Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Nie wiem czy tutaj ktoś zagląda, ale szukam sprawdzonej ekipy do położenia tynku silikatowego na ocieplonym już domu.
  3. Poszukuję sprawdzonej firmy, która instaluje kominki i wykonuje zabudowy.
  4. W zasadzie poszukuje wewnetrznych bo wejsciowe juz mam.Nie mniej jednak dzieki za namiary podjade i popytam
  5. Dobrze sie zastanow. Drzwi zewnetrzne na wymiar u stolarza sa sporo drozsze, a te z 'fabryki' maja regulowane oscieznice. Ja drzwi bralem od rewolkbis.pl na Sw rocha oraz Drzwiewa na Krakowskiej. Milo wspominam tych ludzi
  6. Witam po dłuższej nieobecności Prosba o namiary na sprawdzonego stolarza do drzwi wewnętrznych.Dajcie znać jeśli takowego znacie.U mnie pan murarz porobił dośc niewymiarowe otwory drzwiowe,więc''gotowce''z fabryki raczej nie będą wchodzić w grę.Pozdrawiam,Adi.
  7. Dzięki za ten namiar. Przedzwonię. Co do badań geologicznych, też podchodzę do tego sceptycznie. Działka jest płaska, na górce, bez rowów i innych przeszkód terenowych. Stąd też moje wątpliwości i będę raczej chciał architekta odwieźć od tych badań. Pozdrawiam !
  8. Niewdzieczny temat. zasadniczo jak ktos sie zna na gipsowaniu/malowaniu, to mu slabo idzie z kontrukcjami/stelazami. Niestety, fachowcow od stelazy i plytowania jest jak na lekarstwo. Nawet ekipy z wieloletnim doswiadczeniem, popelniaja wciaz te same bledy. Efekt to popekane sufity i skosy. Ja stelaz zrobilem sam. Upychanie welny i czesc plytowania zostawilem fachowcom, a i tak bylo od groma poprawek. Polecam, przeczytaj sobie poradnik wykonawcy Rigipsa lub innego producenta systemu zabudowy. Przynajmniej bedziesz w stanie wylapac bledy.
  9. Geodeta godny zaufania i polecenia to Pan Łukasz Wójcik tel. 48 602 576 616. Tyczyl moj budynek i zamykal budowe. Ja pare lat temu placilem 600-700PLN, wszystkie formalnosci w cenie. Jeden z tych fachowcow, co nie przegania klienta, bo ma malo czasu. 800pln na dzien dzisiejszy to calkiem realna cena, ale za tyczenie budynku lub inwentaryzacje powykonawcza, niezbedna do odbioru technicznego budynku. Zadzwon do Pana Lukasza, zapytaj. Badan geologicznych nie robilem. W gotowych projektach stosuje sie typowe warunki gruntowe. I taki projekt jest wazny. Jezeli grunt jest inny, to podczas wykopu decyduje kierownik, czy nalezy przewymiarowac lawy czy nie. U mnie wykonawca zrobil reczny wykop 60cmx60cm, sprawdzil podloze, powiedzial ze bedzie ok. Przy kopaniu fundamentow nie bylo juz niespodzianek. Pamietaj zeby kierownik byl na budowie przy wykopie i zeby zostawil wpis w dzienniku. Twoj architekt asekuruje sie za Twoje pieniadze. Nic w tym niemoralnego czy zlego, ale uwazam ze na taki maly budynek jak dom to zbyteczny wydatek. Mozesz rowniez zrobic maly wywiad srodowiskowy. Moze w sasiedztwie trwa jakas budowa, albo kopia pod jakies instalacje. Jaka byla historia Twojej dzialki ? Pole ? Czy moze to jest jakis nasyp ? Jak z poziomem wod gruntowych ? Jakies rowy melioracyjne, studnie na sasiednich dzialkach ? itd ? Mozna tez popytac sasiadow. Jest pretekst do zawarcia pierwszych znajomosci.
  10. Witam poszukuję sprawdzonej ekipy do wykończenia i ocieplenia poddasza: 2 warstwy wełny, montaż stelaży, paroizolacja, monstaż płyt g-k, gipsowanie Będę wdzięczny za pewne namiary.
