Po ułożeniu kostki, daszek wiaty jest za nisko. Trzeba by dospawać profile tak by konstrukcja wiaty była wyższa. Ktoś coś ????
  24. Potwierdzam, bardzo miła osoba, współpraca układała się bardzo dobrze. Dostarczyłem tylko projekt, mapę od geodety, wypis i wyrys z gminy, ustaliliśmy zakres zmian w projekcie i ulokowanie domu na działce. Nie walczyłem z niekompetentnymi urzędnikami i ich "widzimisie", błędami w lokalnym planie zagospodarowania; odebrałem prawomocne pozwolenie wraz z zarejestrowanym dziennikiem budowy.
  25. Dzięki, wykonałem już badania w firmie Interra
  26. Wojciech Katryński 0600 603 358 ale nie wiem czy nr aktualny, bo ja badałam w 2007r
  27.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...