Miesięcznik Murator ONLINE

Skocz do zawartości

Przegląd

  1. Co nowego w tym klubie
  2. Witam, razem z żoną planujemy budowę WYGODNEGO 1 (z kilkoma modyfikacjami) pod Wrocławiem. Czy jest ktoś z dolnośląskiego / opolskiego, kto mógłby nam pokazać taki dom? Byłbym wdzięczny za obejrzenie budynku i wysłuchanie doświadczeń z budowy. kontakt: [email protected]
  3. Robią się wnętrza, co prawda bardzo powoli ale zawsze do przodu. Jak będzie co pokazać to się pokaże
  4. Ma ktoś jakieś zdjęcia wnętrz? Czy ktoś tu zagląda jeszcze?
  5. Rozwiązanie dachu płaskiego, czy macie jakieś alternatywne opcje w stosunku do rozwiązań z projektu. Jeśli nie membrana EPDM to co innego pod żwir? Czy żwir, czy coś innego? Może zamiast wpustów odwodnienie poprowadzić spadkiem na zewnątrz i tradycyjnie rurą spustową? Czekam na opinie, uwagi, komentarze i pomysły?
  6. Mnóstwo ciepła i radości, Niechże w Waszym domku zagości, Na wigilijnym stole jedzenia wszelakiego, I picia wybornego. Niech pieniądz Wam szeleści, A miłość niech was w życiu pieści. http://forum.muratordom.pl/attachment.php?attachmentid=156354&stc=1 Wesołych Świąt życzy Rere wraz z rodziną
  7. Witam, bardzo dlugo mnie tu nie bylo(brak czasu)... Krótko opowiem o postępach prac... Mamy juz stan surowy zamknięty razem z instalacja elektryczna, kanalizacją i tynkami. W tym tygodniu wchodzi instalator i bedzie robil c.o. i wode następnie będa robione posadzki na gotowo. Jesli chodzi o problemy jakie napotkałem:) Najwiekszym jaki jak narazie mnie spotkał to fakt ze na głownym kominie z kotłowni powychodziły mi plamy na pietrze w sypailni.. kupilem taki maly piecy i pomyslalem ze fajnie by bylo napalic... wiec zaczalem palic... niestety po fakcie dowiedzialem sie ze nie pali sie w takim czyms mokrym drewnem ( mialem pozostalosci z budowy) no i niestety narobilem sobie sporego problemu bo trzeba bylo skuc caly tynk z komina i tak nie wiem czy da sie cos jeszcze z tym zrobic. Podobno jest to takie kure.....stwo ze ciezko z tym walczyc.\ Jesli chodzi o drugi problem to jak juz ktos tu pisal , chodzi o taras nad garażem.... / sa to naprawde olbrzymie koszty jesli chodzi o izolacje takiej powierzchni o zrobienie tego jak powinno byc. I tu napotkalem na problem poniewaz okna byly juz wstawione a nie pomyslalem o tym zeby zostawic wiecej miejsca na wylewke na tarasie i niestety zostalo mi tylko 12 cm przy oknach i niestety musialem korzystac z drozszych materialów ale naszczescie jest juz to za nami i mam nadzieje ze bedzie wszystko dobrze... Jezeli bede mial jeszcze jakies spostrzezenia i znajdzie sie troche czasu napewno cos tu jeszcze napisze... Mam nadzieje ze kwiecein przyszlego roku i budowa bedzie skonczona a wiec jezeli wszystko pojdzie zgodnie z planem zakoczymy budowe w rok... Pozdrawiam
  8. Ja na kosztorys też czekam ale chyba nikt go nie wyśle - szkoda ale zawsze można zapłacić 250zł i dostać od projektantów
  9. Witam wszystkich:) W następnym roku planuje budowę Wygodnego 1, projekt już kupiłam teraz czekam cierpliwie na pozwolenie na budowę. Jeśli ktoś z Was posiada kosztorys to byłabym bardzo wdzięczna za podesłanie na mój adres [email protected] Jestem na samym początku i dużo się jeszcze muszę dowiedzieć a widzę, ze na tym formu można zasięgnąć bardzo ciekawych opinii. Życzę wszystkim powodzenia:)
  10. Witam, W przyszłym roku planuje budowę Wygodnego czy mogę prosić o podesłanie kosztorysu? [email protected]
  11. Nasze wydatki na fundamenty STAN ZERO 700 geodeta 3280 drut fi 6 300kg i fi 12 70szt 18 drut wiązałkowy 1047,53 zagęszczarka, gwoździe, sznur, wibrator, plastyfikatory, lepiki, folia 600 deski 800 koparka 10 h kopanie 6425 beton 21,5m3 5628 bloczki 1860szt 392,51 cement 850kg 922,40 rury, kolana, trójniki, redukcje, korki, zwężki, zaślepki 400 agregat 200 benzyna 1411.08 styropian, kleje, kastra, poziomice, szpachelki, kołki 2100 piach 160 t 650 koparka 5,5 h zasypywanie 24479,52zł RAZEM Na ten rok zasypaliśmy, w przyszłym robimy wylewkę z chudziaka i przerwa na dwa lata. Myśleliśmy o pożyczce, ale jednak wolimy poczekać dwa lata i będziemy mieli tyle samo, a nawet więcej, bo bez odsetek Czyli wiosna 2015 ruszamy ze stanem surowym otwartym
  12. Gratuluję wszystkim postępów. My narazie, a raczej nasz architekt męczy papierologię.
  13. Małgosia_25 zajrzyj na komentarze pod zdjęciami które wstawiałaś
  14. My właśnie zaczeliśmy tynki w srodku i elewacj tylko bez koloru mam nadziej że pogoda bdzie sprzyjac
  15. Melduję, że plan na ten rok wykonany. Stan zero stoi na wiosnę tylko chuda wylewka i reszta może za rok, prędzej za dwa jak nazbieramy jakieś 50 tys
  16. A, bo to nad wejściem to też okap i myślałam, że o to Ci chodzi To z przodu w lini prostej 81cm a z boku 64cm.
  17. 120 cm to raczej ten dach płaski nad wejściem, a mnie chodzi o okap dachu. Wydaje mi się, że tam jest ok 100cm, a przy ścianie szczytowej 80? Strzelam...
  18. Mam, ale nie widze żeby było podane ile wystaje. Nie widzę tego Zaraz dam fachowcowi, to może znajdzie. EDIT: Od wejścia do początku garażu jest 120cm więc wystaje 120 cm.
  19. Możecie mi napisać na ile jest wysunięty okap według projektu?
  20. Z obliczeń wyszło, że trzeba 1100 sztuk 24cm i 710 sztuk 12 cm pewnie kilka więcej weźmiemy, zresztą jeszcze nie wiem jak ta ilość na paletach sie rozłoży.
  21. Wydaje mi sie że około 1400 szt wiecej nie bierz bo zawsze możesz sobie dokupic palete
  22. Pytanie do tych, którzy są na wyższym etapie niż stan 0 i budowali z betonu komórkowego: Ile sztuk pustaków Wam poszło/ile kupiliście?
  23. My raczej chcemy tego uniknąć. Ale czas i życie pokaże czy się wybronimy przed nim
  24.  


×
×
  • Dodaj nową pozycję...