Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Witam dolanczam do Was bo ja znalazlem dzialke w Orzeszu ale tez szukalem w trojkacie Mikolów, Laziska Paniowy i tak wyladowalem w Orzeszu. Znalezienie dzialki zajelo mi ponad 1,5 roku wiec wszystkim, ktorzy sa na etapie poszukiwan zycze cierpliwosci i wytrwalosci w poszukiwaniu bo jest warto. Na moim blogu w miare mozliwosci czasowych opisuje jak przebiegaly starania i proces krok po kroku moze komus sie przyda Teraz zebranie funduszyu na kolejny etap doprecyzowanie wymogow co do wymarzonego domu, zakup projektu no i start
  3. Witam Nie polecam kupowania działek w miejscowości MIKOŁÓW- PANIOWY .Jest tam gospodarstwo rolne i codziennie wieczorami jak i w dzień również tam śmierdzi.Zapach jest nie do zniesienia z tych obór. Byłem u znajomych i to sam stwierdziłem że tak jest. Szukam właśnie działki ale tej dzielnicy nie wybiorę będę szukał Borowa Wieś,Goj,Kamionka.
  4. Szukam sprawdzonej ekipy do wykończenia poddasza użytkowego (rigipsy). Jeśli możecie kogoś polecić z ręką na sercu to piszcie.
  5. U mnie budował Lat-Bud ---> http://www.latbud.com.pl; pomimo paru zgrzytów w ogólności jestem zadowolony. Ekipa ze średniej półki ciążąca lekko ku górnej półce Odradzam zdecydowanie wiejskich murarzy z halangrami do pomocy którzy budują 100% taniej od innych (pan Papkala, Mikołów-Bujaków). Szukam bramy garażowej, kogo możecie polecić?
  6. Witam, ja tez wlasnie zamierzam ruszyc z budowa w Mikolowie (Reta) na wiosne 2012 i szukam sprawdzonej ekipy budowlanej do SSO. Czy macie kogos godnego polecenia? Dziekuje
  7. Witam, właśnie planuję budowę domu i jak sam wątek wskazuje będzie ona oczywiście w okolicach Mikołowa Czy moglibyście mi polecić ekipę do stanu surowego? Oczywiście dobrą i niedrogą Pozdrawiam Magda
  8. Witam, Poszukuję ekipy budowlanej do wykonania fundamentów w Łaziskach Górnych. Może ktoś ma namiary na ekipę sprawdzoną i w miarę tanią? Proszę o info na priv.
  9. Szukam dobrej ekipy od tynków i wylewek. Takiej co to zrobi prosto i czysto. Najlepiej sprawdzona na własnym budynku. Także szukam dobrej ekipy do elewacji.
  10. zostało mi sto kilka cegieł. oddam po 40gr sztuka. Odbiór na Recie.
  11. co tu tak cicho? Jezdze po powiecie i pelno domow sie buduje. Chyba wszyscy zagonieni
  12. Jeśli ktoś będzie potrzebować pale pod strop to się polecam, mam ich ponad 250 sztuk. Po szczegóły zapraszam na priva.
  13. Ktos moze polecic z reka na sercu fachowcow od instalacji wod-kan?
  14. Będę miał sporo stempli budowlanych za jakieś 7-10 dni. Na oko około 300 sztuk. Zainteresowanych zapraszam do kontaktu.
  15. ****************** nieaktualne***************
  16. W sprawie gazu wydaje sie, że widać światełko w tunelu. W przyszłym tygodniu pracownicy GSG mają roznosić na Recie wzory wnosków do wypełnienia, które trzeba złożyć w Tychach na ul. Barbary. Pozdr.