  11. Może jednak nie jedyny Ja jestem na bardzo wczesnym stadium jeśli chodzi o budowę. Dopiero dobiłem targu z architektem, co do stawki i teraz rozglądam się za geodetą. Macie kogoś sprawdzonego, kto się rozsądnie ceni ? Dzisiaj wykonałem kilka telefonów i ceny map do celów projektowych zaczynają się od 800 pln. Pytanie do bardziej doświadczonych. Czy robiliście badania geologiczne gruntu ? Mój architekt chciałby je mieć / zeby nie przewymiarować fundamentów. Pozdrawiam.
  12. Mogę z czystym sumieniem polecić Pan Bogdan Kott tel. 604222962 lub 661951621. Jest z Kłobucka, przez niego również możesz kupić piec z Kotremu ( też mogę polecić ). Robi szybko i z głową. Jak czegoś nie wiesz, to doradzi .... Ja nie mam zastrzeżeń, jak pisałem wcześniej Polecam. Mariusz
  13. To chyba bedzie jedyny wpis w tym roku na Grupa Czestochowa i okolice. A bylo tak pieknie.
  14. Na początek chciałem się z Wami wszystkimi przywitać jestem na tym forum nowicjuszem - Cześć . Poszukuję polecanego hydraulika z okolic Kłobucka , może i Częstochowy który będzie rzetelnym i uczciwym w wykonaniu instalacji wody , kanalizacji i ogrzewania . Pozdrawiam.
  15. Zdecydowanie odradzam Firmę Remontowo Budowlaną "Wiśniewski" (hydraulik). Przy zleceniach za 20000 jest na drugi dzień ale o poprawkach i reklamacjach można zapomnieć. W dodatku jakość pozostawia dużo do życzenia. U mnie baterie zamontowane do góry nogami i według Pana Roberta, to jest zgodnie ze sztuką. Bardzo przestrzegam, wysokie ceny a jakość i obsługa bardzo słaba, a w dodatku kupa poprawek na własny koszt.
  16. Zdecydowanie odradzam Firmę Remontowo Budowlaną "Wiśniewski" (hydraulik). Przy zleceniach za 20000 jest na drugi dzień ale o poprawkach i reklamacjach można zapomnieć. W dodatku jakość pozostawia dużo do życzenia. U mnie baterie zamontowane do góry nogami i według Pana Roberta, to jest zgodnie ze sztuką. Bardzo przestrzegam, wysokie ceny a jakość i obsługa bardzo słaba, a w dodatku kupa poprawek na własny koszt.
  17. Witam. W przyszłym tygodniu zaczynam budowę w okolicy Częstochowy. Chciałem się dowiedzieć gdzie najlepiej kupować materiały? Jakie ceny materiałów wynegocjowaliście? Dzisiaj dostałem wycenę na materiały w jednej z hurtowni, powiedzcie czy ok. czy można wynegocjować lepsze STAL: 6 - 2,90zł. kg. 12 - 2,45zł. kg. Bloczki betonowe - 2zł szt. Pustak POROTHERM Mega Max - 4,2zł szt. Cegła pełna - 0.9zł szt. Cement - 370zł. tona Czekam na podpowiedzi
  18. Ktoś w jednym z postow napisał o dopplerze. Potwierdzam, mam od nich brame i tragedia sie z nia dzieje. Cos zle zalozyli, naczekalem sie, ogolnie duzy -. W drugim domu zakladalem brame od phu fenster i tych akurat polecam. Dobra obluga i na czas. PS. Rowniez podbijam watek o kostce brukowej, ktos cos wie?
  19. Witam. Dołączam się do prośby Devileczka - też potrzebuję kogoś od kostki brukowej. I jeszcze raz odradzam z tej branży firmę Aquainvest - ogłoszenia i zdjęcia pojawiły się ostatnio na OLX. Banda Partaczy jakich mało. Pozdrawiam.
  20. Piekna lista, dla kazdego cos dobrego. A ja szukam kogos kto opanuje studnie kopana do 4m, odwodnienia i kostke brukowa. Macie kogos do polecenia ?
