Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Witam! Nie wiem dlaczego, ale mam nieodparte wrażenie, że ten wątek umarł dawno temu. Wszystkiego dobrego w Nowym Roku 2012 dla wszystkich "szkieletorów" Pozdrawiam
  3. Witam, też szukam wykonawcy z województwa zachodniopomorskiego, PrzyjazneDomy są atrakcyjni cenowo. Niestety nic więcej nie mogę powiedzieć.
  4. WITAM serdecznie,czy ktoś budował z firmą Przyjazne Domy ze Szczecina-Załomia,proszę o odpowiedź,mam zamiar wybudować dom Gala projekt MG PROJEKT,pozdrawiam
  5. Myślę, że firma jest w porządku. Budowali dla mojego brata. Mieszka już ponad rok i jest zadowolony. Podobno ich specjalnością są domy z bali. Brat wziął od nich domek piętrowy o pow. niecałe 100 m. Sam też spałem tam pare razy i było ok. W ogóle musze powiedzieć, że domy drewniane to fajna sprawa w porównaniu z betonowymi.
  6. Njord, my będziemy mieć ogrzewanie elektryczne tz. podłogowe w łazience i kuchni i grzejniki, każdy z niezależnym sterowaniem w pokojach. No i w ścianach 20 cm waty. Do tego koza ale bez rozprowadzenia. Nasz wykonawca twierdzi, że to wystarczy dla naszej powierzchni no ale o tym przekonamy się jak już dom postawimy i przeżyjemy zimę. Wg mojego wykonawcy w innym domu, który stawiali przy powierzchni ok. 130 m2 rachunki zimą za prąd łącznie z ogrzewaniem wychodziły u ich klienta ok 300 zł. Niestety trudno mi to zweryfikować więc może odezwie się tu ktoś kto ma szkielet i takie ogrzewanie
  7. Kupuję dom w stanie deweloperskim wyposażony w grzejniki purmo i rozprowadzone rurki centralnego ogrzewania. Deweloper zaplanował piec gazowy w łazience, ale nie doprowadził tam gazu. Gaz musi sobie doprowadzić kupujący - a z racji, że nie ma w okolicy gazu ziemnego, pozostaje gaz ciekły z butli w ogrodzie. Dom jest mały, ok 100m2 w konstrukcji szkieletowej ze współczynnikiem U 0,15 więc generalnie energooszczędny. W zimie będzie ogrzewany również kominkiem, natomiast dogrzewany piecem CO, ale woda przez cały rok musi być czymś grzana. Natomiast zasugerowano mi, że ogrzewanie elektryczne może być tańsze niż gaz ciekły. Podobno cena za litr jaką mi zaproponowano (2.05 PLN brutto) to cena promocyjna i po wygaśnięciu promocji mocno podskoczy. Chciałbym Was zapytać, co o tym myślicie? Czy prąd faktycznie będzie tańszy? jeśli tak, to jaki piec wybrać? zupełnie nie znam sie na ogrzewaniu elektrycznym. Może ktoś z Was wie jakie są koszty ogrzanie takiego domu szkieletowego około 100m2?
  8. tak, ja:) btw, budował ktoś szkielet z Panem Pawłem Gozdzem?
  9. podnoszę temat jeszcze raz do góry, może ktoś coś tu napisze....
  10. WItam, również dołączamy się do "fan klubu" szkieletora. Mamy już wybrany i zaadaptowany projekt a szczegóły w dzienniku. Nasz domek będzie naprawdę malutki bo nie całe 70 powierzchni użytkowej. Planujemy ogrzewanie elektryczne czyli łazienka i kuchnia podłogowe a pokoje grzejniki konwektorowe. Dodatkowo planujemy kominek i rozważamy opcje DGP lub sam kominek albo koza z tym, że zastanawiam się czy kominek, który będzie umieszczony na końcu domu jest w stanie dać ciepło pomieszczeniom po drugiej stronie domu?
  11. Witam, Jeśli ktoś byłby zainteresowany postawieniem domku szkieletowego w woj. pomorskim- [email protected]
  12. Witam. Poszukuję drewna na dom 140m2 i wiązary, jak najbliżej Szczecina. Jeśli macie jakieś namiary to wyślijcie. Dzięki.