  17. Witam szukam uczciwej i sprawdzonej firmy wykonującej studnie głębinowe w okolicy mikołowa pozdrawiam
  18. Temat zgłębiony i wykonany. Bednarka załatwiona, przyspawana i czeka na zalanie. Wygląda to tak: http://2.bp.blogspot.com/_wBdVUwd46xc/TDXf1drpp-I/AAAAAAAAC1k/Z3SX57NnOdU/s1600/DSC_2514.JPG Więcej fotek na moim blogu: http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/07/zbrojenie-fundamentow-zakonczone.html#more
  19. Było już wiele razy na forum, więc tak w skrócie. Uziom służy do uziemiania różnych instalacji w Twoim domu. Obecne przepisy nakładają obowiązek wykonania uziomu i objęcia budynku ochroną przeciwporażeniową. Uziomy dzielą się na: fundamentowe, otokowe, szpilkowe. Szpilkowy to metalowe szpilki (3-6mb) wbite w ziemię w narożnikach budynku i w pobliżu wejścia zasilania do budynku. Metoda pracochłonna i nie do końca pewna. Amatorom odradzam. Otokowy to opaska z ocynkowanej bednarki (przekrój min. 80-100 mm2) dookoła budynku w odległości 1m od ścian, na głębokości 80-100cm. Od tej bednarki wyprowadzone są na powierzchnię tzw. "wąsy" w narożnikach budynku i przy wejściu zasilania do budynku. Często się to wykonuje na etapie układania drenażu. Metoda droższa od szpilek, ale prosta w wykonaniu. Niestety żywotność takiego uziemienia sięga 10-20lat w zależności od pH gleby i jakości samej bednarki. Fundamentowy jest podobny do otokowego, jest to opaska dookoła budynku zatopiona w fundamencie budynku. Od niej wyprowadza się "wąsy" w narożnikach na zewnątrz budynku i w pobliżu planowanej rozdzielni i/lub kotłowni wewnątrz budynku. Opaska może być wykonana z bednarki, może to być drut ocynkowany, a może to być drut zbrojeniowy, który masz już lub będziesz miał kładziony za chwilę w fundamencie. Przez to, że istnieje możliwość wykorzystania istniejących prętów zbrojeniowych ten typ uziomu jest najtańszy. Przez to, że pręty są zalane betonem ten typ uziomu jest wieczny, no prawie wieczny... wytrzyma tyle co fundamenty w budynku. Wyprowadzenia w narożnikach budynku możesz wykorzystać do przyszłej instalacji odgromowej. Jeśli jej nie planujesz to po prostu wyprowadzenia zakopiesz w ziemi "na lepsze czasy". Wyprowadzenia w pobliżu rozdzielni lub kotłowni podłączasz do GSU (główna szyna uziemiająca). Uziom fundamentowy będzie podstawą do stworzenia bardzo dobrej ochrony przeciwprzepięciowej i przeciwporażeniowej w Twoim budynku. Szczegółowo temat jest opisany tutaj - http://www.inzynierbudownictwa.pl/technika,materialy_i_technologie,artykul,nowoczesne_instalacje_uziemiajace_w_budynkach,33 Jeśli masz pytania na temat samego wykonania to pisz tutaj bądź na poczte.
  20. luke_p: Jesteś na etapie w którym można niewielkim kosztem wykonać dobre uziemienie fundamentowe. Przemyśl temat, żebyś później nie stawiał niepotrzebnych pytań.
  21. Wykopy za nami, teraz ekipa robi szalunki pod ławy. Nasz operator uporał się z wykopami w 15h. Relacja foto oraz więcej informacji: http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/06/wykop-pod-fundamenty-zakonczony.html http://spokojnaprzystan.blogspot.com/2010/06/szalunki.html Jeśli komuś z okolic będą stemple na zbyciu, to jestem chętny do dwóch miesięcy powoli zbieram.
  22. Sprzedam rurę drenarską fi100 z nawiniętym już włóknem syntetycznym do filtracji wody gruntowej, dłg. ok. 6m oraz kolanka do drenów, ok. 5 szt. Zostało mi na budowie. Odbiór osobisty - Ornontowice, pow. mikołowski. Jeśli ktoś jest zainteresowany proszę o kontakt na PW; zmierzę i policzę dokładnie. Mogę też przesłać zdjęcia. Ceny do uzgodnienia. Pozdrawiam. *********nieaktualne***********
  23.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...