  21. Witam, Wiem jak ciężko i ile czasu zajmuje znalezienie sprawdzonej ekipy do budowy domu, dlatego postanowiłem zamieścić namiary na sprawdzonych fachowców (tylko osoby, które mogę polecić z czystym sumieniem), którzy prowadzili prace przy budowie mojego domu. Mam nadzieję, że komuś się one przydadzą: PROJEKT INDYWIDUALNY - KONTRAST TOMASZ WALIGÓRSKI, DEKABRYSTÓW 68/76, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 604 909 463 KIEROWNIK BUDOWY - GRZEGORZ KOWALCZYK, UL. WASZYNGTONA 20 LOK. 14, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 605 742 300 BUDOWA DO STANU SUROWEGO OTWARTEGO - ARTUR POWROŹNIK, UL. DĄBRÓWKI 28\32, 42-202 CZĘSTOCHOWA, TEL. 502 393 544 WIĘŹBA Z WIĄZARÓW PREFABRYKOWANYCH - MT SYSTEM SP. Z.O.O, 42-283 BORONÓW, UL. CZĘSTOCHOWSKA 16, TEL. 34 311 10 97 DEKARZ - MARIUSZ I EMIL GALA, TEL. 604 921 684, EMAIL: [email protected] INSTALACJE CO I WOD-KAN - SÓWKA ANDRZEJ UL. KRÓLEWSKA 23, 42-202 CZĘSTOCHOWA, TEL. 602-725-018 PRZYDOMOWA BIOLOGICZNA OCZYSZCZALNIA ŚCIEKÓW BIOROCK ZAKUP – JAROSŁAW MISZTAL BIOTECHNIKA SP. Z O.O. TEL. 508-343-559 MONTAŻ – MICHAŁ NAPORA ZGK JANÓW SP. Z O.O. TEL. 695-33-44-69 SERWIS PIECA DE DIETRICH - TOMASZ SYNOWIEC, UL. GAJOWA 3/5, 42-229 CZĘSTOCHOWA, TEL. 601 146 102, E-MAIL: [email protected] ELEKTRYKA - MIROSŁAW STANIK, 42-140 CYGANKA 5 A, TEL. 604 328 134 OCIEPLENIA I TYNKI ZEWNĘTRZNE - ŁUKASZ ZASKÓRSKI TEL. 693-148-934 TYNKI WEWNĘTRZNE I WYLEWKI - „TOMBUD” TOMASZ ROGACZ, LESZCZYNOWA 5, 42-262 NIERADA, TEL. 605 698 902 WYKOŃCZENIÓWKA (SUFITY PODWIESZANE, GIPSÓWKI, PŁYTKI, MALOWANIE. ECT.) - DANIEL BERG UL. PODCHORĄŻYCH 36, 42-200 CZĘSTOCHOWA, TEL. 793-161-944 - TOMASZ TARNOPOLSKI 781-368-637 OCIEPLENIE STROPODACHU CELULOZĄ - DANPOL, ŁÓDŹ UL. KOLARSKA 131, TEL. 601-227-426 MEBLE NA WYMIAR - JAN ŚLĘZAK TEL. 519-588-336 OGRÓD I KOSTKA BRUKOWA - MATEUSZ RAJCZYK, 42-360 PORAJ, UL. MICKIEWICZA 25C, TEL. 505 811 380 Pozdrawiam
  22. Ja natomiast poszukuję firmy, która kładzie kostkę granitową. Możecie kogoś polecić?
  23. Witam, polecam moich "płytkarzy" tzn. tych którzy kładli u mnie:)... ale co do milimetrowej fugi trzeba ich dopytać 691969506
  24. Potwierdzam, mnie budował właśnie Kędziora ale syn, Paweł, tata jest głosem doradczym Budowali świetnie, mogę powiedzieć, że to mój najlepszy wykonawca: doradził, podsuwał zawsze kilka rozwiązań jakiegoś problemu, opowiedział o wadach i zaletach każdego i dał czas do wyboru. Było szybko, było sprawnie, pomysłowo i bez fuszerek. Piszę szczerze, nic za to nie mając poza ładnym domkiem, z którego teraz piszę. Pzdrv. Bislex też mnie zaopatrywał, dobra hurtownia, mili ludzie, ceny ok, nawet czasem bardzo ok.
  25.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...