  13. Nie wiem skąd jesteś, może kontakt na mojego znajomego Ci się przyda: Ex-Bud Gdańsk, domnajtaniej.pl . Zaznaczę tylko, że nie widziałem żadnego zbudowanego przez niego domu, ale ponieważ znamy się od jakiegoś czasu, zamierzam powierzyć jemu budowanie mojego domu. Chcieliśmy dom zbudować w tym roku, ale jako że wyprowadzimy się na trochę do większego mieszkania, to mamy mniejsze ciśnienie do budowy domu i tylko ją w tym roku zaczniemy.
  14. Rowniez planowalem ruszyc z pracami na wiosne,upatrzylem sobie firme i bylem na nia zdecydowany w 95%,jednak z pewnych wzgledow jestem zmuszony na zmiane planow.Wczesniej "przeswietlilem" okolo 20 firm,teraz zaczynam od nowa poszukiwania,zawsze jestem otwarty na nowosci Dziekuje za podpowiedz,prosze innych uzytkownikow o kolejne. Jezeli sam cos wyluskam godnego uwagi,to podziele sie wiedza!
  15. My zamierzamy budować domek prefabrykowany na południu wielkopolski. I jeśli to by coś pomogło - to braliśmy pod uwagę 2 firmy. Pierwsza to firma Domek z okolic Ostrowa Wielkopolskiego a druga to firma Tadeks Fertig Haus z miejscowości Przystajń w woj. śląskim. Obie firmy są solidne w naszych odczuciach. Jednak najlepiej odwiedzić kilka firm i samemu zdecydować, która jest najlepsza. Planowaliśmy rozpocząć budową wiosną tego roku, ale niestety musimy ją przełożyć na później, dzięki naszym sprawom papierkowym. Mam jednak cichą nadzieję, że zaczniemy jeszcze pod koniec tego roku:)
  16. Witam,czy jest ktos w stanie podac mi namiary na firmy budujace domy w systemie szkieletowym: - sprawdzone i godne polecenia? - budujace na terenie dolnego slaska? - namiary na budynki zrealizowane przez dane firmy na terenie dolnego slaska lub sasiednich wojewodztw? Z gory dziekuje!
  17. witam to i ja sie pochwale budowa rusza w tym roku papiery już gotowe http://images49.fotosik.pl/254/8c874e0c52906385med.jpgl oceńcie sami czy ładny
  18. Witam drogich forumowiczów. Poszukuję solidnej i taniej :)ekipy budującej w technologii szkieletowej najchętniej do stanu developerskiego z okolic Śląska. Do wybudowania niewielkiego parterowego budynku użytkowego 7x7m. Za wszelkie "namiary" z góry dziękuję. PS: jaki jest orientacyjny koszt 1m2 stanu developerskiego w szkielecie?
  19. To prawda. Motywacja do aktualizacji znacznie spadła, kiedy skończyły się kwestie techniczne, a zaczęło mięszkanie. Ponieważ kiedyś tutaj ludzie chwalili się, "kto ma dłuższego", to ja dołożę swoje przechwałki: Gaz odpalono nam w marcu 2008, co stało się podstawą do przeprowadzki. Od tej pory zapłaciliśmy takie oto rachunki, pierwszy w lipcu 2008, ostatni w listopadzie 2009: 397,50 - lipiec 2008 397,35 - listopad 2008 521,86 - marzec 2009 454,00 - marzec 2009 (mieliśmy finansową obsuwę i rozgrywałem na opóźnianie niektórych płatności, żeby je uzupełniać później, tak sobie przypominam) 400,69 - lipiec 2009 400,80 - grudzień 2009 Może trudno poskładać z tego okrągły rok dla porównania kosztów, ale za to widać jasno, że za poprzednią zimę zapłaciliśmy ekstra ~250PLN. Od jakiegoś czasu z Głównym Technologiem próbujemy zrozumieć, gdzie jest ukryty haczyk, ale nie możemy. Bo nam się te rachunki wydają strasznie niskie. Ale takie są zalety dobrze ocieplonego domu: w tych rachunkach główny koszt (po odcięciu horrendalnych opłat stałych) to grzanie wody użytkowej (CWU) i kuchenka gazowa z gazowym piekarnikiem.
