Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Zapraszam przyszłych i obecnych użytkowników propanu na nowootwarte forum tylko na ten temat. Zadawajmy pytania, szukajmy odpowiedzi, wymieniajmy się doświadczeniami. http://forum.muratordom.pl/showthread.php?199200-PROPAN-–-własny-zbiornik-LPG&p=5272057#post5272057 Zapraszam
  3. serdeczna prośba o pomoc w wyborze Szanowni, mam 4 oferty dostawców gazu,jednak na tyle słabo jestem biegły w tych kwestiach,że nie potrafię wybrać najkorzystniejszej-operatorzy podaja np.ceny gazu dla różnych polemności(litry,m3,etc).Bardzo proszę o ewentualną pomoc i sugestię.Zainteresowanym poślę też najnowsze oferty,by nie marnowali tyle czasu,co ja.mój adres:[email protected] pozdrawiam Forumowiczów
  4. Witam sredecznie potrzebuje pomocy w doborze ogrzewania w domu o powierzchni 130. Kominek z nawiewem. Mam propozycję zamontowania instalacji na propan zbiornik 2700. Myslałem też o piecu z podajnikiem na Eko groszek. Proszę o radę i ewentualne przybliżone koszta grzania gazem i ekogroszkiem
  5. Witam, szukam i szukam, może ktoś mi pomoże a mianowicie poszukuje firmy, która dostarcza propan w okolice Krakowa w konkurencyjnych cenach. Znane koncerny obdzwoniłem i jakaś porażka z tymi cenami! Pozdrawiam Rafał
  6. Podnoszę temat:) Czy temat już martwy?Czy brak już użytkowników gazu płynnego?
  7. Zastanawiam się po jaka cholerę wam domy? Nie lepiej wydzierżawić? A jak piorun walnie, albo woda zaleje, to nie lepiej jakby martwił się właściciel? Ciekawi mnie, a przeczytałem wszystkie posty od 2005 roku jakie mieliście awarie ze zbiornikami? Co tam się psuło? Co zużywało i potrzebna była wymiana? Jak już ktoś napisał: Wolę znane marki i jakość np. shell:) No super:) Ale gdzie dzisiaj będzie kupował? U kogo? ........ Najbardziej uwielbiam te Wasze negocjacje na wejściu:) Jak te koncerny przed Wami padają na kolana:) Twardzi jesteście:) Na razie to tyle w temacie bo jestem nowy. Te negocjacje w trakcie budowy są naprawdę super:) A i jeszcze jedno. Ten zwrot "czysty propan". Jest brudny? Bo chętnie kupię
  8. Z tą opłatą za dozór UDT to jest obecnie bardzo ciekawie: - do lipca 2010 obowiązywało Rozporządzenie Ministra Gospodarki z dnia 8 lutego 2008 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie opłat za czynności jednostek dozoru technicznego, w którym jak byk stoi, że opłata roczna za dozór techniczny dla stałych zbiorników ciśnieniowych o pojemności do 7m3 wynosi 149,85 PLN. Do opłat urzędowych VAT-u się nie dolicza, więc można powiedzieć że było to "brutto". - w Dz.U. 2009 nr 98 poz. 817 opublikowano Ustawę z dnia 7 maja 2009 r. o uchyleniu niektórych upoważnień do wydawania aktów wykonawczych. M.in. ta ustawa "zabrała" Ministrowi Gospodarki prawo wydawania rozporządzeń w zakresie Dozoru Technicznego na rzecz Ministra właściwego do spraw gospodarki ... - niestety, ten Minister właściwy do spraw... jakoś nie poczuł się w obowiązku wydania nowego rozporządzenia i stare wygasło z dniem 12 lipca 2010. Zatem obecnie - w/g mojej wiedzy (prawnikiem nie jestem...) - nie ma żadnej obowiązującej podstawy prawnej regulującej kwestię cen czynności dozoru UDT. Z informacji od kilku ludzi z Forum, podpytujących UDT o koszty dozoru dla "własnych" zbiorników wynika, że koszt ten obecnie zależy od tego do jakiego urzędu dzwonimy i z kim rozmawiamy...
  9. Jeśli masz na myśli opłatę na rzecz UDT, to wynosi ona ok 130zł (chyba, ale na pewno coś koło tego) na rok za zbiornik 2700.
  10. Nabyłem na własność zbiornik na gaz płynny niebawem zostanie zainstalowany i czeka mnie pierwsze tankowanie. Czy macie jakieś sugestie odnośnie nabycia gazu w dobrej cenie w okolicach Kielc ?
  11. Nic nie chciałem udowadniać, jedynie porównać. Ile kosztuje 135kWh z propanu i z prądu ? Ktoś powyżej odpowiedział i wyszło, że II taryfa jest tańsza niż propan, a I-wsza droższa. I taka jest prawda. Obecnie cena propanu na wolnym rynku wynosi ok 2,00brutto za litr.