  20. Witam wszystkich ! W zeszłym roku na jesień zakończyliśmy budowę domu z firmą Fabryka Domów z Rumii a zamieszkaliśmy w nim jakieś 2 miesięce temu. Jest to dom zbudowany w technologii szkieletowej. Na początku budowy pisałam już pierwsze pozytywne opinie na temat naszej współpracy z tą firmą, a teraz chciałabym je powtórzyć Budowa przeszła nam bez większych problemów, a te drobne - bez których żadna budowa się nie obejdzie - rozwiązywane były od ręki. Chciałabym podkreślić, że bardzo doceniamy profesjonalizm państwa Michałowskich i nie są to puste słowa. Zdobyli nasze zaufanie i wierzymy w to, że wykonali kawał dobrej roboty. W rezultacie mamy wspaniały, piękny dom, w którym czujemy się rewelacyjnie Współpracowaliśmy z kilkoma firmami i Fabryka Domów to właściwie jedyna z którą nie mieliśmy problemów. A na koniec chciałabym przytoczyć sytuację, która dowodzi życzliwości tej firmy i tego, że naprawdę traktuje swojego klienta z uwagą i odpowiedzialnością. Na początku pierwszych dużych mrozów w grudniu okazało się że w górnej łazience nie mamy wody, najpierw tylko ciepłej, potem już też zimnej. Byliśmy przekonani, że zamarzły nam rury, więc natychmiast skontaktowaliśmy się z panią Eveliną. Od razu następnego dnia przyjechała do nas z panem Piotrem i razem próbowaliśmy rozwiązać tą sytuację. Pan Piotr razem z moim mężem "badali sprawę" przez cały dzień. Na końcu okazało się, że mój mąż zdecydował, iż pod zabudowę wanny od strony ściany warto wsadzić całą masę styropianu, który został po budowie. Myślał, że to będzie dodatkowe ocieplenie. Niestety przez to stworzył się pod wanną termos. Do tego mój ojciec, który pomagał przy robieniu hydrauliki "domowym sposobem", w swojej nadgorliwości powciskał za głęboko rury. Wszystko to razem spowodowało, że rury zamarzły. Pan Piotr razem z mężem wycięli kawałek tej nieszczęsnej zabudowy, wydłubali ten styropian, rozmrozili rury i jeszcze gustownie zakleili wielką dziurę, którą trzeba było zrobić Na razie jej nie zaklejamy, żeby pamiętać o tym, że nie warto się uszczęśliwiać na siłę Bardzo dziękujemy za tą bezinteresowną pomoc Myślę sobie, że już więcej nie będę w życiu raczej domu budować, ale jeśli by się to miało zdarzyć, to zapukam do Fabryki Domów na pewno Pozdrawiam Berdi P.S. Budowa w Gdańsku w Kiełpinie Górnym. Podaję kontakt - jak by ktoś miał pytania - [email protected]
  21. Witam wszystkich forumowiczów! Planujemy budowę domu wg projektu z14 z pracowni z500 w technologii szkieletowej. Czy może jest ktoś na forum kto budował ten dom? Naturalnie w tejże technologii. Konsultacji potrzebuję
  22. Jestem na etapie zakupu działki , ale decyzja już podjęta - będzie dom w technologii szkieletu drewnianego. Projekt indywidualny ma być gotowy przed Gwiazdką. Dom będzie duży ok. 300 m2. Teraz jestem na etapie zbierania informacji i uczenia się o budownictwie Muszę wybrac system ogrzewania , tak aby go ujać odpowiednio w projekcie . Codziennie mam inne wizje , aktualnie jestem najblizej ogrzewania nadmuchowego ( w działce mam gaz). Jedyne co jest pewne - w domu będzie kuchnia kaflowa opalana drewnem , najprawdopodobniej z DGP (jeśli się uda) , chociaż nie upieram sie .
  23. @flamenco108 bardzo fajny dziennik, szkoda tylko, że już nie aktualizowany.
  24.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...