  12. Witaj, zwróć uwagę na koszty demontażu. W szczególności na kilometry do najbliższego magazynu. Demontaż w BG kosztuje nieraz ładną kasę Pozdrawiam. Gdybyś miał jakieś pytania, pisz na priv.
  13. WItam Was ! Mam takie pytanie do doświadczych w tym temacie. Gmina się postarała i będę miał gaz ziemny. Mam LPG , podziemny 4850. Umowa z firmą Bałtyk Gaz. Kar za zerwanie umowy już płącił nie będę bo kupiłem już odpowiednią ilość gazu. Chcę zerwać umowę z Bałtyk gaz. Na co powinienem zwrócić uwagę? Zastanawiałem się jeszcze nad opcją pozostawienia tego zbiornika, jako rezerwy . Pytanie, czy to wogóle jest możliwe?
  14. Jestem, melduję się! Co prawda, to już prawie połowa lutego Średnia dzienna zużycia za miesiąc styczeń (baaaardzo mroźny-brrr..) 5,12m3. W największe mrozy dodatkowo rozpalaliśmy wieczorami kominek. W domu ciepło - pisałam o tym kilka postów wyżej. Proszę podawajcie przy okazji wielkość domu. Może podałąś gdzieś ja wcześniej, ale przeszukiwanie wątku wstecz za każdym razem jest cholernie uciążliwe. 5m3 to ok 45 złotych co za miesiąc daje 1300 zł..... na dom 100m2 to dramat, na 400m2 całkiem przyzwoicie Powierzchnia zabudowy - 189.7m2 Obecnie (jest to nasz pierwszy sezon grzewczy) ogrzewamy powierzchnię około 140 m2, reszta powierzchni to nieskończone poddasze. Dodatkowo na gaz mamy ciepłą wodę i gotowanie. Cena gazu, to 6,70 brutto za m3, niestety jeszcze tylko przez półtora roku. Z utęsknieniem czekam na gaz ziemny..
  15. 5,12m3 odpowiada 10,58kg (około 20l) propanu (o dokładność się nie spierajmy - setne części) 10,58*12,5=132,29 kWh energii. Zaokrąglając - 135kWh/doba. Ile to kosztuje: - z gazu? - z prądu? Niestety nie potrafię odpowiedzieć, bo nie wiem czy zadajesz pytanie, czy próbujesz coś udowodnić? Jeśli próbujesz udowodnić, że gaz jest drogi - to całkowicie się z Tobą zgadzam.
  16. 5,12m3 odpowiada 10,58kg (około 20l) propanu (o dokładność się nie spierajmy - setne części) 10,58*12,5=132,29 kWh energii. Zaokrąglając - 135kWh/doba. Ile to kosztuje: - z gazu? - z prądu? ok 40 zł gaz od 37zł (nocna taryfa) do 80 zł (dzienna taryfa) prąd
  17. Jestem, melduję się! Co prawda, to już prawie połowa lutego Średnia dzienna zużycia za miesiąc styczeń (baaaardzo mroźny-brrr..) 5,12m3. W największe mrozy dodatkowo rozpalaliśmy wieczorami kominek. W domu ciepło - pisałam o tym kilka postów wyżej. Proszę podawajcie przy okazji wielkość domu. Może podałąś gdzieś ja wcześniej, ale przeszukiwanie wątku wstecz za każdym razem jest cholernie uciążliwe. 5m3 to ok 45 złotych co za miesiąc daje 1300 zł..... na dom 100m2 to dramat, na 400m2 całkiem przyzwoicie
  18. 5,12m3 odpowiada 10,58kg (około 20l) propanu (o dokładność się nie spierajmy - setne części) 10,58*12,5=132,29 kWh energii. Zaokrąglając - 135kWh/doba. Ile to kosztuje: - z gazu? - z prądu?
  19. Jestem, melduję się! Co prawda, to już prawie połowa lutego Średnia dzienna zużycia za miesiąc styczeń (baaaardzo mroźny-brrr..) 5,12m3. W największe mrozy dodatkowo rozpalaliśmy wieczorami kominek. W domu ciepło - pisałam o tym kilka postów wyżej. Tak przy okazjii polecam ogrzewanie podłogowe, super sprawa! Ciepło rozchodzi się bardzo równomiernie, dzięki temu temperatura odczuwalna jest wyższa, bardzo przyjemnie chodzi się po cieplutkiej podłodze, super! Do ogrzewania podłogowego przekonaliśmy się po przeczytaniu kilku-kilkunastu zachwalających postów na FM, trafiliśmy też na hydraulika, który bardzo chwalił i polecał nam "takowe" ogrzewanie - to był dobry wybór! Polecam!
  20. RE-KA-PI-TU-LU-JĄC: Po 5 latach masz 5000 zł w kieszeni, gdy posiadasz własny zbiornik. Rozstrzygnijmy jeszcze, co z serwisem przyłącza gazowego? Jaką żywotność mają reduktory I i II stop?
  21. Napisałem wyraźnie. Czyli rzetelności za dużo nie podważałem - jako tako. pozdr ol
  22.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...